Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na první sex bychom rozhodně neměly spěchat. Vždyť jde o velkou věc, která nás změní, a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Máme pro tebe několik indicií, díky kterým zjistíš, jestli bys měla jít koupit kondomy, nebo ještě chvilku počkat.

Jsi připravená na PRVNÍ SEX? Tohle ti napoví

Pár v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Pár v posteli
aktualizováno 14.05.2018, 00:30 | 14.05.2018, 00:30 | Krásná.cz

Na první sex bychom rozhodně neměly spěchat. Vždyť jde o velkou věc, která nás změní, a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Máme pro tebe několik indicií, díky kterým zjistíš, jestli bys měla jít koupit kondomy, nebo ještě chvilku počkat.

Před prvním sexem bys v těchto otázkách měla mít jasno.


Věk je jenom číslo?
Možná ti přijde trapné, že sex je povolený až od patnácti let, ale rozhodně bys měla vědět, že tohle číslo nebylo stanoveno pro nic za nic. Do patnácti let se naše pohlavní orgány stále vyvíjejí, a proto je důležité s milováním nezačínat dříve. Jinak by se mohlo stát, že tvé tělo ještě na tento příliv vášně nebude připraveno. Zároveň ale nepropadej panice, pokud v patnácti neprožiješ první sex. Mnoho holek se shoduje na tom, že není kam spěchat, a je naprosto jedno, jestli o panenství přijdeš v šestnácti nebo osmnácti letech. Nejdůležitější na celém aktu je, abys byla na tohle velké dobrodružství připravená.

 


Miluješ ho?

Ano, k sexu doopravdy patří city! Bohužel stále více holek propadá trendu, kdy se s klukem vyspí na párty nebo po krátké známosti. Zkus se tomu vyhnout, a prožij své první milování s klukem, kterého doopravdy miluješ. Není nic krásnějšího, než když první sex je opravdu procítěný a citlivý. Navíc pokud se už znáte delší dobu, dokážete spolu lépe komunikovat, a to i o sexuálních tématech. Svému klukovi bez problému sdělíš, co se ti nelíbí, a co naopak v intimních hrátkách zbožňuješ. Uvidíš, že díky tomu zažijete perfektní první sex.


ČTĚTE TAKÉ:

Kdy je správný čas na... první pusu, první sex, první vztah
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Litovali jsme někdy, jak jsme přišli o panictví?
První sex: Noční můra či scéna jak z romantického filmu


Znáš pravidla bezpečného sexu?
Ještě před prvním sexem bys měla vědět všechny podrobnosti ohledně bezpečného sexu. Zajdi si za svou gynekoložkou, se kterou se domluv na výběru antikoncepce. Pokud budeš chtít, může ti předepsat hormonální antikoncepci, nebo se můžeš se svým klukem spoléhat na kondom. Neboj se lékařky zeptat na věci, které tě zajímají, ale nikdo ti je nevysvětlit. Nemusíš se za nic stydět, každá žena byla panna, a tak není trapné společně o tomto tématu hovořit.

 


Neděláš to jenom kvůli kamarádkám?

Možná se na první sex ještě necítíš, ale máš pocit, že jsi poslední panna z vaší party. V takovém případě ale nepropadej panice a nesnaž se za každou cenu o panenství přijít. Jak už jsme říkali v prvním bodě, věk je opravdu jenom číslo. Nikdy se v těchto záležitostech neporovnávej s kamarádkami, protože to stejně nemá smysl. Každá jsme jiná, každá máme nastavené jiné hranice a každá chceme něco jiného.0 hlasů
Vaše hodnocení