Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Více než třetina teenagerů má v sexu problémy. Jak na problém s vyvrcholením a zbytečné úzkosti?

Jsi v posteli začátečník? Pozor na čtyři nejčastější potíže, které zkazí každé milování

V posteli
zdroj: Thinkstockphotos V posteli
aktualizováno 06.04.2018, 00:06 | 06.04.2018, 00:06 | Krásná.cz

Více než třetina teenagerů má v sexu problémy. Jak na problém s vyvrcholením a zbytečné úzkosti?

Každé začátky jsou těžké a pro ty milostné to platí dvojnásob. Z nejnovějšího britského Národního průzkumu sexuálních poměrů a životního stylu vyplanulo, že více než třetina dospívajících chlapců a 44 % dívek se potýká s problémy při pohlavním styku.

 

1. Chybějící orgasmus


Až 34 % sexuálně aktivních dospívajících mužů ve věku 16-21 let a 44 % mladých žen má nějaký problém v sexuálním životě. Pro 21 % dospívajících žen jsou to těžkosti s dosažením vyvrcholení. Za nimi může stát bolest a pocit přílišné úzkosti v intimních partiích. Řešení je přitom snadné: změnit polohu, tempo, je lepší, když si oboje koriguje žena sama a muž se podřídí jejím požadavkům, aby se mohla dostatečně uvolnit.
Také myslete na dostatečnou lubrikaci – klidně si dopomozte lubrikačním gelem. Pomůže i příprava před samotným sexem, třeba hlazení rukou nebo orální předehra.

 

Anketa
Zažila jsi někdy orgasmus?
237 hlasů
Ano
77 hlasů
Ne
46 hlasů
Nevím
Hlasovalo 360 lidí
 

 

2. Je moc rychle


Pro mužské teenagery je největším problémem ze 13 % příliš rychlé dosažení orgasmu. Když je partner příliš rychle hotov, opět pomůže změnit polohu, tempo, intenzitu tlaku. Můžete se smířit s tím, že první kolo je rychlejší, a užít si druhé nebo třetí, trénink brzy tyto problémy vyřeší.


Dále chlapce a mladé muže trápí naopak neschopnost vyvrcholit či udržet erekci, ale i chybějící potěšení ze styku nebo strach. S tím může pomoci i odborná konzultace u psychologa, psychiatra či sexuologa. „Problémům může předejít i vzdělávání. Sexuální výchova by měla bořit mýty o sexu, vyvolat diskusi na téma uspokojení, doporučit možnosti, jak si sex více užít, ať už otevřeným rozhovorem s partnerem, nebo zapojením netradičních elementů, jako jsou sexuální pomůcky, které pomohou prolomit stydlivé bariéry,” doporučil Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon, který se zabývá problematikou sexuality mladistvých.

 

 

3. Obavy z otěhotnění


Mezi nejčastější obavy, které panují u českých teenagerů, patří především strach z nechtěného těhotenství. Proto podle výzkumu Milward Brown užívá antikoncepci 70 % dívek ve věku 15-29 let, kondom naopak používají mladí Češi jen ve 14 %, což je oproti evropskému průměru o 13 % méně. S tím souvisí také snižující se strach dospívajících Čechů z AIDS a jiných pohlavně přenosných nemocí, což se od okolních států liší.


4. Jste na to moc mladí


Vliv na problémy projevující se v milostném životě teenagerů může mít také nevyzrálý věk, kdy začínají sexuálně žít. Podle průzkumů sexuologa Petra Weisse z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze má totiž sexuální zkušenost každý čtvrtý Čech již ve věku 15 let. Hranice 15 let, před kterou by člověk pohlavní styk mít neměl, má ale svůj smysl. Nejde jen o vyzrálost fyzickou, ale i psychickou a příliš časné zahájení sexuálního života nemusí zůstat bez často i traumatizujících následků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

První sex? S kým si ho (ne)užiješ
Kdy je správný čas na... první pusu, první sex, první vztah
Čtenářky radí, jak na to, aby tě tvoje poprvé nebolelo


5. Zklamané očekávání


Představy o milování máme mnohem dřív, než s ním skutečně začneme. A bohužel dost odlišné nejen od reality, ale liší se i očekávání chlapců od těch dívčích. Mladé dámy jsou totiž často ovlivněny romantickými filmy a literaturou a očekávají citový prožitek. Chlapci pod dojmem ze sledování porna zas mají nereálné představy o proveditelnosti milostných pozic, o snadnosti dosažení ženského orgasmu, často se k dívkám chovají i agresivně, jako to vidí u pornoherců.


„Tyto obtíže mohou být výsledkem zahlcení produkty internetu, které předkládají určitý sexuální stereotyp, který mladí lidé vnímají jako tlak. Mladé generace ví o sexu jako takovém mnoho, ale nepřemýšlejí o vlastním přístupu k němu, nevnímají to, co by chtěli prožít oni sami a neumějí o tom s partnerem komunikovat,” dodává Adam Durčák.0 hlasů
Vaše hodnocení