Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nenechte výběr svatební dovolené snů na poslední chvíli a dejte si na něm doopravdy záležet. Líbanky by totiž měly být pro vás jedny z nejkrásněji strávených společných dní.

Kam na líbánky snů? Vybírejte z těchto top 5 destinací!

Romantika
zdroj: Getty Images Romantika
aktualizováno 16.06.2018, 00:31 | 16.06.2018, 00:31 | Krásná.cz

Nenechte výběr svatební dovolené snů na poslední chvíli a dejte si na něm doopravdy záležet. Líbanky by totiž měly být pro vás jedny z nejkrásněji strávených společných dní.

Pro usnadnění volby, jsme pro vás vybrali top 5 destinací, které mají vše, co si novomanželé mohou přát – luxus a hýčkání, romantiku, soukromí a stále důležitější bezpečí. Můžete se tak těšit na nekonečné pláže, dechberoucí ubytování, romantiku, ale i mnoho nezapomenutelných zážitků. Vítají vás Benátky, Dubaj, Fidži, Kuba a Malajsie.


Romantika kouzelných Benátek

 

Toužíte se podívat do ráje na dosah? Zavítejte do romantických Benátek, které jsou častým cílem zamilovaných párů. Kouzlu Benátek propadl i George Clooney, který se zde oženil s pohlednou právničkou Amal Alamuddinovou. Z českých stars si tuto nádheru nenechala ujít hvězdná dvojice – Taťána Kuchařová a Ondřej Gregor Brzobohatý. Tajemná zákoutí, proslulé plavby na gondolách obměkčí každého.

 

Na druhou stranu, Benátky nejsou městem prohýřených nocí, ale spíš poklidných chvilek ve znamení romantických procházek. Projděte se po náměstí sv. Marka nebo si dejte vynikající kávu v jedné z nejstarších kaváren světa. Nádherný výhled na celé město se vám naskytne ze zvonice baziliky sv. Marka, kde se budete kochat výhledem z 99 metrů nad městem. Prohlídka úchvatného města na laguně vám zabere několik dní až týden, užijte si i projížďku na okolní ostrovy.

 

 

Náš tip: Do Benátek se můžete dopravit letecky, doba letu trvá přibližně 2 hodiny, nebo autem. Jestliže se rozhodnete cestovat autem, naskytne se vám jedinečná možnost prozkoumat i jiné úchvatné části Itálie. Můžete se vydat do malebného Toskánska, které patří k těm nejromantičtějším částím Itálie. Přivítají vás zde města jako malovaná, nekončící vinice a srdeční Italové.


Líbánky jako z romantického filmu

 

Toužíte po luxusní dovolené snů, kde se necháte opečovávat a rozmazlovat profesionály a nebudete se muset o nic starat? Vydejte se do ráje šejků, nádherné kosmopolitní Dubaje, která je šitá na míru dokonalé svatební cestě. Profesionálními službami se můžete nechat hýčkat například v jednom z nejvelkolepějších světových hotelů – Atlantis The Palm. Splní vám zde jakékoliv požadavky. Chcete spontánní romantický obřad na pláži? Nebo toužíte po dokonalých líbánkách a úplném soukromí? Nechte se vyzvednout z letiště, dovézt do hotelu a ubytujte se v úchvatném apartmá, kde vám z dokonalého interiéru bude přecházet zrak. O vaše pohodlí se postará osobní komorník, který vám bude k dispozici 24 hodin denně. Ve více než 23 restauracích, barech a kavárnách můžete ochutnat plody moře, vynikající sushi, ale i kuchyni z různých koutů světa.

 

Móda v Dubaji - Atlantis The Palm
(Foto: oficiální zdroj)

 

Neměli byste si nechat ujít ani návštěvu podvodní restaurace Ossiano. Po uspokojení chuťových pohárků je ideální doba na odpočinek ShuiQi Spa, kde si můžete vybrat z nepřeberného množství koupelí, zábalů a vodních lázní. Dovádět můžete v obrovském zábavním aquaparku Aquaventure. Pokud se budete chtít zchladit, zavítejte na lyžovačku, nebo si jděte zabruslit do centra Dubaje. Radost si můžete udělat v obchodním centru Dubai Mall, kde najdete vše, co potřebujete.

 

Do Dubaje se dostanete snadno díky přímému letu z Prahy, který trvá cca 6 hodin. Dubaj si za posledních pár let oblíbily i známé tváře jako je modelka Simona Krainová se svým manželem Karlem Vágnerem, nebo Andrea Veršová s manželem Danielem Volopichem.


ČTĚTE TAKÉ:

První dovolená v zahraničí bez rodičů
První společná dovolená s přítelem? Díky tomu poznáš, na čem v budoucnu budeš!
Dovolená jako z noční můry: Na co se připravit a jak zvládnout každou katastrofu


Dokonalé soukromí a nekončící pláže

 

Nepřejete si být na svatební dovolené nikým a ničím rušeni? Vydejte se k protinožcům na Fidži. Doba letu zabere téměř celý den – tj. 22 hodin, ale i tak stojí za to navštívit tento nedotčený ráj na zemi doopravdy. Panenská příroda, nekonečné pláže z jemného bílého písku, azurové moře a soukromí jsou hlavní lákadla Fidži. Hotely jsou zde zběhlé v pořádání tajných svateb na míru, ale i dokonalých líbánek. Není divu, že kouzlu propadli i filmaři a byly zde natočeny filmy jako je Modrá laguna nebo Trosečník s Tomem Hanksem.

 

Fidži - dovolenkový ráj
(Foto: Profimedia)

 

Náš tip: Své kouzlo má zde také nedotčený podmořský svět, který vás dostane svou barevností a rozmanitostí, že se budete od šnorchlováni či potápění jen horko těžko vracet ke svým protějškům. Fidži je taktéž proslulé svým pomalu plynoucím časem, lidé zde neznají stres a už vůbec ne ten evropský, takže zde máte jedinečnou příležitost prožít líbánky v ráji na zemi.


Za dobrodružstvím a historií

 

Doutníky, legendární americká auta, salsa, ale také kubánský rum jsou hlavními lákadly perly Karibiku – Kuby. A tak si zde přijdete na své nejen vy, ale i vaše drahá polovička. Pánové mohou ochutnat poctivý kubánský doutník a rum, ženy mohou vyzkoušet vášní nabitý tanec - salsu. Žhnoucí slunce a křišťálově modré moře jsou zárukou té nejromantičtější svatební cesty.

 

Kubu si oblíbila i rozmarná hvězdička Paris Histon a sestry Kardashianovy. Nejoblíbenějším letoviskem je Varadero, které leží na dvanáct mil dlouhém výběžku jemného písku. Bohatou faunu a flóru najdeme na přírodním ráji, ostrovech Cayos, které se nachází podél kubánského severního pobřeží, které je také známe jako Jardines del Rey (zahrady krále). Úchvatné bílé pláže a čisté akvamarínové moře s velkými korálovými útesy a bohatým podmořským životem je ideální místo na relaxaci a prožití kouzelných romantických chvil.

 

Západ slunce na Kubě se vrací domů
(Foto: oficiální zdroj)

 

Náš tip: Jestli jste se rozhodli právě pro Kubu, naplánujte si svatební cestu od listopadu do dubna, kdy se vyhnete období dešťů. Počítejte s tím, že doba letu může trvat i více než 20 hodin.

 

Bílé písečné pláže a kulturní koktejl

 

Toužíte poznávat jiné kultury a tradice? Jeďte na svatební cestu do Malajsie, kde se střetává indická, arabská, čínská, malajská, ale i anglická kultura. A tak není divu, když zde uvidíte křesťanský kostel vedle islámské mešity nebo hinduistický chrám vedle pagod. V Malajsii se rozhodně nudit nebudete. Kromě odpočívání na bílých písečných plážích se můžete vydat s domorodci do hor či do tropické džungle, a nebo za krásami historických staveb.

 

Malajsie
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Pozor však na období dešťů, které zde nastává od listopadu do února. Na východní pobřeží se vydejte v letních měsících a na západní pobřeží v zimních. Nejžádanějším cílem novomanželů je ostrov Langkawi s nedotčenou přírodou, velkým množstvím malých pláží a velmi teplým mořem. Kromě toho zde najdete i mnoho zajímavých atrakcí, a tak pokud máte rádi nádhernou přírodu a toužíte poznávat nové kultury, vydejte se do Malajsie!

 

Kde byste chtěly svou svatební cestu prožít vy?0 hlasů
Vaše hodnocení