Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Venku věčně prší, hustě sněží, nebo je lezavá zima. A v tom se nedá venku vydržet věčně. Kam vyrazit na rande, když doma pořád někdo je a kapesné se také vždy rychle rozkutálí?

Kam na rande, když počasí nepřeje

Rande v zimě
zdroj: Thinkstockphotos Rande v zimě
aktualizováno 26.12.2016, 00:18 | 26.12.2016, 00:21 | Krasna.cz/trm

Venku věčně prší, hustě sněží, nebo je lezavá zima. A v tom se nedá venku vydržet věčně. Kam vyrazit na rande, když doma pořád někdo je a kapesné se také vždy rychle rozkutálí?

V létě vydržíš být se svým klukem venku celé hodiny. Romantické procházky, muchlování na lavičce, klábosení ve vaší ulici… V zimě bohužel tohle tak dobře nejde – kvůli počasí. Kam tedy vyrazit jinam?

 

Domů


Pokud máš svůj pokojík a tolerantní rodiče, kteří vám nebudou co pět minut strkat hlavu do dveří, je to ideální útočiště. Můžete si pustit film nebo nějakou hudbu, zalézt si spolu do postele a nemuset řešit čas ani peníze. Můžete ale zkusit i leccos jiného – pustit se v kuchyni do společného vaření, vytáhnout Aktivity a se sourozenci nebo rodiči si společně zahrát, nebo spolu blbnout s Kinectem.

 

Do kavárny


Cukrárny, baru, oblíbené restaurace nebo klubu. I tam jsou dveře otevřené, ale zároveň je nutné také otevřít peněženku. A v té někdy nic moc není. Co dělat, když ti moc peněz nezbývá? Využijte různých studentských slev (například s kartou ISIC), slevových serverů nebo happy hours nabídek.


PŘEČTI SI TAKÉ:

V zimě nemusíš jen do fitka. Hubnout můžeš i venku
Nedovol, aby tě zima vyřadila ze hry
Nápadité rande u vás doma

 

Do kina


I to stojí peníze. Ale ne vždy. Zejména ve větších městech existují různé filmové kluby za příjemné ceny, nebo dokonce úplně zdarma. Podobnou nabídku může mít vaše škola, zaměstnavatel rodičů, místní knihovna nebo Dům dětí a mládeže. Stačí jen zapátrat na internetu a sledovat vývěsky.

 

 

Za sportem


V zimě máme tendenci se méně hýbat, takže pokud se chceš i nadále vejít do svých oblíbených kalhot, bude to chtít na sport nezapomínat. Právě při něm můžete strávit příjemné chvíle, a mnohdy úplně bez peněz. Jděte si zabruslit, nebo vyrazte na běžky, probuď v sobě dítě a vytáhněte prastaré sáňky. Také můžete vyrazit do bazénu a po něm se jít prohřát do sauny.

 

Na procházku – ale s výzbrojí


Večerní osvětlené město nebo zasněžená krajina přímo vybízí k procházce. V týdnu jen kratší po městě, o víkendu klidně na několikahodinový výlet. Pokud nemáte peníze na to, jít se zahřát po cestě do hospůdky, vyzbrojte se kvalitním oblečením a nepromokavou obuví a také něčím k pití a k zakousnutí. Termoska s čajem nebo svařákem přijde vhod, tvůj drahý si určitě smlsne i na ochutnávce letošního vánočního cukroví.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí:

Důležité rande: Jak zvládnout první minuty a zapůsobit
Ty nejhorší trapasy, když jste na první schůzce

 

Netradiční vzdělávání


Když už se rozkutálí všechny penízky za kino, divadlo a koncerty, nemusíte se vyhýbat akcím podobného rázu. Mnoho institucí nabízí kulturní a vzdělávací akce zadarmo nebo za symbolické vstupné. Omrkni nabídku knihovny, ekocenter, vysokých a středních škol, obchodních center, ale i různých klubů. Můžeš jít zadarmo na přednášku, studentské divadlo, rukodělný workshop, výstavu do muzea nebo vánoční koncert, či si zahrát zajímavé stolní hry.


Ani když počasí nepřeje, nemusíš sedět zavřená doma a nudit se. A to bez ohledu na to, jestli chceš vrazit s klukem, kámoškou nebo jen tak sama. Na podobných akcích se aspoň seznámíš a najdeš prima lidi.


Kam vyrážíš nejradši na rande v zimě ty? Inspiruj ostatní v komentářích.5 hlasů
Vaše hodnocení