Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chodíte se skvělým klukem, jenže když vás vzal poprvé mezi kamarády, tak vám jejich přítomnost nějak nesedla. Teď se bojíte, že to ve vašem vztahu nadělá pěknou neplechu, když si s jeho kamarády nebudete rozumět. Čeho se ve vztahu k nim vyvarovat ...

Kamarádi vašeho přítele: Co když je nemůžete vystát?

kamarádi
zdroj: Getty Images kamarádi
aktualizováno 15.10.2019, 00:00 | 15.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Chodíte se skvělým klukem, jenže když vás vzal poprvé mezi kamarády, tak vám jejich přítomnost nějak nesedla. Teď se bojíte, že to ve vašem vztahu nadělá pěknou neplechu, když si s jeho kamarády nebudete rozumět. Čeho se ve vztahu k nim vyvarovat a jak to zlepšit?

Kamarádi vašeho kluka hodně vypovídají o tom, jakou má osobnost on sám. I když se vám třeba zpočátku zdál slušný, díky jeho kamarádům najednou zjišťujete, že je to vlastně docela rebel. Přestože vám jeho kamarádi nejsou sympatičtí a máte pocit, že vám kluka tak akorát kazí, nedávejte příteli na výběr mezi nimi a vámi. Žádný muž totiž nemá rád, když se ho jeho holka snaží připravit o partu a málokdy by jí dal opravdu přednost.


Nepomlouvejte


Také si dejte pozor na to, jak o jeho kamarádech před ním mluvíte. Zvlášť pokud je ještě dobře neznáte, tak není vhodné dát na první dojem. U vašeho kluka byste navíc zbytečně ztratily body, kdybyste mu okamžitě daly najevo, že se kamarádí s úplnými hlupáky. Ještě by litoval, že vás mezi ně vzal a získal by dojem, že si o sobě samy myslíte trochu moc. Pokud se vás na váš názor zeptá, zpočátku zůstaňte diplomatické.


Zeptejte se přítele, proč s nimi kamarádí


Například se ho zeptejte na to, kvůli čemu si svých kamarádů váží. Neptejte se ho na to ale stylem, co na nich vůbec vidí. Zůstaňte milé a vyzvídejte, proč se kamarádí právě s těmito lidmi a čím do jeho života přispěli. Třeba se dozvíte, že mu jeho kamarád, který střídá jednu holku za druhou, hodně zvedl sebevědomí. A díky dalšímu, který na vás ani jednou nepromluvil, zase zvládl udělat zkoušky ve škole. Třeba pak jeho partu najednou uvidíte v úplně jiném světle, než když se venku předvádí.

 

představování
(Foto: Getty Images)


Proč vám nesedí?


Až necháte svého kluka vypovídat, přidejte k tomu svůj názor a důvody, proč vám kluci na první pohled tak úplně nepadli do oka. Třeba vám přišlo, že vám nevěnovali dost pozornosti nebo si z vás dělali trochu legraci. Když to svému příteli řeknete, určitě s kamarády promluví a oni příště své chování vůči vám zlepší.


Stejně tak se nechovejte moc vztahovačně. Třeba vám hodně záleželo na tom, abyste do jeho party dobře zapadly, a cítíte se ukřivděné kvůli každému špatnému pohledu, který jste vaším směrem zaznamenaly. Mnohem lepší to ale bude, když si udržíte nadhled a zůstanete optimistické. Pro jeho kamarády to totiž také není jednoduché, ještě vás neznají a bojí se, abyste jejich kamarádovi neublížily.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Klučičí zpověď: Naše holky a jejich kamarádi - co nepřekousnem?
TEST: Je to kamarád, nebo něco víc?
Láska vs. přátelství aneb Kamarád taky rád?


Mnoho problémů ve vztahu k přítelovým kamarádům může pramenit také z toho, že vás kluk třeba trochu přehlíží, když je s ostatními kluky. To vás štve a podvědomě se pak snažíte jeho kamarády nevyhledávat. Pokud vás vzal s sebou do party a zanedbával vás tam, mu musíte jasně říct. Nejspíš si to ani neuvědomoval, byl rád, že je se všemi, které má rád a myslel si, že se mezi jeho parťáky cítíte stejně tak dobře jako on.


Nesnažte se je balit


Pokud vás mezi svými kamarády takhle přehlížel, neměly byste udělat to, co by napadlo většinu holek. Rozhodně nezačněte balit nějakého jeho kamaráda, jen abyste získaly přítelovu pozornost a vyvolaly v něm žárlivost. Akorát byste u něj ztratily důvěru a kluci z party by si mysleli, že patříte mezi lehčí holky.


Jak on vychází s vašimi kamarádkami?


Už jste naopak zkusily vzít přítele mezi své kamarádky? Pokud ano, všímejte si toho, jak se chová mezi nimi on a dělejte to stejně. Určitě se tam také necítí nejpříjemněji, ale snaží se být dobrý partner a vaše kamarádky tolerovat. Snažte se i vy být v jeho partě vtipné, ale ne moc hlučné a všem ukázat, že jste fajn holky. Uvidíte, že si vás pak začnou jeho kamarádi víc vážit a vy se s nimi budete cítit mnohem lépe.


Pokud ale vaše kamarádky nemůže vystát, dejte mu najevo, že ani pro vás není samozřejmostí vycházet se všemi jeho kamarády.

 

Náš tip: Na to, jak jeden takový kamarád hodně narušil vztah dvou lidí, se podívejte ve filmu My dva a křen. Carl a Molly mají čerstvě po svatbě, když Carl zjistí, že se jeho nejlepší kamarád Dupree nachází v nepříznivé životní situaci. Přesvědčí Molly, aby u nich mohl Dupree pár dní bydlet. Ten se v jejich domě brzy zabydlí a způsobuje jednu katastrofu za druhou, dokonce způsobí požár. Carl navíc nemá nejlepší vztah s otcem Molly a samotnou Molly začne postupem času podezřívat, jestli s Dupreem něco nemá. Jak tohle všechno jejich vztah ustojí? To můžete vidět v sobotu 19. října od 15:30 na Nově.  

 0 hlasů
Vaše hodnocení