Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Věčné dilema. Mám vytáhnout peněženku nebo ho nechat zaplatit za oba? Nechcete ho urazit, ale zároveň ani využívat. Všeobecně se říká, že by měl na první schůzce platit muž. Není to náhodou v dnešní době už jinak? Poradíme vám, jak z této prekérní...

Kdo by měl platit na prvních společných schůzkách?

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 15.10.2018, 00:00 | 15.10.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Věčné dilema. Mám vytáhnout peněženku nebo ho nechat zaplatit za oba? Nechcete ho urazit, ale zároveň ani využívat. Všeobecně se říká, že by měl na první schůzce platit muž. Není to náhodou v dnešní době už jinak? Poradíme vám, jak z této prekérní situace elegantně vybruslit.

Randíte spolu jenom chvilku a děsíte se té trapné situace, když přijde servírka a zeptá se, jestli budete platit dohromady nebo zvlášť? Podle čeho byste se měly v takových chvílích řídit?

 

Porovnejte vaši finanční situaci

 

Pokud jste oba studenti a žijete z kapesného od rodičů, asi by nebylo fér, aby veškeré výdaje pokrýval on. Jestli bude přesto trvat na tom, že vás chce pozvat, nechejte ho. Odmítnutí by mohl vnímat jako ponížení a své selhání. Až spolu budete déle, určitě budete mít příležitost mu to vrátit.

 

První rande

 

Má váš milý pravidelnou výplatu a dostatek financí?

 

V takovém případě je všechno trochu jinak. Pokud se jedná jen o drobné výdaje jako třeba za kávu a vodu, myslíme si, že je určitá slušnost, aby na první schůzce platil muž. Není to ovšem žádná povinnost a nemůžete na to spoléhat. Pokud to nenavrhne, automaticky zaplaťte svou útratu, ale zamyslete se, jestli nemáte co dočinění s tzv. skrblíkem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 chyb, kvůli kterým vám po prvním rande rozhodně nezavolá

Je to skutečné rande? Tato znamení to prozradí!

Proč po prvním rande nezavolal?

Je to zatím spíše přátelství než vztah?

 

Pokud se jedná o rande na slepo nebo přátelskou schůzku, ze které možná vzejde něco víc, je běžné, že na konci požádáte každý o svůj účet. V takové situaci ještě nejsou karty rozdány a nemůžeme mít mužům za zlé, že nechtějí a nemůžou platit za každou slečnu, se kterou zajdou na nezávaznou a přátelskou kávu.

 

 

Fenomén zlatokopek


Mnozí kluci postupují s placením opatrně, protože se bojí, že je jejich vyvolená jenom využívá. Přeci jen jsou zlatokopky hojně diskutované téma a bohužel jich není málo. Některé ženy vyrazí na rande jen za účelem se dobře a zadarmo najíst a dotyčný je ve skutečnosti nijak zvlášť nezajímá. Takové chování umí nejednoho muže pořádně zamrzet. Nikdo nechce fungovat jen jako chodící peněženka.

 

Anketa
Jak by mělo podle vás probíhat placení na prvním rande?
 0 hlasů
Vaše hodnocení