Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Řešíš, jak daleko máš zajít s opačným pohlavím? Omrkli jsme, jak si mladí Češi a Češky v sexu vedou.

Kdy je správný čas na... první pusu, první sex, první vztah

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 15.08.2015, 00:25 | 15.08.2015, 00:24 | Krasna.cz/trm

Řešíš, jak daleko máš zajít s opačným pohlavím? Omrkli jsme, jak si mladí Češi a Češky v sexu vedou.

Nechtěné otěhotnění, negativní psychické následky předčasného sexuálního styku, pohlavně přenosné nemoci... Strašáků, které se pojí s pohlavním životem, je celá řada. A čím jsi mladší, nevyzrálejší a nezkušenější, tím víc jsi náchylná k možným rizikům.


Jsou dospívající Češi a Češky dostatečně uvědomělí, nebo se do pohlavního života vrhají bezhlavě a nezkušeně? Omrkni s námi aktuální sexuální výzkum našeho chování a zjisti, jak na tom jsi ty.


Počátky partnerských vztahů


Období první zamilovanosti nebo prvního polibku se u mužů a žen v České republice podstatně neliší. V posledních deseti letech toto období mladí lidé prožívají kolem 15. roku věku. První láska bývá velmi intenzivní a emotivní, často ji také provázejí obavy. Strach z prvního polibku a první schůzky však velmi rychle přeroste v první zamilovanost, která bývá díky novým a dosud nepoznaným zážitkům tak silná, že si ji lidé pamatují celý život.

 

Anketa
Kdy jsi dostala první pusu?
 

 

Poznávání opačného pohlaví a první zamilovanost jsou přirozenou součástí dospívání a souvisí s hormonálními změnami. Dívky k odlišnému vnímání opačného pohlaví docházejí většinou dříve než chlapci. Věkový rozdíl ve vývoji a v dospívání se však postupem času vyrovnává a věková hranice, kdy nevinné dětské lásky přerostou v opravdové sexuální vztahy, je u obou pohlaví stejná.

 


V průměru o dva roky později, tedy v 17 letech, začínají dívky i chlapci provozovat první nekoitální aktivity (způsoby vzájemného uspokojování, při nichž nedochází k pohlavnímu styku). V tomto věku se mladí lidé věnují především neckingu, což je mazlení a dotýkání se partnera od pasu nahoru. Petting, tedy mazlení a dotyky na všech částech těla, se v posledních letech oddálil a páry jej zahajují až kolem 18 let. V tomto věku muži i ženy také začínají navazovat první delší partnerské vztahy.


Anketa
Kdy jsi prožila poprvé petting?
89 hlasů
V osmnácti.
Hlasovalo 2820 lidí
 


První soulož


Muži i ženy zahajují pohlavní život přibližně ve stejném věku. První soulož dnes mladí lidé prožívají v průměru kolem 18 let. Studie, které proběhly v České republice za posledních 20 let, však prokázaly, že přes 8 % dívek a až 12 % chlapců mělo první pohlavní styk již před 15. rokem života.

 

První sex v Česku
(Foto: Oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jsi připravená na své poprvé?
Více než jen jedno poprvé
Na poprvé nikdy nespěchej, čas má své kouzlo

 

Na to by měli myslet zejména rodiče dívek, kteří mají v úmyslu chránit svou dceru proti rakovině děložního čípku. Vakcinace proti této nemoci totiž dosahuje nejvyšší účinnosti ještě před zahájením pohlavního života. Z toho důvodu je očkování hrazeno z veřejného zdravotního pojištění dívkám ve 13 letech. Rodiče mohou volit ze 2 očkovacích látek. Plně hrazenou vakcínou je vakcína Cervarix, která, očkují-li se dívky před zahájením sexuálního života, snižuje riziko vzniku těžkých přednádorových změn na čípku o 93 % bez ohledu na typ HPV viru, který infekci způsobuje.

 

Anketa
Kdy jsi zažila první pohlavní styk?
 


Zajímavostí je, že pomalu vzrůstá počet žen, které v sexu experimentují. Například o osobní zkušenosti s análním pohlavním stykem v dnešní době hovoří každá pátá žena.


Anketa
Vyzkoušela jsi anální sex?
 

 

Zapoj se do našeho vlastního průzkumu a hlasuj v našich anketách. V komentáři můžeš přidat vlastní názor či zkušenosti s touto problematikou.21 hlasů
Vaše hodnocení