Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Smysl poštěváčku zná každá dívka, tyhle pikantnosti o něm vás ale zaručeně překvapí.

Klitoris nestárne a dalších 9 věcí, které jste o něm nevěděly

soulož
zdroj: Getty Images soulož
aktualizováno 21.10.2019, 00:00 | 21.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Smysl poštěváčku zná každá dívka, tyhle pikantnosti o něm vás ale zaručeně překvapí.

Jak moc se může poštěváček během života zvětšit? A jaké části ho tvoři? Existují ještě nějaké další funkce, které tato část těla má nebo je tu jen pro naše potěšení? To všechno se dočtete níže.


1. Klitoris je něco jako ledovec


Myslely jste si, že je klitoris jen ten malý hrášek nad vagínou? Omyl. Jeho největší část nevidíte, nachází se totiž pod povrchem. Obaluje vaginální tunel, vede uvnitř velkých stydkých pysků a směřuje až ke stehnům. Část, která zasahuje ven, je pouze jakousi hlavou klitorisu, která je venku pro lepší přístup k dráždění, sám orgasmus ale proběhne mnohem hlouběji.


2. Klitoris je jedinou částí lidského těla, která nestárne


Klitoris osmdesátileté ženy vypadá a funguje stejně jako u té dvacetileté. I přesto ale celý život roste. Ve stáří bývá dva a půl krát větší, než když jste dospívaly, jinak se ale nemění.


3. Ve špičce klitorisu se nachází dvakrát víc nervových zakončení než u mužů


Ženy se sice cítí ochuzené, že neprožívají snadno vaginální orgasmus a vzrušit je bývá mnohem těžší než připravit k sexu muže. Tohle však muži ženám skutečně závidí. Pouze ve vrcholové části klitorisu se nachází více než 8000 nervových zakončení, zatímco muži jich mají v penisu o polovinu méně. Klitoris má navíc 18 odlišných části, směsi erektilní tkáně, svalů a nervů. Díky tomu všemu zažíváte během dráždění klitorisu příjemné pocity. Vaginální tunel sám o sobě takovou citlivost nemá, protože jinak by byl porod nesnesitelný.

 

orgasmus
(Foto: Getty Images)


4. Klitoris se při dráždění zvětší až o 300 %


Klitoris má včetně částí pod povrchem délku 7 – 15 centimetrů a během stimulace se zvětšuje o 50 až 300 procent. Záleží to na tom, jak moc blízko orgasmu se nacházíte. Klitoris má také tvar obráceného V, jsou to takové dvě paže, které směřují ke stehnům. Když jste v klidu, tak směřují přímo k nim. Když už se ale orgasmus přibližuje, začnou se pohybovat.


5. Bod G a vaginální orgasmus mají klitoriální původ


Názory se na toto tvrzení různí. Někteří odborníci si stojí za tím, že během soulože dosáhnete orgasmu tehdy, když dráždíte vnitřní část klitorisu. Potvrdila to studie z roku 2009 vedená francouzskými vědci, kteří provedli sonografii vzrušeného, tedy vztyčeného klitorisu. Klitoris se dá zkrátka používat několika různými způsoby. Druhá část populace si ale stále budou stát za tím, že bod G je něco jiného než klitoris a vede k odlišnému orgasmu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexuální pozice, které ti zaručí orgasmus
10 věcí, které jsi o sexu netušila
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Zkoumáme, jaká tam dole jsi?


6. Slovo klitoris se používalo už v 17. století


Tento pojem sahá až do doby před čtyřmi stovkami let. Odborníci usuzují, že toto slovo bylo odvozeno od různojazyčných překladů názvy pochvy, západky nebo klíče či od sloves dotýkat se či lechtat.


7. Je to jediná část těla, která má za úkol jen těšit


Klitoris neslouží k jinému účelu, než aby své majitelce dopřával potěšení. I přesto mnoho žen nedosáhne jeho drážděním orgasmu vůbec a mnoho žen alespoň jednou za život zažije dobu, kdy je pro jejich partnera těžké, aby je přes poštěváček uspokojil.

 

svlékání
(Foto: Getty Images)


8. Dřív byl klitoris ženám odstraňován a v některých kulturách se to stále děje


Ne vždycky klitoris způsoboval ženám potěšení, někdy pro ně byl zdrojem mnoha problémů. Když se podíváte do historie, mnoho lékařů poštěváček ženám odstraňovalo, aby je vyléčili z psychických poruch, jako jsou deprese či schizofrenie. Podle těchto doktorů byl pro ženy poštěváček otravným problémem, kvůli kterému neustále toužily po sexu.


9. Klitoris se může přetvořit v penis a naopak


Při chirurgické změně pohlaví ze ženy na muže je její klitoris hormonálně zvětšován, aby se z něj stal penis. V opačném případě je naopak zmenšen, aby se z něj dal vymodelovat klitoris.


10. Každý klitoris je jedinečný


Klitoris může mít jakoukoliv barvu od světle růžové po černou. Každý se také v něčem liší, ať už jde o tvar nebo nějaký detail. Neexistují dva klitorisy, které by byly úplně stejné.0 hlasů
Vaše hodnocení