Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslíš si, že hezcí kluci balí holky bez problémů? Omyl! Divila by ses, kolik kluků má z holek strach. Proč? Povíme ti.

Kluci se holek bojí, věříš?

Pronásledovat
zdroj: Thinkstockphotos Pronásledovat
aktualizováno 31.12.2016, 00:26 | 31.12.2016, 00:26 | Krasna.cz/lk

Myslíš si, že hezcí kluci balí holky bez problémů? Omyl! Divila by ses, kolik kluků má z holek strach. Proč? Povíme ti.

Důvody, proč se kluci holek bojí, jsou různé – bojí se toho, že jsme jiné, že jsme nevypočitatelné, že umíme být tak uštěpačné, bojí se toho, že budeme málo ženské, nebo naopak moc...

Strach kluků pramení z pocitu nejistoty. Kluci zkrátka chtějí mít svůj život pod kontrolou a dělat, co se jim zrovna líbí a chtějí. Což, uznej sama, s námi většinou moc nejde. My máme svoje potřeby a dřív, nebo později je často po našem. A když není, tak to umíme pěkně osladit. A navíc pod drsnými klučičími slupkami se často skrývá neobyčejně zranitelná duše, které můžeš lehce ublížit. Čeho všeho se tedy kluci bojí?

 

Nejdřív odmítnutí

 

Existuje jisté procento kluků, kteří jsou tak sebevědomí a drzí, že balení slečen je jejich koníček. Ale na každého takového připadá alespoň pět jiných. Takových, kteří jsou nesmělí, mají obavy z odmítnutí, a tak s pozváním na rande váhají do poslední chvíle. Tedy do té doby, než bude naprosto jasné, že pozvaná slečna bude souhlasit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Myslíme pozvání na rande vždycky vážně?
30 způsobů, jak ho vylákat na rande
Co kluci nechtějí slyšet v posteli

Takoví kluci spoléhají na různé berličky, jak by se dalo případné odmítnutí otupit. Proto tolik kluků vyzve holku na party k tanci až poté, co si dají panáka. Někteří se zase přehnaně starají o svůj zevnějšek nebo používají příliš kolínské. Ještě jiní vymýšlejí různé záminky, aby dívku někam vylákali. To jsou ti, co tě pozvou do kina s pohádkou, že jde celá parta, a pak jste tam sami, protože ostatním do toho něco přišlo. Tak až se ti to příště stane, měj s ním soucit a buď na něj milá, on si jen nevěří.

 

Ví, že nejsou dokonalí


Další nezvratná skutečnost: Klučičí strach nezmizí ani poté, co holka souhlasí, přijme pozvání na rande a pak spolu začnou chodit. Tehdy se strach promění a kluk se začne bát, že ti nebude stačit nebo že se ti na něm nebude něco líbit. Jeho propadlý hrudník, vystouplé břicho nebo křivé nohy. A jejich slabina největší – jejich slabiny. Stačí jedna hloupá poznámka, kterou na adresu jeho penisu pronesla nějaká jeho bývalá, a jeho sebevědomí je pod bodem mrazu.

 

 

Kluci se také bojí toho, že my holky jsme v otázkách sexu dost otevřené a s kamarádkami probíráme všechny detaily našeho milostného života. A tvůj přítel má strach, že takhle probíráte i jeho, a děsí sem co si o něm asi říkáte. Chceš-li alespoň trochu tento jeho strach zmírnit, nebav se o něm s kamarádkami před ním.

 

Strach ze závazků

 

Pokud nejsou přítelkyně výjimečně kruté, obavy kluků souvisejících s jejich fyzickou nedokonalostí po chvíli odezní a na jejich místo nastoupí trochu jiný strach. Strach ze závazků. Jakmile začneš naznačovat, že s ním chceš trávit víc času, nebo s ním dokonce bydlet, může zpanikařit i jinak zcela vyrovnaný kluk.

 

Psychoanalytici odhalili, že za to mohou matky dotyčných mužů. Sotva se totiž kluci zbaví vlivu, který na ně matky měly po celé dětství, mají opojný pocit svobody a nechtějí o něj jen tak přijít. Je to však také proto, že v těsném vztahu se lidé navzájem víc a víc poznávají a oni se bojí, že odhalíš, jací ve skutečnosti opravdu jsou, a přestaneš je milovat.

 

 

Strach z odplaty

 

Kluci se také bojí, že přijdeš na to, že tě podvádí, a budeš mít chuť se mstít. Ale nemusí jít jen o podvádění, bojí se, že jim provedeš to stejné, co oni dělají tobě. Například že se týden neozveš, že uděláš něco, co jsi slíbila nedělat a podobně. Jestli si říkáš, proč to tedy dělají, když se bojí pomsty, tak asi kluky ještě neznáš. Prostě si nemůžou pomoct.


Jak na strach

 

Strach je reakce jako každá jiná a někdy může být k užitku. Jen se musíš naučit obavy svého kluka poznat a odbourat. Pokud víš, že má strach ze seznamování, můžeš mít jistotu, že ti jen tak neuteče s jinou. Tedy pokud nebudeš nepříjemná mrcha, která ho od sebe odežene.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
Proč podvádějí ženy a proč muži?
Jak najít toho nejlepšího chlapa pro manželství?
 

Taky by sis měla uvědomit, že kluci strach maskují za jiné reakce - zapírání, utíkání od tématu, rozčilování se. Takže když něco takového u svého kluka zaznamenáš, přestaň tlačit a zamysli se, nemůže mít zase z něčeho obavu? Protože jejich strach může způsobit, že i slibně započatý vztah ukončí.

 

Když vidíš, jaká muka někdy prožívají kluci, řekni, není hned jednodušší pozvat někoho na rande?15 hlasů
Vaše hodnocení