Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říká se, že velcí kluci nebrečí. Ale je to pravda, nebo je to jen věta, kterou se maminky snaží utišit své plačící děti?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: My taky někdy brečíme!

Když kluci pláčou - 1
zdroj: Thinkstockphotos Když kluci pláčou - 1
aktualizováno 29.11.2013, 00:00 | 29.11.2013, 00:00 | Krásná.cz

Říká se, že velcí kluci nebrečí. Ale je to pravda, nebo je to jen věta, kterou se maminky snaží utišit své plačící děti?

Když jsme malí, pláčeme v okamžicích, kdy nám skutečně něco je - máme strach, je nám smutno, máme hlad nebo žízeň. Postupem času se naučíme pláčem vyjadřovat i další emoce, například zklamání nebo zlost, a nakonec pláč zneužíváme jako nástroj manipulace, abychom druhé donutili udělat věci, které nechtějí. Tedy zejména my holky, protože klukům se od jistého věku začne vtloukat do hlavy, že velcí kluci (muži) nebrečí, že se to nehodí.

Ale je to opravdu tak? Mohou se kluci zapřít a nebrečet, když je to normální, přirozená lidská emoce? Zeptali jsme se!

Jakub, 16 let: Abych pravdu řekl, tak si občas pobrečím, ale nikdy to nebývá kvůli blbosti. Slabost to určitě není, je to normální psychická vlastnost člověka. Já sice nebrečím před ostatními, ale doma o samotě se rád vybrečím do polštáře. Když jsem se před půl rokem rozešel s mojí první opravdovou lásku, tak mě to dostalo víc, než jsem čekal, a chvíli jsem kvůli tomu i brečel. A to nemluvím o tom, jak dlouho jsem byl naštvaný na celý svět.

Filip, 19 let:
Je pravda, že slzy zrovna nevyhledávám, ale když už na to přijde... Občas mě takhle překvapí třeba film nebo knížka, takže si na jednu stranu připadám jako pako, na druhou je to ale skvělá vizitka pro to, co mě rozbrečelo. V reálném životě se tomu taky někdy neubráním. Nevím, jestli znáte takovéty chvilky "ničemu ve světě nerozumím a život je pro mě záhadou" - to jsou přesně ty momenty existenciální prázdnoty, kdy se to prostě stane. (Taky mi slzí oči, když zívám, ale to sem asi nepatří, co?) Nemyslím si, že by na tom bylo cokoliv špatného. Kluci nemají k pláči tak blízko jako holky a často to ještě skrývají, což je ale podle mého v pořádku. Muž by přeci jen měl být tím pevným a odolným, takže sem tam si pobrečet je normální, ale aby to bylo na denním pořádku?

 

Když kluci pláčou - 2
Nemělo by se to dít moc často, ale i kluci mohou občas brečet. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Martin, 16 let: Různé věci, které holky hned řeší pláčem, dokážeme my kluci řešit nějakým jiným způsobem. V tom se od holek dost lišíme. Takže je pravda, že já opravdu moc nepláču, ale někdy taky nějakou slzu uroním, když je mi něco líto. Myslím, že se tak uleví i tělu, a nestydím se za to.

PŘEČTI SI TAKÉ:
8 KROKŮ, jak se správně rozejít
Tohle by ses měla naučit z minulých vztahů! 1. díl
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Rozčiluje nás, když brečíš?

Dan, 20 let: Ne, kluci opravdu brečet nemají. Slzy jsou pro holky, pro chlapy je vztek a zlost. A pokud už opravdu musí, měli by to udělat někde v soukromí, aby neobtěžovali okolí. Třeba já bych se na kluka, co řve jak hysterická ženská, dívat nechtěl.

Jakub, 18 let: Je pravda, že některé holky brečí kvůli věcem, které bych já přešel jen mávnutím ruky, ale když mám nějaký důvod, tak pláču taky. Proč by kluci nemohli dát najevo své pocity? Třeba když mi zemřel někdo blízký, tak to jsem plaka, a myslím, že nejsem sám. A plakal bych i při dalších věcech, na kterých by mi prostě hodně záleželo, ať už se to týká mých zálib, nebo kamarádů.

 

Když kluci pláčou - 3
Jiné je, když se chovají jako hysterka a brečí bez důvodu. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Lukáš, 17 let: Nevím, proč by si kluci nemohli občas taky zaplakat. Jasně, jsme muži, ale určitě můžeme i přes to projevovat své emoce a city, ne? Mimochodem, když pláčeme, tak to mohou být přeci i slzy z nějaké šťastné události. Jistě je to dobré i pro vztah, kluci se sice asi radši vybrečí někde v soukromí, ale to neznamená, že mě moje holka nemůže nikdy vidět, jak brečím. Jen je pravda, že ve srovnání s holkama neděláme jednu věc - nechodíme se vybrečet kamarádce na rameno. V klučičí partě si poradíme jinak.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
VÁŠ PŘÍBĚH: Štědrý večer zalily slzy osamění
VÁŠ PŘÍBĚH: Letní lásky trvají krátce. Zbyly mi oči pro pláč!

Denis, 23 let: Proč by nemohli brečet i kluci? Já taky přirozeně někdy brečím, i když ne tak často... Když jsem byl mladší, tak jsem opravdu oplakal i jeden rozchod s holkou, protože mi na ní fakt záleželo. A dodnes se za to nestydím, i když si možná někdo řekne, že jsem přecitlivělý či něco podobného.

Petr, 20 let: Musím přiznat, že brečím skutečně jen při výjimečných událostech, například při úmrtí někoho blízkého. Když mi zemřel jeden z rodičů, brečel jsem a nestyděl se za to, ale takové situace jsou opravdu jen několikrát za život. Jinak nebrečím, skutečně si myslím, že chlapy brečet nemají.
 0 hlasů
Vaše hodnocení