Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mají právo na lásku i dívky, ke kterým nebyl osud zrovna hodný a kterým nadělil do života zdravotní postižení? Zeptali jsme se kluků.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Chodili bychom s postiženou dívkou?

Slepá
zdroj: Thinkstockphotos Slepá
aktualizováno 17.05.2013, 00:37 | 17.05.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

Mají právo na lásku i dívky, ke kterým nebyl osud zrovna hodný a kterým nadělil do života zdravotní postižení? Zeptali jsme se kluků.

Když sníme o člověku, který nám bude blízký, bude nás milovat a my jeho, vždycky si představujeme člověka, který je fyzicky zdravý. Nikdy nesníme o tom, že náš vyvolený/naše vyvolená bude třeba na vozíku nebo neslyšící. Jenomže i takové věci se v životě stávají - někdo je zdravotně postižený už od narození, někoho během života postihne ošklivá nehoda....

Znamená to, že takoví lidé budou sami celý život, nebo i oni mají šanci najít někoho, kdo je bude milovat takové, jací jsou?

Robert, 21 let: Upřímně řečeno, neumím si představit, že bych chodil s postiženou dívkou. Nic proti nim nemám, to ne, ale žiju hodně náročný život plný adrenalinu a zážitků a moje slečna mi musí stačit. To by dívka s postižením pravděpodobně nezvládla.

Daniel, 18 let: No, umím si to představit jen těžko, ale nevylučuju to. Asi bych se s postiženou dívkou neseznamoval, nebalil ji. Ale kdyby se mé přítelkyni stala nějaká ošklivá nehoda a ona ji odnesla zdravotním postižením, neopustil bych ji. Snažil bych se přes to přenést, být jí oporou. Pokud by to zvládla i ona a dokázala by žít dál, mohl by náš vztah mít šanci.

 

Zdravotní postižení - 2
Vozíček není konec světa i s tím se dá žít. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Petr, 23 let: Mě se to jednou stalo. Tedy nechodil jsem s ní, ale měli jsme úlet. Ta holka neměla ruku. Seznámila se se mnou, když jsem byl opilý, měli jsme sex. Pak jsme se ještě několikrát viděli, ale absolutně jsme si nesedli, ta holka byla hrozně hloupá. Ale kamarádi se mi dodnes smějí a dávají tu historku k dobru, jako by to byla kdovíjaká sranda.

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Líbí se nám nalíčené rty?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Rozčiluje nás, když brečíš?
Vaše příběhy: Týrali mě kvůli mé postižené sestře!

Venca, 16 let: To bych si teda představit neuměl. Neříkám, že postižená holka musí být méněcenná, ale chci si užívat svoje mládí a super život, který teď mám, a to s by s holkou s postižením asi nešlo. Chci, aby mi mou holku kamarádi záviděli, aby se za ní na ulici otáčeli cizí chlapi...

Kamil, 19 let:
Je postižení a postižení. Některé bych byl ochoten překonat, jiné už hůře. Pokud bych se skutečně zamiloval, uměl bych si představit, že ybch chodil například se špatně vidící nebo špatně slyšící dívkou. Zvládl bych třeba i dívku, která kulhá, nebo nemá nějaký malý kus svého těla, ale neumím si představit, že bych třeba chodil s dívkou, která nemá obě nohy. To už by na mě asi bylo moc. Na druhu stranu jsem nikdy před takovým rozhodnutím stát nemusel, takže skutečně nevím, jak bych se nakonec zachoval.

 

Zdravotní postižení - 1
Některý handicap kluci snesou lépe než jiný. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Simon, 22 let: Ne, to bych tedy nechodil. Přiznávám na rovinu, že jsem sobecký, a očekávám od holky, že si mě bude hýčkat. Nechci nikoho, o koho bych se musel starat já, nebo jehož postižení by mne omezovalo v životě, jaký chci žít - tedy pohodový.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
I světové krásky mají komplexy ze svého těla!
Jak vypadat dobře v brýlích

David, 18 let:
To je hodně složitá otázka a ještě jsem nic takového řešit nemusel, takže nevím, jak bych se skutečně zachoval. Nicméně si myslím, že když by se něco stalo mé životní partnerce, situaci bych zvládl bych. Také si umím představit, že bych se třeba na internetu zamiloval do dívky, o které bych až později zjistil, že je postižená. To bych se s tím také uměl vyrovnat. Ale neumím si představit, že bych se cíleně seznámil s dívkou, o které bych věděl, že má nějaký handicap.

Míla, 24 let: Měl jsem už hodně holek, ale všechny byly zdravé. Nechci tvrdit, že bych se s takovou slečnou nikdy neseznámil, ale moc velkou pravděpodobnost tomu nedávám. Nejsem moc trpělivý a pečovatelský typ, takže by nám to asi neklapalo.6 hlasů
Vaše hodnocení