Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Youtubeři a youtuberky jsou novodobými celebritami, které často sleduje více lidí než některé známé zpěváky nebo herečky. A přitom jsou to většinou obyčejní teenageři, s obvyklými radostmi a strastmi náctiletých. Jak jim blogování zasahuje do běžn...

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o blogování a youtuberkách?

Blogovat
zdroj: Thinkstockphotos Blogovat
aktualizováno 01.12.2015, 17:04 | 01.12.2015, 15:45 | Krásná.cz

Youtubeři a youtuberky jsou novodobými celebritami, které často sleduje více lidí než některé známé zpěváky nebo herečky. A přitom jsou to většinou obyčejní teenageři, s obvyklými radostmi a strastmi náctiletých. Jak jim blogování zasahuje do běžného života a vztahů?

Tentokrát jsme se pro vás kluků zeptali, jaké by podle nich bylo chodit s youtuberkou nebo blogerkou. Blog nebo youtube kanál má dnes kdekdo a často na něj píše i dost osobní věci, zajímalo nás proto také, jestli by klukům v takovém případě vadilo, kdyby o nich jejich holka na svůj blog psala. A na závěr jsme se ještě zeptali, jestli blogery nebo youtubery sami sledují, a co si o celém tomto trendu myslí. Přeci jen, holky sledují často beauty blogerky a make-up tutorialy a to není zrovna téma, které by většinu kluků nadchlo.

 

Vlastimil, 16 let: K blogování i youtuberům mám takový neutrální postoj. Žádný blog ani videa pravidelně nesleduju, jen občas se na něco podívám. Nic proti tomu v podstatě nemám, ale ani se v tomto ohledu nějak neangažuju...

 

Lukáš, 18 let: Určitě na tom nevidím nic špatného... Já sleduju hlavně youtubery, různá videa, pořady a podobně. A dokonce mám i několik oblíbenců, u kterých mám nastavený odběr. Jde hlavně o ty, kteří přidávají něco, co se dotýká mých zájmů – auta, technika a podobně. Ale sám v tomto ohledu nic nepíšu, to nechávám jiným. A totéž platí pro youtube. :-)

 

Martin, 18 let: Já sám se v blogování ani jako youtuber neangažuju, tak ani nevím, jaký k tomu zaujímat postoj... Pokud to někoho baví, tak ať se prezentuje, jak chce, musím ale říct, že dost obdivuju všechny bloger(k)y, protože já bych ani nevěděl, o čem mám psát. A další věčnost by trvalo to sepsat do nějakého smysluplného článku. Kdyby něco takového měla moje holka, tak je mi fakticky taky jedno, pokud by mě v těch článcích nějak neurážela nebo tak. :-D Ale doufám, že snad ne, jinak s tím nemám problém.


 

 

Honza, 18 let: Já sám jeden blog mám, takže je asi zřejmé, že na tom nevidím nic špatného. Blog si dneska může založit prakticky každý a je to zdarma, tak proč to alespoň nezkusit... Já mám blog ohledně cestování, kde se věnuju hlavně těm místům, která jsem navštívil, nebo bych je chtěl navštívit, ale nezmiňuju se tam třeba o přítelkyni nebo podobně. Prostě všechno jenom tak obecně, můj názor atd. Jestli by mi vadilo, kdyby na blogu psala moje holka o mně... Asi až tak ne, pokud by tam nepsala nějaké věci, které by byly pro mě „překvapením“, nebo si takhle řešila nějaké spory, které jsme ani neřešili, nebo by je ona ani řešit nechtěla... Prostě bych byl nerad, kdybych se pak od někoho dozvěděl, že moje holka píše na svém blogu o mně to a to, překrucuje nějaká fakta, co jsem jí řekl, atd. To bych opravdu nechtěl. A navíc taky nechci skončit jako nějaký „hlídací pes“, který bude pořád sledovat, co o něm jeho holka píše na svém blogu. Podle mě proto v tom vztahu musí být nějaká chyba, protože já bych se k takovým věcem, kdybych už měl psát na blogu o přítelkyni, nesnížil. Na youtube se neangažuju, ale pokud se to někomu líbí, tak nic proti nemám.

 

Olda, 22 let: Docela nedávno jsem si na youtube založil vlastní kanál, kam přidávám různá amatérská videa, týkající se především mých zálib, ale někdy i nějakých humorných situací a podobně. Sám mám taky několik odběrů od jiných youtuberů, kteří zase zajímají mě, takže je zřejmé, že se k tomu stavím velmi kladně. :-) S blogováním je to jiné, do toho se nijak nehrnu, podle mě je to celkově těžší než právě ta videa (i když jak pro koho, že, ale pro mě určitě), protože nejsem žádný „psavec“ a dát nějaký článek do formy tak, aby byl čitelný, by pro mě byl dost oříšek. Tak tohle radši přenechávám jiným... Jedna moje bývalá přítelkyně blog měla, ale psala tam hlavně o svých zálibách, o vztazích ne. Nevím, jestli by mi vadilo nebo nevadilo, jestli by tam něco psala o mně... Asi by bylo dobré, kdyby mi o tom alespoň řekla, ale ostatní věci bych případně řešil až pak.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Holčičí věty, které naprosto nesnášíme
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Ples je děs nebo se do tanečních těšíme?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kde se dá zaručeně seznámit?

 

Denis, 24 let: Musím říct, že na netu moc času netrávím, takže blogování a youtubeři jdou tak nějak mimo mě a ani mě tahle propagace moc neláká. Věřím, že to asi má trochu něco do sebe, ale na druhou stranu já podnikám s kamarády nebo s někým jiným (přítelkyní atd.) raději „reálné“ věci. Samozřejmě, když mě něco zaujme nebo si najdu něco sám, tak se podívám. Kdybych si měl vybrat, tak bych měl blíže asi k těm youtuberům, na mobil pořizuju různé záznamy a tak. Ale tu potřebu dávat je pak někam dál, vlastně nemám... A blogování, no, neříkám, že je to vyloženě pro holky (:-D), které jistě mají spoustu věcí, o kterých mohou psát, ať už jsou to témata jako vztahy, kluci, atd. ( třeba tady na Krásna.cz je to vlastně samá blogerka. :-D), ale podle mě to vyžaduje dost trpělivost a taky čas, který já prostě věnuju jiným věcem. A jak bych postupoval u blogu přítelkyně, kdyby tam chtěla psát něco o mně? Vadilo by mi, kdyby tam chtěla psát úplně všechny věci, které spolu podnikáme, nebo taky kdyby se věnovala hodně svému blogu a mě o to více zanedbávala. A taky by mi vadilo, kdyby na svém blogu psala něco hodně intimního, třeba o sexu – myšleno sexu se mnou, co prostě děláme v posteli, nějak moc podrobně. Do toho podle mě nikomu nic není, a tak by to mělo zůstat jenom mezi námi. Kdyby chtěla psát jenom v obecné rovině o vztazích, sexu a podobně, nějaké její obecné rady a zkušenosti, tak s tím bych asi nic nenadělal, chápu, že tohle hodně holek-blogerek „bere“ a jistě i pro ostatní čtenářky je to dost zajímavé, ale přímo o intimních věcech opravdu ne. Pokud vím, tak blogy jsou veřejné, a jak už jsem psal, každý nemusí vědět všechno.


Anketa
Máš blog nebo youtube kanál?
 

 

Jakub, 20 let: Prezentace pomocí svého vlastního blogu nebo kanálu na youtube určitě není špatná věc, spíš jde podle mě o to, že i tyto věci zaberou docela hodně času, a to především, pokud už má někdo nějaké své stálé odběratele. Není dobré, když se například na jeho blogu neobjeví delší dobu něco nového. Osobně něco takového do budoucna určitě nevylučuji, ale nyní se vzhledem k časovým možnostem tímto nezabývám. Sám nějaké blogy svých přátel sleduji, podobně i videa, aj. Pokud jde o to, kdyby moje přítelkyně měla nějaký svůj blog a chtěla na něm napsat i nějaké články o mně – je třeba říci, že já se na internetu obecně příliš prezentovat nechci, takže bych uvítal, kdyby mi o tomto svém záměru přinejmenším řekla předem a nejlépe se mnou probrala i obsah svého článku a podobně. Zvláště by mi šlo například o fotografie, přeci jen je beru také za něco osobnějšího. Proto, pokud by na blogu měly nějaké být, tak bych o tom chtěl vědět, myšleno samozřejmě fotografie, kde jsem já. Stejně tak kdyby se jednalo o nějaké video na youtube. Pokud by to dodržela, tak bych nejspíš nic proti nějakému uveřejnění nenamítal, nicméně pokud bych něco z toho odmítl, tak bych počítal s tím, že to bude moje přítelkyně plně respektovat. Stejný postup bych ostatně volil i u sebe, pokud bych měl psát nějaký článek někam veřejně o ní, nebo zveřejnit video, kde by byla i ona.

 

Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz, rádi ji položíme za tebe.14 hlasů
Vaše hodnocení