Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Menstruace je otravná, i když nutná součást života každé ženy. Jak ji s námi ale prožívají naši partneři? Tato otázka trápila jistě nejen čtenářku Míšu, která nám ji poslala a my ji klukům rádi položili.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak řešíme, když má naše holka menstruaci?

Bolest
zdroj: Thinkstockphotos Bolest
aktualizováno 21.03.2014, 10:27 | 21.03.2014, 00:00 | Krásná.cz

Menstruace je otravná, i když nutná součást života každé ženy. Jak ji s námi ale prožívají naši partneři? Tato otázka trápila jistě nejen čtenářku Míšu, která nám ji poslala a my ji klukům rádi položili.

Menstruace je sice přirozené, stále kolem ní ale panuje mnoho mýtů a pro mnohé kluky je tak trochu tabu. Patrně jim neuniklo, že se v tyto dny můžeme chovat jinak, jsme podrážděnější a že se sexuálním životem to také není jako po zbytek měsíce. Co si kluci o menstruaci myslí a jak prožívají měsíčky se svou přítelkyní?

 

Jakub, 16 let: Když má přítelkyně menstruaci, tak jsem vždy dopředu upozorněn, ale nějak zásadně to neprožíváme. Já mám to štěstí, že mám docela nenáladovou přítelkyni, takže to probíhá celkem v klidu. Co se týče sexu, tak ho neprovádíme, já si raději počkám. :-) Jinak si myslím, že v našem páru prožíváme menstruaci celkem v klidu, moje přítelkyně není zas tak náladová, ale když už má nějakou tu náladičku, tak se s ní nehádám a všechno je v klidu. Myslím, že je to přírodní proces, takže se přítelkyni v těchto dnech snažím dělat větší radost než obvykle a být jí k dispozici. Myslím, že by mi ani nevadilo, kdybych třeba musel jít a koupit přítelkyni tampóny.

 

Denis, 23 let: Menstruaci u přítelkyně beru jako normální věc. Přítelkyně tyto dny snáší celkem dobře. Sex v tuhle dobu nemáme, já se bez něj chvíli obejít dokážu. Pochopitelně se snažím být přívětivější a podobně, snažím se s přítelkyní mluvit. Tampony a vložky si přítelkyně obstarává sama, ale myslím, že bych neměl problém něco takového koupit i já, kdyby na to přišlo.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o holce, která nám dá už na prvním rande?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: My taky někdy brečíme!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Tohle po nás v posteli nechtěj

 

Lukáš, 17 let: Je pravda, že jsem jednou chodil s holkou, z jejíhož chování jsem už dopředu tak nějak odhadl, že má zrovna své dny. Na některý holky to fakt působí, na některý více, či méně. Snažím se to vždy přecházet a přizpůsobit se. No, nevím, jestli bych zvládl koupit holce třeba menstruační potřeby... Počítám s tím, že si nějaké vždy stihne koupit. Sex během mestruace nemáme, jednak ho nechtěla zatím žádná holka, se kterou jsem chodil, a jednak já se na něj taky necítím. Jinak menstruaci beru jako běžnou. Co mi však přijde odporný, je to, jak některý holky při měsíčkách zacházejí právě s použitýma vložkama a tamponama. Holky ze třídy mi kolikrát říkaly, že na holčičím WC bývají různě poházené tampony a vložky mimo koš, nebo dokonce v míse atd. Jak můžou být některé holky takový prasata, s prominutím, to nechápu. Věřím, že něco takového moje holka nedělá...

 

Jakub, 19 let: Přítelkyně dřív při menstruaci dost trpěla, zejména na bolesti, kdy byla citlivá skoro na všechno. V poslední době už je to v pohodě. S menstruací počítám a beru ji úplně jako normální, koneckonců její příchod je známkou toho, že (snad) antikoncepce neselhala. Vložky ani tampony jsem přítelkyni zatím nekupoval, ale myslím, že bych to zvládl. :-) Dřív jsme sex při menstruaci spolu neměli, já s tím problém neměl, vztah přeci není jenom o něm, ani nějaké další věci s tím spojené jsme nedělali, spíš jsme si povídali. Pak ale přítelkyně sama přišla s tím, že bychom to mohli zkusit. Před tím i po si dáme sprchu, protože čistota je důležitá, a pokud je krvácení hodně silné, tak nemá cenu do něčeho takového jít. I tak se milujeme s kondomem, protože jistota je jistota. Snažím se přistupovat něžně, ostatně jako vždycky, takže si pak milování užijeme oba. Přítelkyně dokonce tvrdí, že se poté cítí lépe, zejména ve vztahu právě k menstruaci. A abych nezapomněl, používá tzv. soft tampony, které jsou určeny mimo jiné i právě pro milování při měsíčkách.

 

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Přírodní zbraně proti bolestivé menstruaci
Co nahradí vložky a tampony?
Sex během menstruace? Ano, ale...

 

Martin, 16 let: Holka, se kterou teď chodím, snáší menstruaci docela v pohodě. Někdy taky má špatnou náladu nebo tak, ale to k tomu patří. Koupit holce tyhle intimní potřeby bych asi nezvládl, určitě bych se styděl. V těchto dnech sex neprovozujeme, neboť já bych to nezvládl a moje holka by tím nadšená taky moc nebyla. I když já jsem na sex zvyklej, takže jsem rád, když mě ve svých dnech uspokojí alespoň orálně.

 

Vlastimil, 15 let: Menstruaci beru u holek v pohodě. Mně jako klukovi ale stačí některé věci a některé slyšet nemusím a nepotřebuju a holky by si je měly říct když už, tak mezi sebou. To je třeba, kolik tamponů spotřebují, že mají velké krvácení a v důsledku toho jim něco proteklo a tak podobně. A taky si myslím, že holky by se měly o tomto tématu naučit mluvit slušně a s citem, když to samé chtějí od nás. Kámošovi jednou jeho holka řekla: "Hele, mám krámy, dneska si ne za*ukáme". No, já bych s takovou holkou nechodil... Při menstruaci bych sex vynechal, nejspíš bych pak za sebe neručil (co kdybych omdlel nebo tak něco). Kdybych měl koupit tampony v nějakém velkém obchodě, tak to asi dám, jinak nevím.

 

Anketa
Co ty a sex během menstruace?
 


Radek, 23 let: Mensturaci beru jako něco úplně normálního a přirozeného, co prostě k holkám patří. Není to nic nechutného nebo nenormálního, o čem by se nemělo mluvit. No, ale ačkoliv je tedy menstruace v pohodě, vložky nebo tampony bych jí tedy šel koupit nerad... Tak samozřejmě, kdyby jí to nějak nevyšlo nebo byla nemocná, tak klidně, ale nehnal bych se do toho... A vybral bych si obchod, kde si o ně nemusím říct, ale jen je vezmu z regálu. Taky přece holku nenutím, aby mi kupovala kondomy... Mám štěstí, že moje přítelkyně během svých dnů není nijak náladová, nebo to aspoň rozhodně vůči mě nedává najevo, za což jsem jí teda vděčný. Někdy jí akorát není dobře, bolí jí břicho nebo záda. Ani tohle nedává moc najevo, ale když to na ní vidím, snažím se samozřejmě být tolerantnější, ulehčit jí a třeba přichystat i příjemné překvapení v podobě relaxace v horké vaně. To ostatně může fungovat i jako dobrá předehra... Co se týče sexu, tak mě mensturace mé dívky nijak neomezuje. Zpočátku to pro ni bylo trochu neobvyklé, měla z toho trochu strach, ale nakonec sama viděla, že je to v pohodě a nebrání se tomu. Jedině je třeba dávat větší pozor na hygienu a taky počítat s tím, že holka to tam v ty dny mívá citlivější...

 

Máš pro kluky také otázku? Pošli ji na redakce@krasna.cz, rádi ji položíme za tebe.6 hlasů
Vaše hodnocení