Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejromantičtější den v roce je tu. Tedy aspoň v očích mnoha holek. Nejedna z nás má naprosto jasnou představu o tom, jak by takové úžasné valentýnské rande mělo vypadat. Ale jak by vypadalo podle kluků?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak si představujeme ideální rande?

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 14.02.2014, 00:00 | 14.02.2014, 00:00 | Krásná.cz

Nejromantičtější den v roce je tu. Tedy aspoň v očích mnoha holek. Nejedna z nás má naprosto jasnou představu o tom, jak by takové úžasné valentýnské rande mělo vypadat. Ale jak by vypadalo podle kluků?

Donese mi kytku, celý večer se mi bude dívat do očí, skládat lichotky, dotýkat se mě... O ideální verzi schůzky s tvým milovaným máš jistě mnoho detailních představ. A nejsi sama. I kluci dokážou vysypat z rukávu hned několik charakteristik, které by na skvělém rande neměly chybět. A to neplatí jen pro to valentýnské. Nezapomenutelné se přece může stát i každé "všední" rande.


Co si pod pojmem ideální rande představují kluci? Svěřili se v naší dnešní zpovědi.


Lukáš, 17 let: Jsem pro klasické rande, nejsem nijak náročný, takže asi nějaká cukrárna, kavárna nebo tak něco. Podle toho, jak se pak celé vyvine, se můžeme domlouvat dále a spojit to třeba doprovodem té holky domů, pokud je to někde blízko, a udělat si tak procházku.

 

Radek, 23 let: Myslím si, že je to hlavně o těch dvou lidech, kteří na rande jsou - půlhodinka s úžasnou holkou na lavičce před panelákem bude daleko krásnější, než půldne v luxusní restauraci s nějakou husičkou. Ale tak asi bych zvolil nejdřív procházku, třeba v parku, nebo po městě, potom si jít někam sednout, třeba do kavárny, pokud by byl podvečer, tak i do vinárny. Hodně záleží na tom, jestli jde o první rande, o páté rande, jestli spolu chodíme už delší dobu... Podle toho se stupňují a mění požadavky na rande - na první rande je ideální pusa, později už i něco jiného... Hlavně je pro mě důležité, aby se po rande holka cítila fajn (a já taky) a abychom to nepovažovali za ztracený čas - a to i v případě, kdyby nám to náhodou nevyšlo a nedali jsme se dohromady. Hlavní je, abychom se nepohádali, nikdo nebyl smutný, otrávený a nespokojený. A o to se musí zasloužit oba.


 

Tomáš, 14 let: Je jedno, jestli toho druhého pozve holka nebo kluk. Nejdůležitější je vybrat ideální místo. Například, pokud se už trochu znáte, toho druhého pozvat do jeho/její oblíbené restaurace nebo na nějakou akci, třeba pouť nebo do zoo. Záleží jen na vás, na čem se dohodnete, rozhodně bych ale vybral nějaké veřejné místo. Jakmile by holka dorazila, pozdravil bych ji a (například pokud jsme v kavárně) vybrali bychom stůl. Pak bych se jí zeptal, co si dá a objednal nám. Pokud se ještě moc neznáte, je lepší navázat volnější téma jako třeba "Máš nějaké sourozence?" nebo "Jaké jídlo máš nejradši?". Pak teprve bych šel do detailů, ale zase nemějte moc otázek, aby si ten druhý nemyslel, že ho chcete vyzpovídat. Prostě hlavně buďte sami sebou a buď to klapne, nebo ne. :)

 

Jakub, 19 let: Mně by k ideálnímu rande stačilo, kdybychom si s tou slečnou vyrazili třeba někam na procházku. Zejména teď na jaře bychom mohli obdivovat nejen přírodu, ale prohlédli bychom si i město, mohli si cestou koupit zmrzlinu, sem tam se někde posadit (neříkám, že se budeme hned líbat a objímat). No a samozřejmě bychom si měli rozumět, když jsou skutečnosti jiné, tak to ani ta procházka nespraví. A nakonec bych mohl slečnu doprovodit domů, nebo bychom mohli jít rovnou ještě do kina.

 

Denis, 23 let: Ideální rande je takové, které se vydaří, alespoň podle mě. Bohužel jsem se už setkal s tím, že se ta holka přetvařovala. To je pak velmi těžké dělat jakoby nic, a všechno ostatní jde tatam. Jinak já nejsem moc společenská člověk, takže by mi vyhovovalo rande někde, kde budeme sami dva, ale romantická atmosféra podmínkou není. Taky mě napadá, že bychom se mohli jít někam projít a nemusí to být jenom při doprovázení domů. No a tehdy by mohla být i nějaká pusa, pokud to pochopitelně dobře dopadne.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Záleží nám na tom, co máš na rande na sobě?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo by měl platit na prvním rande?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o holce, která nám dá už na prvním rande?


Martin, 16 let:
No, první rande je vždycky takové nejisté, jak pro kluka, tak i pro tu holku. Chápu, že holka asi nepůjde někam, kde budeme sami dva, ale nějaké klidnější místo by být mohlo. Něco, kde někdo jiný ještě bude, ale abychom taky měli nějaké soukromí. A když si pak budeme rozumět, tak nic chybět nebude.

 

Vlastimil, 15 let: Já bych si ideální rande představoval nejlíp na nějaký akci. Vždycky ve městě nebo v obci něco je, tak tam. Je tam většinou uvolněná atmosféra a pokud budeme mít podobný zájem, tak není co řešit. Koneckonců, lidí je tam taky dost, tak by se ta holka nemusela bát. Nevím, podle mě není restaurace apod. ono...
 
Jakub, 16 let:
Pod pojmem ideální rande si každý člověk pochopitelně představí něco jiného. Já mám docela romantickou povahu, takže první ideální rande by mohlo být v nějaké restauraci a potom třeba večerní procházka. Teď chodím pravidelně na rande se svou současnou přítelkyní, oba jsme nadšenci filmových novinek, takže to většinou směřujeme do kina, nebo si pustíme film v klidu doma, když je venku pěkně, tak nasadíme brusle a jdeme bruslit, nebo někam vyrazíme na kole. Je to sice velmi jednoduché, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása a když si to oba partneři užijí, nevidím důvod, proč vymýšlet něco složitého. Každopádně si některé z vás řeknou, že takhle si ideální rande rozhodně nepředstavují, ale je to velmi individuální a každý si to své ideální rande představuje jinak.

 

Chtěla by ses kluků na něco zeptat, ale stydíš se? Napiš otázku do komentářů nebo na email redakce@krasna.cz a my ji položíme za tebe.2 hlasů
Vaše hodnocení