Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ještě před tím, než se pustíte do milostného dobrodružství, měli byste si s přítelem vyjasnit, jak se budete chránit.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaké antikoncepci dáváme přednost?

Kondomy
zdroj: Thinkstockphotos Kondomy
aktualizováno 01.02.2013, 02:29 | 01.02.2013, 00:00 | Krásná.cz

Ještě před tím, než se pustíte do milostného dobrodružství, měli byste si s přítelem vyjasnit, jak se budete chránit.

Světové průzkumy ukazují, že mnoho mladých lidí zapomíná při sexu na ochranu, nebo ji nepovažuje za důležitou. Některá děvčata se dokonce stydí u gynekologa o prášky požádat. Jenomže ty stejné průzkumy tvrdí, že ročně je na světě až 40 procent neplánovaných těhotenství a každá dvacátá dívka se při sexu nakazí bakteriální infekcí. A to ani nemluvíme o vážných sexuálních chorobách jako je syfilis, kapavka nebo HIV/AIDS.

Používat antikoncepci je prostě důležité a neměla by sis nechat namluvit něco jiného. Zeptali jsme se kluků, jaký mají vztah k antikoncepci a jaké dávají přednost.

Pavel, 21 let:
Myslím si, že antikoncepce je záležitostí holky, hlavně u sexu na jednu noc. To jí přeci hrozí, že otěhotní. Mě se to zas tak netýká. Na druhou stranu, pokud bych měl přítelkyni dlouho, tak se domluvíme na nějakém společném postupu, to už bych se z jejího těhotenství asi nevykroutil. Že bych měl myslet na nemoci? Ale prosim tě, copak jsme někde v Africe? Tady se mi nic nestane...

Jakub, 18 let:
Jestliže bych měl sex s nějakou neznámou holkou, tak jedině s kondomem, a to i v případě, že by ona měla svoji antikoncepci. Důvod je zřejmý - neznáme se. S přítelkyní bych na počátku vztahu používal určitě nějakou dobu kondom. Hormonální antikoncepci bych nikdy svojí přítelkyni nenutil, vím z okolí, že není v mnoha případech ideální; pokud by ji chtěla užívat přítelkyně sama a v nějakém ohledu jí pomohla, tak bych jí však nebránil. Nedělá mi problém po nějaké době s přítelkyní zajít na testy pohlavních chorob a následně zkusit něco jiného - u žen je možností více. Moje přítelkyně by například chtěla vyzkoušet takzvaný ženský kondom. A jelikož antikoncepce není zrovna levná, tak bych na ni přítelkyni klidně i přispěl, pokud bychom spoléhali jen na její ochranu.

 

Hormonální antikoncepce
Kondom, nebo prášky? Čemu dávají kluci přednost? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Martin, 16 let: Pro kluky je víceméně jediná možnost ochrany - kondom. V případě potřeby ho pochopitelně použiji, ale pokud bych chodil s nějakou holkou, tak bych preferoval spíš hormonální antikoncepci. Přirozený kontakt je lepší, navíc dnes má HA skoro každá holka. Jinak s věrností problém nemám.

Standa, 22 let: Dávám přednost jednoznačně pilulkám. Výhoda je v tom, že přítelkyně nemá menstruaci, a tím pádem si můžeme užívat pořád. Navíc s kondomem to není takové, jako když se udělám přímo do přítelkyně.

PŘEČTI SI TAKÉ:
VELKÝ PŘEHLED: PRO a PROTI jednotlivých druhů antikoncepce
Bez kondomu ani ránu
Nechce kondom? Jak ho přesvědčit?
Doma.cz píše:
Hledáte partnera? Raději vysaďte hormonální antikoncepci
Ženy se raději depilují, než by myslely na antikoncepci

David, 16 let: Myslím, že sex bez kondomu si oba užijí více než s ním. Pokud by se jednalo o sex na jednu noc, tak samozřejmě bych bral kondom.

 

Kondom
Při sexu na jednu noc je kondom nutností! (Foto: Thinkstockphotos)

 

Zdeněk, 19 let: Já bych sex bez kondomu s holkou neměl, dokud bychom si vzájemně neukázali testy na HIV. Tahle nemoc není žádná sranda, a kdo jí podceňuje je hazardér. Když jezdím na motorce, mám páteřní pás, helmu, speciální boty. Prostě se chráním. Tak proč bych riskoval při sexu?

Libor, 22 let:
Plán zněl jasně, chránit se za každou cenu. Ale pak je party, alkohol, dobrá zábava a člověk na své předsevzetí zapomene. Jenomže by neměl, protože já jsem taky takhle zapomněl a pak jsem se musel bát, že ta holka, co jsem s ní spal, je těhotná. Teda ona byla, ale naštěstí test otcovství pro mě vyšel negativně. Kdybych měl kondom, tak bych ty nervy nezažil.

Petr, 19 let:
Pohlavní nemoci se přeceňují a na ochranu před otěhotněním by měla myslet hlavně holka, protože ona bude ta, kdo bude mít dítě celý život na starosti. Pokud já budu otec a nebudu ho chtít vychovávat, tak budu tak amximálně platit pár tisíc jako alimenty. Umím si představit, jak mi budou holky nadávat, ale já si chci užívat a ne řešit nějaký pitomosti.27 hlasů
Vaše hodnocení