Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejednou nám do redakce přišel dotaz čtenářky, která má obavy, že je tam dole tak úzká, že se do ní kluk nevejde, bude ji to bolet, nebude si moct užít sex. Obávají se holky oprávněně, nebo nic takového podle kluků neexistuje?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jsou některé holky tam dole fakt tak úzké, že s nimi nejde mít sex?

Problémy v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Problémy v posteli
aktualizováno 08.12.2017, 00:50 | 08.12.2017, 00:50 | Krásná.cz

Nejednou nám do redakce přišel dotaz čtenářky, která má obavy, že je tam dole tak úzká, že se do ní kluk nevejde, bude ji to bolet, nebude si moct užít sex. Obávají se holky oprávněně, nebo nic takového podle kluků neexistuje?

Případně jaký je jejich návod a rada pro dívky, které jsou z počátku skutečně úzké, stažené a sex je bolí?

 

Milan, 20 let: Myslím, že u hodně holek je hlavně problém s uvolněním se. Pak se stáhnou, ten kluk to má těžší, no a je samotný to bolí. Prostě taková obranná reakce těla, vcelku přirozená, holky mají strach z neznámého. Takže já bych se zaměřil hlavně na to uvolnění se.

 

Lukáš, 20 let: Myslím, že tam spíš holky bojujou s takovýma psychickýma věcma. Třeba když se baví s kámoškama, a některý ten sex fakt bolí, tak si myslí, že je bude taky. Taky mají celkově strach. Některé se taky dost podceňujou, při sexu myslí na věci, který jsou těm klukům většinou úplně při tom samotným aktu jedno, třeba to, zda nejsou moc tlustý, zda se tomu klukovi líbí, zda nemají jeden stydký pysk větší, než druhý, zda jsou dost oholené, respektive vyholené, zda dost dbaly na hygienu, a podobný věci. To pak celkově způsobí to, že si ten sex moc neužijou, moc se neuvolní. Ale myslím, že u většiny to snad časem přejde...

 

Vlasta, 19 let: Podle mě je to takový přirozený, ze začátku toho sexuálního života, prostě i tohle chce nějak "odzkoušet", nabrat nějaký zkušenosti, tím si posílit tak nějak sebedůvěru, a pak už to bývá ok.... Myslím, že málokterá holka asi může říct, že si první sex a několik dalších užila podle svých představ, je to takový o poznávání. Nevím, co přesně poradit, prostě se zkusit moc nestresovat, nechat tomu volný průběh a ono to nějak půjde. A taky se nenechat odradit prvním neúspěchem a první bolestí.

 

 

Martin, 20 let: U prvního sexu bych to asi moc neřešil a nechal tomu volný průběh... Teprve jestli to tu holku bolí i u dalších, tak příčin může být spousta. U některých může pomoct, když začnou víc poznávat své tělo, prostě začnou masturbovat (myslím, že ty problémy s úzkostí a bolestí mají právě spíš ty stydlivější), dělat si to takto samy, čímž se taky víc samy roztáhnou. No a pak bych se nebál zkusit si tam zasouvat sama nějaký předměty, ať už k tomu přímo určené nějaké erotické pomůcky, což chápu, že asi holky v našem věku moc nemají, ale pokud ty předměty jsou čisté a nejsou ostré, tak proč zatracovat takové ty věci, že si tam holky zasouvají, jako okurku nebo tak něco, Když to dělají šetrně, myslím, že to pomoct může... Jedna moje přítelkyně se tímhle netajila a s tím, že bych se do ní nevešel, nebo by ji sex nějak moc bolel, problémy neměla... Myslím, že celkově je u některých holek problém s tím, že se stydí, nejsou moc otevřené, některé jsou až puritánské, což samo o sobě právě dává podklad tomu, že si neužívají ani sex... Jo, to je ještě taky ještě jedna věc, měly by to chtít samy, brát sex jako něco přirozeného, ne něco, do čeho se musí nutit, je to nepřirozené, a udělám to jenom kvůli tomu, že to ten můj kluk chce. V téhle situaci si to pak zřejmě neužije žádná.


Olda, 22 let: Chce to asi vyzkoušet různé polohy, když to tu holku opravdu bolí. Každá poloha má něco do sebe, při každé kluk vstupuje do té holky jinak, pod jiným úhlem. Měl jsem s tím zkušenost u jedné přítelkyně, kdy u jedné polohy ji sex prý dost bolel, ale u jiných to bylo ok, a šlo jenom o trochu jiný přístup, jak jsem do ní zasouval. Zkusil bych se (mimo jiné věci) zaměřit i na tohle.

 

Denis, 26 let: Moje rada by byla asi taková, aby holky nehledaly problém vždy jenom u sebe, protože někdy může být fakt problém hlavně na straně toho kluk - třeba když na to jde moc rychle a má opravdu tendenci "ho" tam holce narvat co nejrychleji a co nejdál a ona není připravena. Částečně může být i problém v penisu kluka, některý holky prostě bolí, když "ho" kluk má moc velkého, širokého, atd.

 

 

Jakub pro vás tohle téma rozvinul opravdu detailně a snad každá dívka, kterou trápí podobné obavy, by v jeho odpovědi měla najít potřebnou radu.

 

Jakub, 20 let: Myslím, že jsou to věci, u kterých není důvod jim nevěřit. A těch důvodů, proč tomu tak může být, je zase spousta:

 

* Jedna z věcí asi tedy je, že obecně, pokud má dívka takovéto obavy, by se s nimi měla svěřit svému příteli, aby s nimi počítal. V tom asi hodně holek dělá chybu, buď se za to stydí, nebo prostě nechají vše na klukovi, takže kluk si třeba pak může myslet, že je všechno v pohodě. Pak jde o to, do jaké míry dokáže být ten kluk chápající, jak dalece bere na tu dívku ohledy.

 

* Myslím také, že za tou bolestí a zároveň za tím, že se kluk nemůže do dívky dostat, je to, že ona se na ten sex ještě necítí, takže se prostě dole stáhne a toho kluka do sebe nepustí. Někdy se to tedy klukovi podaří, jenže to už je pak takové násilnější a tu holku to zřejmě bolí, někdy i docela hodně. Není lepší si o tom předem promluvit a sex mít opravdu až tehdy, když chtějí oba?

 

* Další věc je, se prostě před sexem co nejvíce uvolnit, být v pohodě. Když nejsem, nebudu mít ani pohodový sex.

 

* Další věcí, která může pomoci, je nějaká předehra před samotným milováním. Tady je jednak dobré, pokud zná ta dívka dobře své tělo, nebrání se masturbaci, umí si sama sobě přivodit příjemné a slastné pocity. To jí jednak může taky pomoci se uvolnit, zároveň trochu se roztáhnout a zároveň při tom zřejmě více či méně zvlhne. A pak se může do podobné věci pustit i sám kluk, takže se může té dívce věnovat ústy, zasouvat jí tam pomalu prsty, prostě ji vyprstit, ale i jinak dráždit, to bude mít opět ten efekt, že se zřejmě více roztáhne a taky zvlhne. Každopádně to všechno chce čas, není kam spěchat. A zákonitě to taky pak samotným sexem skončit nemusí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kde je penis nejcitlivější
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: I nás sex bolí - a můžete za to vy
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Sex klidně i násilím?!?

 

* Dále s tím může souviset to, že některé dívky mohou mít problém s tím samotným zvlhčením, prostě jsou "suché", i když je kluk nebo ony samy se dráždí a snaží si broskvičku co nejvíc vydrandit. Pochva má sice tu výhodu, že tam funguje přirozené zvhlčení, jenže ne vždy je dostatečné. Proto by se dívky neměly bát sáhnout po lubrikačním gelu, který jim právě sex může velmi usnadnit (a tomu samotnému klukovi koneckonců taky, protože ani jemu takový sex nebude zřejmě moc příjemný, rozuměj sex, když je holka "suchá", málo zvlhčená). Lubrikační gely se dají koupit buď společně s kondomy, nebo je možná některé dívky znají a již používají pro zavádění tamponů. (Kde možná právě při zjištění, že se do nich nevejde ani malý tampon, pak mají obavy z toho, jak se do nich může vejít klučičí penis, který je větší).

 

* No a pak jde také o to, že sex je všeobecně o poznávání. Je asi celkem normální a běžné, že při prvních zkušenostech se nějaké problémy "podaří", i sex se člověk musí pomalu nějak "naučit", respektive zjistit, jak a kde je mu co nejvíc příjemné a kde naopak ne, to už je pak zase na dohodě mezi oběma partnery (jsou různé polohy, kde je možné volit si délku a hloubku průniku penisu do pochvy, jsou polohy, kdy si dívka může průnik řídit sama), ale opět se dostáváme na úplný začátek, totiž k té komunikaci o tom.

 

* I když má někdo už nějaké zkušenosti, tak je třeba počítat s tím, že si prostě musí člověk s tím druhým nějak "sednout", každý je zvyklý na něco jiného, ze začátku vztahu tam může být opět ta nervozita, ale také tam jde o to, že jako každá dívka má prostě svoji broskvičku trochu jinou, a tím pádem specifickou a jedinečnou, tak stejně je to i u každého kluka. Někdo má penis menší, někdo větší, někdo širší, jiný užší, někdo má menší žalud, někdo větší, a tak podobně, což jsou možná takové "detaily", ale dokládá to to, že pokaždé s novým partnerem je to vlastně poprvé a je potřeba najít nějakou shodu. Proto asi není nic neobvyklého, když s jedním partnerem to bylo všechno v pohodě, a s druhým jsou s tím najednou problémy, platí to ale samozřejmě i pro holky z pohledu kluka.

 

Anketa
Zažíváš bolest při sexu?
 

 

* Na druhou stranu by dívky měly mít na paměti, že pochva je velice elastická a vlastně je schopna se přizpůsobit skoro každé velikosti a dle potřeby, ale na druhou stranu tam velice hodně závisí na přístupu toho kluka. Určitě je pravda, že problém může být i na straně toho kluka, ať už z toho pohledu, že na sex jde moc rychle, nebo má opravdu větší a vyvinutější penis a tu holku to pak bolí opravdu kvůli tomu. Nicméně když je kluk - i s menším penisem - neopatrný, tak to může holku bolet. Je to tedy opět otázka komunikace a nějaké snahy zkusit najít nějaké řešení.

 

* U té úzkosti si holky možná mohou uvědomit i to, že třeba jednou bude přicházet touto cestou na svět i jejich potomek, který bude mnohonásobně větší - a taky to nějak většinou musí jít, přirozeně.

 

* Nebo třeba případ análního sexu, tam je anální otvor určitě většinou ještě užší, než ten do pochvy, ale když se dodržují nějaké zásady, anální sex taky bolet nemusí a i tam se kluk dostane a může i hlouběji.

 

* U některých holek je tedy pravda, že opravdu to, že jsou hodně úzké, může být problém, který by možná měly řešit se svým gynekologem a podobně, ale jistě půjde opravdu jen o zlomek případů. Je tu také možnost využít různé pomůcky, erotické pomůcky, které si dívky nebo ženy mohou zasouvat do pochvy, ať už pro příjemné pocity, vibrování, ale i pro účely toho, aby se trochu více roztáhly.


A závěrem?

 

Po čase, když už si partneři na sebe zvyknou, si většinou "zvykne" i pochva a pokud partneři ví, jak si udělat dobře tak, aby to bylo příjemné pro oba, tak už pak problémy moc nebývají.

 

Jinak tedy z pohledu kluka musím říct, že z mého pohledu je užší holka spíše výhoda, než nevýhoda. Když je dívka užší, tak je to velmi příjemné i pro kluka, když v ní je (z tohoto důvodu taky někteří z nás preferují anální sex, kde jde - mimo ostatní věci - vlastně o totéž, užší otvor a pro kluka velmi zajímavé a příjemné pocity, když je v tom "sevření").

 

Moje první přítelkyně zrovna tyto obavy měla a opravdu byla docela úzká, je pravda, že ze začátku ji to prý trošičku bolelo, i když jsem se snažil být co nejohleduplnější, ale postupem času, když jsme zjistili, jak na to, co je nám příjemné, tak tyto problémy neměla a naopak si sex velmi užívala - a já s ní. Lubrikační gel jsme taky používali, ne úplně vždy, ale někdy ano, protože problém s menším zvhlčením měla taky. Ale opět se to dalo vyřešit, stejně jako to, že já mám třeba větší penis, z čehož měla taky úplně ze začátku přítelkyně obavy, ale postupem času bylo všechno v pohodě. I ten anální sex jsme postupem času zkusili. Tím se dalo mimo jiné zjistit to, že sice opravdu zřejmě užší byla, ale úplně zase ne, protože určitě zadeček měla ještě o něco užší a ty pocity pro mě byly tedy ještě intenzivnější. Myslím tedy, že nějakým způsobem se dají vyřešit i tyto věci, které jsou určitě ze začátku vztahů, respektive hodně v tom období, když vstupují dívky do začátku svého sexuálního života, přirozené a není důvod se za ně stydět. A taky je důležité na sex jako takový nerezignovat, i když je pochopitelné, že když má dívka první zkušenosti takové, že ji sex bolí, tak se ho bude chtít stranit a vyhýbat se mu, ale to taky není řešení.1 hlasů
Vaše hodnocení