Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co si kluci myslí o tzv. přátelství s výhodami, kamarádce s výhodami? Přijde mi, že v poslední době je to asi dost oblíbený trend, kdy se dva lidi znají, kamarádí spolu a sem tam si dopřejí sex i něco dalšího, ale nejde o vztah… zní dotaz čtenářky...

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kamarádství s výhodami - šli bychom do toho?

Romance - 2
zdroj: Thinkstockphotos Romance - 2
aktualizováno 27.05.2016, 16:20 | 27.05.2016, 16:20 | Krásná.cz

"Co si kluci myslí o tzv. přátelství s výhodami, kamarádce s výhodami? Přijde mi, že v poslední době je to asi dost oblíbený trend, kdy se dva lidi znají, kamarádí spolu a sem tam si dopřejí sex i něco dalšího, ale nejde o vztah…" zní dotaz čtenářky Michaely. Co na to naši zpovědníci?

Denis, 24 let: Je asi fakt, že v takových 15 letech by mě to i docela lákalo, ale v současný době bych do toho s největší pravděpodobností nešel. Hlavně asi z toho důvodu, že už chci mít normální vztah se vším všudy, i co se týče sexu, s kámoškou by dost dobře některý věci nebyly možný, kdyby tam mělo jít jenom o sex, navíc si při sexu užívám ty věci, že k tomu přistupujeme z lásky, ta holka patří ke mně, že jsme spolu, atd. Navíc na sexu tak nelpím, spíš mi jde o to, že si s přítelkyní užijeme i nějaký věci okolo, a kdybych se s ní i tak rozešel, tak si radši počkám na nějaký vážnější vztah a nějak si mezitím pomůžu sám, než abych to řešil s kámoškama nebo sexem na jednu noc s někým úplně cizím. Shrnu-li to, kámoška mi může poskytnout sex, nic víc, což už zkrátka není můj styl, nehledě na to, že si teď ani nevybavím, kterou svou kámošku bych mohl s touhle nabídkou oslovit, možná by to poznamenalo i naše kamarádství.

 

Lukáš, 18 let: Podle mě je to dosti riskantní záležitost... Asi před rokem jsem něco takového nabízel jedné kámošce, která do toho sice šla, ale jakmile jsme se spolu vyspali, tak ona to pochopila jinak, respektive byl vidět ten rozdíl mezi klukem a holkou - mně šlo jenom o sex, ona do toho dala tu citovou stránku a byla pak zklamaná, ukázalo se teda, že do toho šla taky hlavně kvůli tomu, že mě tajně balila, takže jsme spolu nakonec i začali chvilku chodit, jenže to stejně neklapalo, takže jsme se stejně asi po měsíci odešli, a kamarádíme se sice doteď, ale mám pocit, že už to není takové, nemůžu si pomoct... Tak jsem pak oslovil ještě jednu kámošku, které se to ale docela dotklo a poznamenalo to dost naše přátelství, teď spolu bohužel vlastně nemluvíme, prostě "nevydejchala" to, že něco takového chci po ní jako po kámošce. Tak jsem to nechal být a nakonec si našel holku, se kterou mám klasický vztah se vším všudy, tak je to zatím ok a do budoucna nevím, zda se to ještě odvážím případně některý kámošce navrhnout, po těchto zkušenostech už asi ne, leda by s tím přišla přímo některá z nich, ne já.

 

Olda, 22 let: Ne, s kámoškou bych nic víc fakt mít nechtěl. Jednak proto, že nevím, jaký bych měl pak pocit, kdybych s nějakou z nich měl mít sex, to samé jaký pocit by z toho měly ony, zřejmě by pak některý věci mohly být jinak, a za druhý - což je možná trochu divný, ale opravdu to tak je - dívky, se kterýma kamarádím, jsou v různých ohledech fajn, podnikám s nimi různý akce, ale z druhý strany nejsou prostě můj typ, a teda mě ani nijak nevzrušuje mít s nimi sex nebo tak něco, i když spolu trávíme třeba delší dobu, tak je beru jako parťáčky i do nepohody, se kterýma si spoustu věcí můžu užít, ale to je všechno - stejně tak třeba spolužačky nebo spolupracovnice, i když jsou v tu dobu nezadané a máme mezi sebou volnější vztahy, tak na sex s nimi nemyslím, a ani bych ho provozovat s nimi nechtěl. Vážím si věcí, které mi přátelství nabízí, a to mi stačí. Bez sexu se nějakou dobu obejít dokážu a do té doby se s nějakou dívkou seznámím, s tou mám pak jak vztah, tak i sex. V mém případě teda platí, že může být přítelkyně klidná, neboť jí fakt s nějakou kámoškou nepodvedu. :-)

 

 

Honza, 18 let: Musím říct, že bych sex s nějakou kámoškou velice rád i měl, protože je pravda, že mám několik kámošek, se kterýma jsem původně chtěl chodit, jenže ony byly zrovna zadané, tak to nešlo, takže jsem se snažil "uhrát" to alespoň na kamarádění, což se mi i celkem daří, zatím. Potíž je ta, že v podstatě všechny kámošky, se kterýma nějak udržuju kontakty a znám je i docela hodně, je zadaných a to šťastně, takže nějaký rozchod asi nejspíš v nejbližší době nehrozí, aby se tahle věc dala "realizovat" :-) Což mi ale až tak na druhou stranu nevadí, neboť i já jsem v současný době šťastně zadaný a kdyby se stalo, že nám to náhodou nevyjde, tak o holky nemám nouzi, a není tedy pro mě problém se s nějakou v blízké době po tom případným rozchodu seznámit a navázat i teda posléze sexuální kontakt, takže bych ani po této stránce strádat neměl. :-D

 

Vlastimil, 18 let: Nad touhle možností jsem popravdě ještě ani neuvažoval, i když vím, že tenhle styl jistě své příznivce má. Možná bych do toho šel, ale ta iniciativa by musela přijít ze strany mé kámošky, ne ode mě. Já jsem totiž v tomhle docela stydlivý a neodvážil bych se kámošce něco takového nabídnout, leda by mi k tomu dala nějaký popud, ze kterého bych mohl usoudit, že by s tím asi problém neměla, ale jinak ne. Když jsem zrovna nějakou dobu bez holky, tak se svět nezboří, nějakou dobu to přežiju a budu doufat, že se brzy zase s nějakou seznámím, a zatím jsem nebyl sám déle než půl roku a přežít se to i docela dalo (ano, i bez toho sexu).
 

Anketa
Zamilovala ses do svého kamaráda. Přiznáš mu své city?
 

 

Martin, 18 let: Musím říct, že tohle řešit nemusím a ani jsem dříve řešit nemusel, protože už mám (zatím) takový štěstí, že na mě holky docela letí, jsem docela jejich typ, takže nějaká sexuální absence u mě opravdu nehrozí. :-) Dokonce byla doba, kdy jsem udržoval poměr i s dvěma holkama současně a taky jsem s oběma podle potřeby spal, když třeba jedna nemohla a já to chtěl (jo, je to hnusný, holky, myslete si, co chcete, ale tak to prostě bylo), a když se s nějakou rozejdu, tak nemám problém jít na nějakou akci a tam nějakou sbalit a mít s ní i ten sex, třeba jenom jednorázovej, nebo z toho vznikne i něco víc, to už je jedno. Takže to řeším takhle a kámošky s tím, aby mi nějak "vypomohly", oslovovat ani nemusím, troufám si tvrdit, že by to některá z nich pro mě i ráda udělala, jenže je taky fakt, že si u některých cením jejich přátelství, takže to nechci nějak kazit (což ani není třeba).

 


Zdeněk, 25 let: Přátelství s výhodama vidím jako velmi dobrou a v mnoha ohledech i velmi praktickou věc. Mám za sebou dva nevydařené vztahy, který trvaly docela dlouho, a poté, co jsem se rozešel se svou poslední přítelkou, jsem si řekl, že vztahy teď řešit nebudu, chci si užít ještě život, pročistit si hlavu, než se zase k něčemu zavážu. Samozřejmě, že sex mi chyběl, to bez debat, honění nebo sledování porna to nenahradí... Přemýšlel jsem, tak to vyřešit, napřed mě napadaly takový věci, jako že bych si dal někam inzerát a seznámil se tam s nějakou holkou, která to má podobný, klidně bych nějaký dělal i milence, nebo tak, jenže takových inzerátů jsou na netu mraky, navíc takový ženský bývají i dost náročný, většinou zahýbají svému příteli, takže se to musí dít tajně, taky musí kluk používat kondom... No prostě to nebylo ono. Tak jsem zvažoval, že bych vyrážel na nějaký akce, kde bych nějakou holku sbalil, jenže tam je většinou potřeba napřed tu holku trochu opít, aby byla povolnější a u některých dá i docela práci dostat se jim pod kalhotky, navíc dělat to někde na záchodě není pro mě moc příjemný, nehledě na tom, že opět musíš myslet na antikoncepci, teda kondom, navíc je to většinou jednorázový a pak musíš zase hledat jinde. S jednou kámoškou jsme na tuhle věc jednou narazili, v podstatě jsem si o to řekl, a ona do toho šla. Ze začátku mi teda stačilo jen "kouření", to mi chybělo víc než samotný sex, ale na ten pak taky došlo. Scházeli jsme se docela pravidelně (byly doby, kdy i několikrát do týdne), musím teda říct, že hlavně za účelem sexu, sice s ochranou, protože ona antinu jinak nebrala a nechtěla, ale stejně mně a i jí se nejvíc líbil orál (i já jí). Jinak jsme si věřili, rád na to vzpomínám, ona si pak našla přítele, což mě trochu mrzelo, ale zároveň jsem zjistil, že mám ještě jednu kámošku, která by k těmto věcem byla taky povolná, tak snad to vyjde. Jistě vím, že se prostě teď vázat nechci a tohle mi vyhovuje, netuším, jak dlouho, ale pokud s tím ani jeden nemá problém, tak na tom nevidím nic nevhodného.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vše o homosexualitě
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Chceme, aby nám kamarádka vyznala lásku?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Školní láska - má své výhody, nebo je spíš pro zlost?

 

Jakub, 20 let: Přiznám se, že nejprve mi byl tento - asi novodobý styl - proti srsti, protože si myslím, že přátelství by mělo zůstat stále jen přátelstvím a sex a podobně do něj prostě nepatří. Stejně tak jsem nikdy nebyl typ kluka, kterému by šlo hlavně o sex, když u toho nebudou i ostatní věci, jako je láska a především tedy vztah. Jsem taky docela stydlivý, takže bych se nejspíš nikdy neodvážil nějaké ze svých kamarádek tzv. kamarádství s výhodami navrhnout. Ovšem....stalo se. Mám jednu kamarádku, se kterou kamarádím už docela dlouho, je to taková kamarádka do nepohody, vlastně nejprve to byla i moje spolužačka a pak to přešlo i do přátelství jako takového. Naše přátelství bylo nejprve ve stylu nějaké vzájemné pomoci do školy (nejen v rámci maturity), ale sem tam jsme si také jen tak vyšli, nebo jsem jí někam jen doprovodil, obecně se vědělo, že my dva spolu kamarádíme, to jsme nemuseli skrývat, ani se za to nějak stydět, nic víc mezi námi nebylo. Aneta, jak se kamarádka jmenovala, se věnovala ve volném čase sportu, jezdila na různá soustředění, turnaje a především tedy trénovala, zbytek času jí zabrala škola, neboť i zde měla velmi pěkné výsledky, na budování vztahů zatím dle vlastních slov moc nepomýšlela, vzhledem ke své časové vytíženosti a na okolí působila dojmem (i na mě), že jí to zatím ani nijak nevadí, takže byla vždycky ráda, když jí někdo z kamarádů nebo kamarádek alespoň někam "vytáhl", aby si pročistila hlavu. My dva jsme neměli problém se bavit o čemkoli, ani o intimních tématech a těžko říci, proč s tím Aneta tehdy přišla, jestli úmyslně, nebo "jen tak", nicméně když jsme jednou v rámci našeho setkání řešili jeden nevydařený vztah jedné její kamarádky, tak ona se toho "chytla" , a prohlásila, že už by taky někoho potřebovala, že jí "to" prostě chybí, řekla na rovinu, že by potřebovala taky "protáhnout". Tím vlastně vyšlo najevo, že je holka jako každá jiná, se svými přirozenými potřebami, na které má právo a které jsou přirozené. No a když k tomu přidala, že si "to" dělá občas doma sama a že by to snad i chtěla řešit zakoupením vibrátoru, tak už nevím, kde se to ve mně vzalo, ale prohlásil jsem, že bych jí s tím mohl možná pomoci. Samozřejmě to byl trochu risk, v sázce bylo naše přátelství, a chvíli trvalo, než jsme to oba "strávili", ale pak jsme si navzájem řekli, že proč vlastně ne. Bylo to v době, kdy jsem také nějakou dobu přítelkyni neměl, takže z tohoto pohledu mi nemůže nikdo nic zazlívat. Ale naše přátelství s výhodami probíhalo opravdu pomalu: ze začátku jsme se jen tak "oťukávali", mazlili se, později došlo i na prstění a až po nějaké době na samotný sex, nikdo na nikoho ale netlačil, nebylo to tak, že bychom se domluvili, že se v ten den to a to stane. Vlastně naše osobní setkání byla stále ve stejné intenzitě, vzhledem k časovým možnostem kamarádky jsme komunikovali hlavně přes internet a někam si vyšli třeba jenom jednou, výjimečně dvakrát do měsíce, někdy i déle. K vlastnímu prvnímu společnému styku jsme se tak dostali asi až po dvou měsících od doby, kdy s tím jeden z nás přišel. Ani později to nebylo pravidlem, setkávali jsme se podle aktuální situace a potřeby obou - chovali se stále jako kamarádi, i dříve to bylo tak, že kamarádka u mě doma třeba i přespala, ale neznamenalo to, že "zákonitě" k ničemu dojde, ani se nemusel jeden druhému nějak zpovídat (třeba když kamarádka měla zrovna menstruaci nebo se to nehodilo jinak), spíše naopak, většinou to bylo spontánní, ale ne zase na nějakém nedůstojném místě. Výhodu vidím v tom, že jsme se nemuseli nějak "skrývat" před okolím, vše vlastně bylo stále stejné a nebylo nijak "podezřelé". Výhodu vidím taky v tom, že jsme si byli s kamarádkou oba věrni, to je taky důležité, určitě bych neměl problém použít kondom, ale jelikož ona užívala nějakou dobu hormonální antikoncepci z doporučení lékaře (měl se jí díky tomu upravit menstruační cyklus a i další věci - přestože v té době žádného intimního partnera neměla), tak jsme to párkrát zkusili i bez něj. Pro mě to byla zajímavá zkušenost v době, kdy jsem nechodil s přítelkyní a i kamarádka takto vyhověla svým potřebám.:-) Tohle naše přátelství trvalo asi rok, pak se Aneta s rodinou odstěhovala i díky jejím sportovním aktivitám a vysoké škole jinam, takže jsme komunikovali jen přes internet a když se po nějaké době setkali osobně, naše kamarádství i nadále pokračovalo jen na přátelské bázi - Aneta se totiž ve svém novém bydlišti seznámila se svým současným přítelem, se kterým je doteď a i já se v podobné době seznámil s novou přítelkyní, takže by tahle naše "výpomoc" nebyla ani z jedné strany žádoucí, navzájem si respektujeme naše současné vztahy. A závěr? Této zkušenosti určitě nelituji, ale mít vztah a s ním spojené věci okolo je mnohem lepší:-)Do budoucna nevím, zda bych chtěl znovu do něčeho takového jít (v případě, kdybych byl bez přítelkyně), asi by záleželo na okolnostech a opět by s tím musela přijít nejspíš ta kamarádka. Ale asi je zřejmé, že lidi, kteří tento styl provozují, neodsuzuji, je to každého věc, ale měli by s tím souhlasit oba a ujasnit si, o co tam jde především a zda se jejich představy o tom nerozcházejí.

 

Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz.3 hlasů
Vaše hodnocení