Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejsi zadaná? Víme, kde máš nejlepší příležitost to změnit.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kde se dá zaručeně seznámit?

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 31.08.2015, 16:21 | 31.08.2015, 15:42 | Krásná.cz

Nejsi zadaná? Víme, kde máš nejlepší příležitost to změnit.

Novou otázku nám poslala čtenářka Bea. „Je mi 23 a nemám partnera. A nemám moc příležitosti se seznámit. Na výšku jsem nešla, místo toho už pracuji, a to v kanceláři mezi samými ženami. Takže šance, že potkám někoho zajímavého, moc není. Mám své zájmy, kamarády, mám jak trávit volný čas, ale s klukem by to bylo lepší. Mrzí mě i to, že jsem neměla v létě s kým jet na dovolenou. Snažím se někoho potkat a seznámit se, ale kde? Na ulici nebo v obchodě těžko někoho oslovím, na diskotéky nejsem, volný čas trávím spíš svými zájmy – v čistě ženském fitku, s kamarádkami v kavárnách nebo doma nad knihou či filmem. Kamarádky se zamilovaly na střední nebo na výšce, nebo v nějakém kroužku, to už mám bohužel vše dávno za sebou a tyhle šance jsem promeškala. Nechci zůstat sama, kde mám podle vás zkusit štěstí, kde se podle vás dá zaručeně seznámit?“


Lukáš, 18 let: Bea píše, že se nachází sice v ryze ženském kolektivu, a to nejen v práci, ale to přece ničemu nebrání. Být na jejím místě, zkusil bych někoho "sehnat" právě třeba přes ty kolegyně z práce nebo z fitka... Pokud teda nemá za kolegyně nějaké staré zapšklé "baby", tak si nedovedu představit situaci, že by "holky" v práci neřešily vztahový problémy a tak... To je přeci jedno z témat, které holky probírají moc rády a zároveň se umí velmi dobře jedna vcítit do druhé, takže by jí mohly nejen poradit, v čem třeba dělá chybu a jak se seznámily ony, poradit jí, jak používat "ženské zbraně" a podobně. Bea nepíše, jaké má s kolegyněmi vztahy, ale pokud dobré, tak bych do této možnosti šel... No a pak mě ještě napadá, že ta firma, kde pracuje, pořádá třeba nějaký podnikový večer, tak by se měla jednou "sebrat" a jít tam a třeba by tam někoho zajímavého potkala...

 

Vlastimil, 16 let: V dotazu se píše, že čtenářka má nějaké kamarády (a jistě i kamarádky). Tak bych zkusil nějaké seznámení přes ně a jestli má mezi kamarády někoho, o kom ví, že by s ní rád chodil a ona s ním taky, tak ať do toho jde... Však se říká, že přátelství mezi klukem a holkou není, ne? Takže bych se nebál oslovit někoho z těch kamarádů, nebo se s nějakým domluvit, že by mohla jet na dovolenou s ním... Aby se zatím necítila tak sama.

 Honza, 18 let: Já bych na to šel přes zájmy. Je fakt, že z toho popisu je zřejmé, že Bea má takové, kde někoho potká jen těžko, ale vyloučeno to není; píše, že ráda čte, tak může přeci někoho potkat v knihovně. Já jsem se s mojí přítelkyní seznámil právě taky přes společný zájem (sport), a vím, že společné zájmy jsou ve vztahu důležité, proto bych se teda zaměřil na ně. Asi by to chtělo, aby Bea někdy šla na nějaká místa ven a "neschovávala" se doma s knížkou nebo filmem, tam si ji nikdo nevšimne... Pokud ji nebaví diskotéky, existují různé akce zaměřené na filmy, autorská čtení aj., tam by mohla nějakou spřízněnou duši potkat. :-)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak si představujeme ideální rande?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Baví nás i rande bez sexu
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Chceme slyšet, že o nás máš zájem?


Denis, 24 let: Moje odpověď bude asi trochu jiná, ale z příběhu čtenářky mám dojem, že je to přesně ten typ slečny, které si myslí, že nemít přítele je div ne katastrofa, že už všechny možnosti promeškaly, jak ostatně sama ve svém příběhu píše. Podle mě se Bea (alespoň mi to tak z příběhu vyznívá) na hledání přítele dost upnula a vidí v tom jen samá pozitiva. Je pravda, že holkám asi běží čas jinak než nám klukům, a taky se dost nechávají ovlivnit okolím. Podle mě by se tedy Bea měla více věnovat svým zájmům a na tohle téma moc nemyslet, být vyrovnaná a hledat naopak výhody, které jí přináší její stav "single". Nikde není zaručeno, že její potenciální partner s ní pojede na dovolenou; kamarád má s přítelkyní pohodový vztah, ale na dovolené si jezdí každý sám, protože vyznávají jiné destinace, společné aktivity provozují hlavně doma, on jede na dovolenou s kamarády a ona někdy s kamarádkami, někdy i sama, a nevadí to. Nikde není zaručeno, že vztahy kamarádek, které se seznámily na střední nebo v kroužku, vydrží věčně, zanedlouho na tom mohou být stejně jako Bea, ne-li hůře. Hodně seznámení pomůže náhoda, málokdy se někdo seznámí v případě, když "uspořádá hon na nezadané muže". Moje rada tedy je, aby se Bea netrápila, nepropadala beznaději, věnovala se svým zálibám, tak jak je zvyklá, a časem se jistě nějaký muž v její blízkosti objeví.


Jakub, 20 let: Na místě čtenářky bych se nebál zkusit štěstí na internetu. Internetové seznamky přece nejsou žádná ostuda... Samozřejmě je tam riziko jistého "překvapení" a podobně, ale rizika jsou všude. Dost možná i zde najde kluky se stejnými zájmy, kteří také nemají se jinak seznámit. :-)

 

 

Olda, 22 let: Místo, kde se dá zaručeně seznámit, podle mě neexistuje. Ale... Seznámit se dá přece kdekoli, a i když je Bea v ženském kolektivu, tak tomu nic nebrání. Nemusí přece s někým hned chodit, stačí se třeba na nějakého kluka hezky usmát a nezávazný flirt také není zakázaný, přece. :-) Pokud Bea chodí do práce pěšky, jistě cestou někoho potkává... Nebo může jít někdy zase do práce jinou cestou, kde může potkat jiné lidi. Pokud jede autobusem, tak si taky musí k někomu přisednout nebo si někdo přisedne k ní. Obdobně pokud jde s kamarádkami do kavárny, tak tam přece u nějakého stolu musí vždy na nějakého kluka natrefit, to samé v obchodě, jak ostatně sama zmiňuje. I na dovolené, pokud byla někde u nás v Česku, jistě nějací kluci byli... Spousta lidí se seznámí při těchto běžných činnostech, jen je třeba se asi trošku osmělit a jít do toho. Tedy ne tím způsobem, že někoho bude hned uhánět a řekne mu "Hele, nechceš se mnou chodit?", i na tohle je třeba čas. Moje doporučení je tedy, dívat se kolem sebe - mít oči otevřené a pomalinku se alespoň "otrkávat" a časem jistě nějakého klučinu najde.

 

Martin, 18 let: No, na rovinu, hodně lidí se seznámí právě na nějakých akcích, v tomhle mají "intelektuálové" trošku smůlu. Z druhé strany, jistě jsou nějaké akce pořádány i pro ně, kde se nepije alkohol a podobně, a lze tam tak natrefit na "slušnější" lidi, i když všechno je relativní. Asi bych taky zkusil internet, pokud ne přímo seznamku, tak bych právě s ohledem na zájmy, které čtenářka popisuje, vytvořil třeba nějaký blog, prezentaci o sobě a taky může na internetu debatovat na nějakém fóru o filmech, knihách, které ji baví, a sehnat alespoň nějaké přátele se stejnými zájmy tam, dost možná později i přítele... I když, osobně si od toho nic moc neslibuju, ale zkusit se má vše.

 

Pavel, 19 let: Já bych to probral s těmi kámoškami a s kamarády, kteří by jí mohli nejen poradit, jak na to, ale také by třeba o nějakém nezadaném klukovi věděli. A taky mě napadá, že by se Bea neměla upnout jen na hledání přítele, ale hlavně pečovat sama o sebe. Když bude vypadat hezky, jistě si jí někdo všimne, nebo se za ní alespoň otočí. :-) Záleží na tom, jak to sama pojme, nemyslím teda něco extravagantního, hluboké výstřihy atd. (pokud jí teda nejde jen o to, aby měla honem s nějakým klukem sex), ale něco nenásilného, zároveň být jakoby nepřístupná, ale současně aby bylo vidět, že má o toho kluka zájem. Z příběhu je mi zřejmé, že jí půjde hlavně o charakter, což je dobře, ale ze začátku hraje podle mě roli právě ta vnější krása.


Máš pro kluky také otázku? Pošli nám ji na redakce@krasna.cz, rádi ji položíme za tebe.11 hlasů
Vaše hodnocení