Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přispívají kluci své přítelkyni na prášky? Kdo vlastně většinou nakupuje kondomy? Řeší pánové vůbec, jak se jejich holka chrání?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo by měl platit antikoncepci?

Nejčastější otázky o hormální antikoncepci
zdroj: Thinkstockphotos Nejčastější otázky o hormální antikoncepci
aktualizováno 04.07.2014, 14:47 | 04.07.2014, 00:00 | Krásná.cz

Přispívají kluci své přítelkyni na prášky? Kdo vlastně většinou nakupuje kondomy? Řeší pánové vůbec, jak se jejich holka chrání?

Čtenářka Míša nám pro kluky poslala otázku, kterou možná řeší většina z vás - tedy těch již sexuálně aktivních. "Zajímalo by mě, jak je to vlastně s financováním antikoncepce. Vím, že antikoncepce, ať už prášky nebo kondomy, není zdaleka levná. Takže by mě zajímalo, jestli kluci vůbec ví, kolik taková antikoncepce jejich přítelkyně stojí, nebo se o to nezajímají. Pokud používají zároveň i kondomy, podle čeho se orientují, podle ceny, značky? Platí si kondomy ze svého, nebo jim něco dávají rodiče?

 

Jakub, 19 let: Moje přítelkyně hormonální antikoncepci neužívá - myslím, že ona sama po tom nijak zvlášť netouží a já ji v tom plně podporuji, protože této antikoncepci moc nevěřím a taky nechci, aby brala něco, co by jí mohlo uškodit. Používáme kondomy a spermicidní gel - většinou současně, ale občas jenom na jedno z nich. Mně kondom nevadí, ale bez něj je to taky změna, když se můžu udělat přímo do přítelkyně. Kondomy kupujeme podle potřeby tak nějak napůl, spermicidní gel kupuje přítelkyně, a když spoléháme jenom na něj, tak jí půlku nebo i více zaplatím. Další věc - lubrikační gel - kupuje a platí moje holka; kromě zvlhčení se jí totiž výborně hodí i pro snazší zavádění tampónů do pochvy. Obecně si myslím, že by se na financování antikoncepce měli nějak podílet oba partneři, ideálně každý by měl dát půlku, i když vše je věcí domluvy. Taky si myslím, že v případě, kdy oba partneři už vydělávají, je přinejmenším nevhodné, aby antikoncepci platili rodiče té holky. Jestli jeden z partnerů studuje a druhý už vydělává, tak by asi měl platit veškeré výdaje ten, kdo vydělává.

 

 

Martin, 16 let: Přiznám se, antikoncepci u holek příliš neřeším, zvlášť u krátkodobých či jednorázových vztahů... Žiju s tím, že snad skoro každá holka dneska prášky bere, ne? Kondomy platím buď já, nebo ta holka. Na prášky bych asi holce nepřispěl, to jedině po nějaké delší známosti. Kámoši říkají, že je na holce, jak si zařídí, že neotěhotní. Navíc holky taky často střídají kluky, takže by si prášky měly platit samy... U kondomu je to trošku něco jiného.

 

Vlastimil, 15 let: Kondomy jsem ze začátku kupoval já, pak jsme se dohodli pouze na antikoncepci - prášcích. Oba jsme ve stejné situaci - já student, ona student. Antikoncepci prozatím financují rodiče mé holky, prý pro jejich vlastní klid a taky kvůli tomu, že jí snad má v nějakých ohledech pomoci tuším s menstruací.... Přiznám se, přesně to nevím, ale o to, jestli se moje holka nějak chrání, se zajímám. Co vím, moji rodiče antikoncepci mají vyřešenou tak, že táta vždycky mámě půlku zaplatí, protože kondom nepoužívají, vždyť jsou spolu už hrozně dlouho. Já bych se tomuhle systému do budoucna asi taky nebránil.

 

Anketa
Kdo většinou platí antikoncepci (kondom, hormonální antikoncepci aj).?
 

 

Lukáš, 17 let: Když jsme spolu s mojí holkou začali spát, tak jsme se předtím více poznali, takže používá pouze hormonální antikoncepci. Otázku antikoncepce jsme předtím řešili. Prášky si moje holka platí sama, resp. jí je platí rodiče. Já nedávám nic a myslím, že je to tak dobře. Na sexu se sice podílí oba, ale kluci platí zase jiné věci. Platil jsem rande, když jsme se seznamovali, kino, cukrárnu a tak - teď je sice pravda, že někdy třeba kino zaplatí moje holka, ale ostatní věci zůstávají na mě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vyhledáváme sex na jednu noc?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdo by měl platit na prvním rande?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaké antikoncepci dáváme přednost?

 

Olda, 21 let: Antikoncepci už holkám neplatím, protože s tím mám špatné zkušenosti. Chodil jsem nedávno s holkou, která ještě studovala, a tudíž měla přirozeně méně peněz než já, když jsem už chodil na nějakou tu brigádu. Přesvědčila mě ještě tím, že kondom je málo, takže jsem jí HA zaplatil. Jenže pak jsme spolu neměli sex tak často, jak jsem si představoval, což ona sváděla právě na vedlejší účinky té HA - že tlumí chuť na milování. Skutečná příčina byla ale v tom, že spala s jiným klukem! Zjistil jsem to náhodně a nakonec chtěla i ona vztah ukončit. Takže já jsem jí platil HA a ona tak kromě mě spala i s jiným klukem, který to měl de facto zadarmo, protože neměli ani kondom... Tak jsem byl rád, že jsem alespoň já ten kondom při sexu s ní používal, protože bych kromě této zrady mohl řešit i horší problémy. Jelikož mám bohužel "štěstí" na promiskuitní holky, tak to vidím tak, že HA by si měla platit ona a já budu za sebe platit jenom kondomy. V dlouhodobějším vztahu, kdy si oba partneři věří a spoléhají jenom na HA, je asi optimální, aby kluk na HA něco přispěl.

 

 

Honza, 18 let: Ne, na antinu svý holce nepřispívám... Párkrát jsem koupil kondomy, to jo, ale jinak ne. Antinu mý holce platí její rodiče, a to není asi nic neobvyklého. A další věc je, že hodně holek užívá antinu i v době, kdy se žádným klukem nechodí a prostě sexuální život nevedou - a takhle to měla i moje holka, takže by stejně ten výdaj byl, i kdybysme spolu nechodili.

 

Denis, 23 let: Antikoncepci - prášky si přítelkyně platí sama, protože si to tak přeje. Já bych neměl problém se s ní nějak podělit, ale tohle je prý její starost, tak to neřeším. Je pravda, že když jsme spolu začali chodit, platil jsem kondomy pouze já, teď spoléháme jenom na ty prášky. Když jsem měl ještě nezávazný vztahy, tak to bývalo jak kdy, jednou jsem kondomy kupoval já, podruhé ona. Antikoncepci jsem s tou holkou řešil povždycky, protože mi pak ten trapas za to nestojí...

 

ČTĚTE TAKÉ:

Krevní sraženina v mozku: Antikoncepce málem zabila osmnáctiletou dívku!2 hlasů
Vaše hodnocení