Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když se v parných dnech linou nacpaným autobusem různé pachy, které nejsou vůbec příjemné, také pochybuješ o vztahu některých čechů k hygieně?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Má správný chlap smrdět?

Obtěžovat zápachem - 2
zdroj: Thinkstockphotos Obtěžovat zápachem - 2
aktualizováno 12.07.2013, 01:24 | 12.07.2013, 00:00 | Krásná.cz

Když se v parných dnech linou nacpaným autobusem různé pachy, které nejsou vůbec příjemné, také pochybuješ o vztahu některých čechů k hygieně?

Říká se, že správný chlap má smrdět. Jenomže platí to ještě dneska, v 21. století? Nebo se tato věta stala pouze výmluvou pro líné kluky, kteří prostě odmítají používat dostatečně sprchu a ještě neobjevili takové "vynálezy", jakými jsou deodoranty a spreje. My v redakci si myslíme, že toto tvrzení už dávno pravdivé není. Podle nás má každý člověk dbát na hygienu a přiměřeně vonět. Ale co si myslí sami kluci? Zeptali jsme se.

Petr, 22 let: Nic se nemá přehánět, ale smrdět by dneska už neměl asi nikdo. Vždyť tím obtěžuje všechny v okolí. Holky si myslí, že nám někdo smradlavý nevadí, ale to není pravda. Když třeba smrdí můj kámoš, klidně mu to řeknu.

Jakub, 18 let: Je pravda, že některé ženy takoví muži vzrušují, a tak je vyhledávají. Taky záleží na konkrétní situaci, když si jdou chlapi sednout po práci do hospody, tak to příliš vadit nebude, ale doma už by se pak muž umýt mohl, od věci rozhodně není použití deodorantu. Ovšem podle mě taky s mírou, aby si přeci jen muž trošku své mužnosti zachoval a nebudil dojem, že o sebe pečuje až příliš. Důležité je najít kompromis, který bude vyhovovat všem zúčastněným v dané situaci.

 

Obtěžovat zápachem - 3
Některým klukům vážně nevadí, že smrdí. Je to hrůza. (Foto: Thinkstockphotos)

 

David, 17 let: Nežijeme ve středověku, ale ve 21. století, a když ráno cestuji metrem a cítím tu "vůni" chlapů kolem, chce se mi někdy i vystoupit. Já sám používám deodorant, vůni a jeden deodorant si nosím i v batohu, kdyby náhodou. Nestarám se o sebe nějak extrémně jako metrosexuál, ale myslím, že holit si podpaží a používat deodorant snad dokáže (a měl by to dělat) každý chlap.

Daniel, 21 let: Upřímně řečeno si myslím, že je to moderní výmysl a že se to dneska už trošku přehání. Z chlapů se stávají spíš slečinky, pořád se holí, gelují si vlasy, voní se... Já to tedy dělám taky, ale spíš pod vlivem společenského tlaku než z vlastní vůle. Kdyby bylo po mém, myslím, že by dvě sprchy do týdne stačily. V létě možná trošku víc.

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Pozorujeme vás na koupališti?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Ideální dovolená podle nás!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Opravdu milujeme orální sex?

Martin, 16 let: V létě, a když je teplo, tak je s pocením a zápachem dost potíž, takže já se sprchuju skoro každý den. Záleží samozřejmě na situaci. Ovšem jinak to beru s rozumem, to znamená chlap je chlap, a tak trošku smrdět může. Na druhou stranu všeho moc škodí.

Michal, 19 let: Úplně nesnáším, když kdokoliv kolem mne smrdí. V létě se mi kolikrát chce zvracet a vůbec nechápu, kam se poděla soudnost těch lidí. Jak mohou vůbec vyjít na ulici? Já sám se sprchuju dvakrát denně, když je potřeba, převlíkám si tričko nejméně jednou za den a bez deodorantu bych nikam nešel.

 

Obtěžovat zápachem - 1
Ale naštěstí je většina těch voňavých. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Lukáš, 17 let: Je to věc názoru, já bych přistoupil na kompromis - chlap nemá vyloženě smrdět, to je pak nepříjemné pro celé okolí, ale z druhé strany by si měl mužskou vůni trochu ponechat, aby nepůsobil, že o sebe pečuje až moc.

Jirka, 22 let:
 Myslím, že naše generace už od tohoto tvrzení ustupuje, ale například můj táta si to ještě vážně myslí. Klidně jde spát v montérkách a asi se ani nemyje pravidelně každý den. Na tohle téma se spolu nebavíme, i když on si ze mne dělá trochu srandu, že to s tou sprchou přeháním. No, co, lepší, než abych smrděl.

 8 hlasů
Vaše hodnocení