Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když dostaneš kopačky, nejspíš tě v tu chvíli zajímá jediné: proč? Důvodů je celá řada, existují ale příčiny, které vedou kluky k tomuhle rozhodnutí častěji než jiné. Zjistili jsme, které to jsou.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejčastější důvody k rozchodu

aktualizováno 24.09.2011, 00:00 | 24.09.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Když dostaneš kopačky, nejspíš tě v tu chvíli zajímá jediné: proč? Důvodů je celá řada, existují ale příčiny, které vedou kluky k tomuhle rozhodnutí častěji než jiné. Zjistili jsme, které to jsou.

Proč se my holky s klukama rozcházíme? Často proto, že si s nimi přestaneme rozumět, zjistíme, že jsou jiní, než jsme si myslely na začátku, kdy jsme měly na očích růžové brýle, nebo proto, že se jednoduše měníme a vyvíjíme a to, co nám sedlo před půl rokem, nám nemusí sednou dnes. Důvodem je také často zásah někoho dalšího. A nemusí jít nutně jen o to, že se zamiluješ do jiného. Pokud se tvůj přítel nelíbí tvým kamarádkám, můžeš ho pod vlivem jejich kritiky začít vidět jejich očima a také se ti znelíbí.

 

Jak to mají kluci? Zeptali jsme se jich!

 

Už si tolik nerozumíte

 

Na začátku vztahu to může jiskřit a jste do sebe bláznivě zamilovaní, ale čím více se poznáváte, tím spíš můžete jeden na druhém vidět jeho chyby a nedostatky, které člověk na začátku nevnímá. Tohle mají kluci úplně stejně jako my a je to jedna z nejčastějších příčin rozpadu vztahu. Prostě si uvědomíš, že člověk, do kterého ses tak bláznivě zamilovala, je takový jen ve tvých představách a realita je jiná. My holky umíme v takové iluzi žít docela dlouho a chyby našeho protějšku omlouvat a ignorovat, kluci jsou v tomhle ovšem mnohem víc nekompromisní.

 

Radek, 21 let: "Míšu jsou poznal v létě, když jsme jeli s bandou na vodu. Jel jsem s kámošem, jeho pár přáteli ze školy, každý si s sebou někoho vzal, takže jsme se ze začátku skoro neznali. Ale Míša mě zaujala hned. Pořád se smála, byla s ní zábava, i když pršelo a byli jsme z toho všichni trochu přešlí, tak ona se nám snažila zvednou náladu. To se mi na ní zalíbilo a kvůli tomu jsem s ní začal chodit. Jenže taková byla jen o prázdninách. Jakmile začala škola a její celkem náročná brigáda, zjistil jsem, že je vlastně pořád hrozně vystresovaná, nervózní, zamračená, všechno ji hned vytočí a rozbrečí. Po té veselé holce se mi začalo stýskat a když jsem to Míše řekl, jen na mě hystericky spustila, že má problémy a ať se nechovám jako děcko. V takovém vztahu se mi nechtělo dál zůstávat."

 

 

V posteli to neklape

 

Pokud váš vztah nezačal v posteli, nejspíš ze začátku netušíte, jaký je ten druhý jako milenec. A než to poznáte, mohou klidně uběhnout celé měsíce i roky. Nespokojenost se sexuálním životem je bohužel také velmi častá příčina rozpadu vztahu. Problém může nastat i v okamžiku, kdy ty jsi rozhodnuta se sexem ještě počkat, ale tvůj partner nehodlá čekat a vynucuje si ho na tobě násilím. V takovém vztahu rozhodně pohodu nečekej. V okamžiku, kdy se sexem začnete, nelekej se, pokud nebudete hned sehraní a nebude to vždy nezapomenutelně příjemný zážitek. Chce to trénink a komunikaci a uvidíš, že za chvíli už vám to půjde dobře.

 

Michal, 19 let: "S Luckou jsem si na sex musel chvíli počkat. Já už před ní s holkou spal, ale ona byla panna. Řekla, že sex chce až po roce, ale pravidelným přemlouváním jsem ji nakonec zlomil a svolila k tomu už po necelém půl roce. Jenže i když jsem dosáhl svého, moc jsem si neužil. Lucka ležela a nic nedělala, jen čekala, až se udělám. Nedala najevo žádné vzrušení. Navíc to chtěla jen potmě a v misionáři, bála se jakéhokoli experimentování. Samozřejmě mě to takhle nebavilo a když jsem na ni trochu tlačil, vždycky se rozbrečela. To se nedalo vydržet, takže jsem ji brzy pustil k vodě."

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak poznáš, že se blíží rozchod?
Vyrovnej se s rozchodem
Nejabsurdnější důvody k rozchodu

 

Chce být víc s přáteli

 

Někdo se na vztah ještě necítí. Proč trávit tolik času jen s jedním člověkem, když se chceš raději věnovat svým zájmům, kamarádkám, koníčkům. Někdo je na vážný vztah připraven klidně ve třinácti, jiný ani před dvacítkou nemá potřebu se vázat a trávit svůj čas výhradně s jedním člověkem. Problém ale může nastat, když to o sobě dotyčný neví a zjistí to až ve chvíli, kdy už v nějakém vztahu je, a cítí se tím svázán.

 

Jakub, 18 let: "Baví mě flirtovat s holkama, ale jakmile nějakou ulovím, ztrácím zájem. Nějaké dlouhé vztahy, vození za ručičku a každodenní randění s jednou holkou, na to moc nejsem. Měl jsem vlastně jen jeden vážný vztah. S Káčou jsme se poznali ve škole, chodila o rok níž. Vyhlášená kočka, spoustu kluků o ní stálo. Jednou jsme se zakecali ve frontě v jídelně, pak jsme se potkali o víkendu v klubu a ani nevím jak, ale na další týden jsem ji pozval do kina. Ze začátku to bylo fajn, ale ona chtěla randit každý den, ve škole za mnou chodila skoro každou přestávku, plánovala nám akce i na víkendy. Jenže já se chtěl o přestávkách bavit s kámoši, o víkendu jezdím na BMX a tam holky nechceme, občas jsem byl dokonce radši úplně sám, než s ní. Po pár týdnech mě začala štvát už jen svou přítomností a nakonec jsme se dost hnusně pohádali a já jí dal kopačky. Zjistil jsem, že o vážný vztah zatím rozhodne nestojím."

 

 

O vztahu máte odlišné představy

 

Co je to vlastně vztah? Že se spolu vidíte každý den? Že si říkáte všechno, prožíváte věci společně, plánujete si společnou budoucnost? Bohužel každý má o vztahu trochu jinou představu. Někdo chce randit denně, jinému to stačí jednou týdně. Někdo je už v sedmnácti dost zralý na to, aby se svým partnerem bydlel, jinému se ani po dvacítce do společného soužití nechce. Samozřejmě že vztah je o ústupcích a hledání kompromisu, ale nesmíte jít proti svým zásadám a tomu druhému se ve všem podřizovat. V takovém vztahu by se ti pak nelíbilo a nejspíš bys z něj brzy utekla.

 

Marian, 23 let: "Jana je na svůj věk hodně vyzrálá a její rodiče to vědí. Když jí bylo šestnáct a mně dvacet, chodili jsme spolu už rok a ona začala mluvit o tom, že bychom spolu mohli bydlet. Máme byt po mé mrtvé babičce, který naši pronajímají, ale podnájemníci se v té době zrovna stěhovali a Janka navrhla, že bychom tam mohli začít bydlet my dva spolu. Její rodiče to kupodivu schválili, věřili jí. Mně se do toho moc nechtělo, byl jsem zvyklý na pohodlí u našich, navíc jsem zrovna začal vysokou a byl to občas dost záhul. Ale připadal bych si jako slaboch, kdybych to bojkotoval zrovna já. A tak jsme do toho šli. Samozřejmě mi "dospělácké" starosti jako vaření, uklízení a další povinnosti strašně lezly na nervy. Hodně jsem toho nechával na Janče a ta mi to vyčítala. Najednou jsme se pořád hádali, což se nám nikdy před tím nestalo. Doufali jsme, že se to zlepší, ale bylo to čím dál horší. Janka se dokonce začala zhoršovat i ve škole, a tak její rodiče nakonec rozhodli, že na to asi ještě nemáme a odstěhovali jsme se každý zpátky domů. Chodili jsme pak spolu ještě asi dva měsíce, ale už to bylo jiné a nakonec se nám to rozpadlo úplně."

 

Neposloucháš ho

 

Někteří lidé jsou žárlivější a více majetničtí, než jiní. Bohužel u kluků je to častější než u holek. Někteří mají pocit, že když jsou s holkou ve vztahu, musí je na slovo poslouchat, podřizovat se jim a s nikým se bez jejich souhlasu nekamarádit. A když to tak není, je zle.

 

Toník, 17 let: "Vím o sobě, že jsem dost výbušný a žárlivý, párkrát jsem se dokonce neudržel a svou holku uhodil. Ale nelituji toho, protože to vždycky mělo ten efekt, který to mělo mít. Asi je to výchovou, protože u nás doma je táta dominantní a máma se mu ve všem podřídila. Je doma, nepracuje a věnuje se rodině. A já mám pocit, že tenhle koncept funguje, a dobře. A možná díky tomu se k holkám chovám tak, jak se chovám. Když jsem začal chodit s Kristýnou, byly zrovna prázdniny a my byly pořád spolu. Zvykl jsem si na to. Jenže pak přišel školní rok a ona najednou neměla tolik času. Kvůli škole bych to pochopil, ale ona pak šla radši ven s kámoškama, po baletu se ještě zakecala s holkama, chodí asi na tři jazyky, protože chce jednou odjet studovat a pracovat ven. Samozřejmě mi to vadilo a dal jsem jí to jasně najevo. Začala se tvářit jako nějaká zapřísáhlá feministka a místo toho, aby tolerovala mé přání, dělala mi naschvály a klidně šla třeba ven s nějakým klukem, nebrala mi telefon a podobně. Nemilosrdně jsem to s ní skoncoval."

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chcete si užít romantiku ve dvou? VYUŽIJTE AKČNÍCH SLEV


Je v tom další holka

 

Láska je bohužel přelétavá a i když jeden den vás dva spojují nehynoucí city, druhý den to může být úplně jinak. Tak jako to může zajiskřit mezi tebou a jiným klukem, i když jsi zrovna zadaná, i kluci snadnou podlehnou jiné. Na rozdíl od nás ale klukům nedělá takový problém, udržovat víc paralelních vztahů naráz, protože do toho vždy netahají city. Nebo jim prostě dělá dobře zájem dvou holek a nechávají to tak, dokud jedna z vás nezjistí, že není jeho jediná, a neukončí to sama.

 

Véna, 16 let: "Terku jsem poznal na brigádě a začali jsme spolu chodit. Jenže ani ne dva týdny poté jsem se na diskotéce seznámil s Anetou a s ní jsem začal chodit taky. Každá měla něco a já si nedokázal vybrat. A skloubit to šlo docela snadno, protože Aneta byla u nás ve městě na intru a na víkendy zpravidla jezdila domů. Takže s ní jsem randil přes týden, kdy měla Terka moc práce, protože každý den po škole chodí na brigádu, a s Terkou jsem byl o víkendu. Oběma jsem říkal kočko, abych se neprokecl. Společné kámoše jsme neměli, takže nehrozilo, že mě někdo z přátel jedné potká s tou druhou a práskne to. Nakonec mě prozradil můj mobil. Terka u mě jednou o víkendu přespávala a když jsem přišel ze sprchy, seděla na posteli, ubrečená, s mým mobilem v ruce. Prý už dlouho měla podezření a neudržela se a přečetla si mé SMS. Měl jsem tam vzkazy od ní i od Anet. Kupodivu mi nedala kopačky, ale tlačila na mě, abych se s tou druhou rozešel a pak mě pořád kontrolovala a podezírala. Dlouho už jsem s ní nevydržel. A brzy jsem si zas našel novou holku, Hanku. Chodil jsem s ní i s Anetou, ale jednou jsme na sebe narazili na ulici, když jsem měl rande s Hankou. Byla z toho samozřejmě scéna a opustily mě obě dvě."

 

Z jakého důvodu se kluk rozešel s tebou? Piš do komentářů.5 hlasů
Vaše hodnocení