Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je jedno, zda na sociálních sítích, na messengeru, na zmeškaný hovor nebo sms. Prostě co když s někým flirtujete, začínáte si psát… Je něco „moc brzy“? A jak mám brát, když mi dva dny neodepsal? Jsou tyhle i několikadenní prodlevy projevem nezájmu...

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nepíše? Za jak dlouho je vlastně slušné odpovědět?

Poslouchání hudby
zdroj: Thinkstockphotos Poslouchání hudby
aktualizováno 16.02.2018, 14:28 | 16.02.2018, 12:54 | Krásná.cz

Je jedno, zda na sociálních sítích, na messengeru, na zmeškaný hovor nebo sms. Prostě co když s někým flirtujete, začínáte si psát… Je něco „moc brzy“? A jak mám brát, když mi dva dny neodepsal? Jsou tyhle i několikadenní prodlevy projevem nezájmu, nebo prostě je někdo takový?

Otázka, kterou si někdy položil snad každý z nás. Tentokrát jsme ji položili našim zpovědníkům.

 

Denis, 26 let: Ty dva dny jsou tak akorát, i když neříkám, že se tím osobně řídím, a opravdu to ještě nemusí znamenat, že ta druhá strana nemá zájem, někdo to tak prostě asi má.

 

Milan, 21 let: Tak moc brzo asi není nikdy, jelikož se jistě každej na odpověď těšíme, a čím dřív bude, tím líp. Spíš tedy ten druhý případ - moc pozdě. Tady musím říct, že někdy jsem odpovídal později, protože jsem se k tomu zkrátka nedostal a nebo neměl přístup na internet, což možná zní divně, ale když jsem býval na střední na intru, tak prostě byly dny, kdy jsem se na net nedostal, v mobilu jsem ho neměl, a ve škole jsem se taky ne pokaždý na něj dostal, takže byly doby, kdy jsem třeba něco vyřizoval fakt jenom jednou za týden a většinou, když jsem se vrátil domů. U telefonu to bylo lepší, ale já jsem taky dost zapomnětlivej, a někdy v tom taky nějaký překážky byly, třeba jsem zjistil, že nemám u mobilu nabitou baterku, takže chvíli trvalo, než se nabije, nebo jsem někdy opravdu zapomněl, zprávy si třeba přečetl, ale odpověď byla složitější, tak jsem si ji chtěl promyslet, no a pak se k tomu nedostal. A u volání, tam zase nezvedám většinou neznámý čísla. Prostě když to nemám uložený, tak to nezvedám, i když třeba na přijmu jsem, protože už mi několikrát volali různé společnosti, které chtějí nějaké výzkumy, dvakrát i nějaká společnost ze Slovenska (nevím, odkud vzali moje číslo) ohledně elektrické energie či čeho, a nikdy se neví, kolik ty hovory stojí a kdo to platí. Na to jsem teda dost opatrnej. Něco jinýho samozřejmě je, když to číslo mám uložený, tak vím, o koho jde, ale taky nemám moc rád, když se nejedná opravdu o něco důležitého, když je někdo schopen volat třeba 4x do hodiny, když ví, že to nezvedám.

 

Anketa
Za jak dlouho odpovídáš na SMS a zprávy?
322 hlasů
Během pár minut.
26 hlasů
Ještě ten den.
8 hlasů
Do druhého dne.
Hlasovalo 586 lidí
 

 

Honza, 18 let: Asi na to nejde přímo odpovědět, protože každej má opravdu jiné zvyklosti, kdy odpovídá a taky to záleží na časových možnostech. Někdo má možnost odpovídat skoro hned, protože je stále na mobilu nebo tabletu nebo prostě má přístup na internet stále, někdo odpoví hned po přečtení, někdo si třeba zprávu jenom přečte (zobrazí si ji), ale odpověď si musí promyslet, takže odpoví třeba až časem. Což je ale jasný, že někdo to může chápat jako nezájem - přečetl si to, ale neodpovídá, tak asi zájem nemá, ale taky to tak být nemusí. Tady je pak ale riziko, že někdy se na to zapomene, prostě si to člověk přečte, řekne si, že odpoví, ale pak se k tomu už nedostane. Někdy asi tedy není od věci se připomenout.

 

Olda, 22 let: Já se teda snažím odpovídat tak do jednoho dne. Jsou sice situace, kdy odpovídám později, ale to spíš výjimečně. Když neodpovídám, tak to většinou znamená, že zájem nemám. Ale připomínám, že jde jen o mě a nejde to paušalizovat na všechny.

 

Martin, 20 let: Tak rozdíl tu může být i ve dnech. Někdo odpovídá pravidelně, někdo zase spíš přes týden, protože na víkendy je pryč, bez netu, nesleduje moc ani telefon, atd. Někdo to má naopak - zase je aktivnější o víkendu, protože je doma a má čas. Celkově neškodí se, když má někdo pochybnosti, připomenout - ale tak maximálně jednou, dvakrát. Když pak neodepíše, tak nemá zájem, nebo by ho to mohlo i naopak odradit, že ho někdo moc uhání - to taky jako kluk nemám rád, takové ty holky stíhačky.

 

 

Vlastimil, 20 let: Tak jestli jde o reakce v době, kdy je člověk zamilovanej, tak tam se snažím odpovídat takřka hned. Nevím, jestli to tak mají ostatní, ale já se vždycky na novou zprávu v tomto období těším a jsem schopen stále sledovat mobil, tablet nebo počítač, jestli něco nového nepřišlo - a pochopitelně pak hned reagovat. Holky to tak mají asi taky, přinejmenším některé. Takže pokud mám opravdu zájem, tak se snažím reagovat hned. Ale zase zdůrazňuji, je to spíš v té fázi, kdy člověk osloví nějakou holku, snaží se ji sbalit a ještě to není takový jistý. Když už je to vztah, tak úplně takto aktivní nejsem, ale většinou do druhého dne se snažím odpovědět taky.

 

Jakub 20 let: Musím říct, že je to jak kdy. Ale například na internetu nonstop nejsem, a telefon někdy vypínám, takže z logiky věci neodpovídám hned. Snažím se obojí průběžně pochopitelně kontrolovat asi jednou za den, ale někdy je to déle. Takže je to opravdu individuální. Pokud v tom někdo chce mít jasno, tak je asi nejlepší, když se na rovinu zeptá, jak to přímo ten dotyčný má, aby věděl, s čím počítat a na čem je.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak nám (ne)dávat najevo svůj zájem!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč muži neposlouchají a na co myslí, když na ně ženy mluví?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Neuháněj nás

 

Lukáš, 20 let: Podle mě naše generace je taková internetová a stále jsme na příjmu, takže většinou odpovídáme hned, většina z nás má běžně net v mobilu, tabletu, notebooku, který taky většina z nás nosí. Já v tom nejsem výjimkou, a většinou odpovídám hned, jak je to možné. Když tedy mám zájem, jinak se musím přiznat, že když zájem nemám, že volím spíš takový ten ignorantský postup, prostě nemám zájem, tak už se neozvu. Takže pokud se neozvu dva dny, tak to většinou znamená, že zájem z nějakého důvodu nemám. Ale netvrdím, že to tak má každý, já mluvím za sebe. Určo jsou lidi, kteří to mají jinak a to, že se dva dny neozvou, nemusí nic znamenat.

 

Máš pro kluky také otázku? Napiš nám ji na redakce@krasna.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení