Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když spolu dva začínají chodit, jak často je tak akorát, aby spolu byli v kontaktu, psali si a volali? Několikrát za den, nebo stačí jen jednou? Zeptali jsme se kluků.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Neuháněj nás

Čekání na telefon
zdroj: Thinkstockphotos Čekání na telefon
aktualizováno 06.09.2013, 00:00 | 06.09.2013, 00:00 | Krásná.cz

Když spolu dva začínají chodit, jak často je tak akorát, aby spolu byli v kontaktu, psali si a volali? Několikrát za den, nebo stačí jen jednou? Zeptali jsme se kluků.

Není to dnes úplně jednoduché. Na jednu stranu slyšíme, že holky mají být sebevědomé a klidně kluka mohou oslovit samy a pozvat ho na rande. Vyvinuté komunikační technologie umožňují být ve spojení téměř nonstop, a tak je hrozně těžké odolat, když ti u jeho jména svítí ten zelený puntík zančící, že je online. Svádí to k tomu, že bys mu mohla písnout jednu zprávičku.

Ale u jedné zprávy nikdy nezůstane a může se snadno stát, že kluk získá pocit, že ho pronásleduješ. Protože i když žijeme v moderní době, kluci by měli zůstat lovci a těmi, kdo dívku dobývají, nebo si to aspoň myslí, protože toho, co dostanou zadarmo, si neváží.

Proto jsme se zeptali kluků, co je podle nich uhánění a jak častý kontakt na začátko vztahu je tak akorát.

Jakub, 18 let: I když s nějakou dívkou začínám chodit, tak je na místě nechat si určitou volnost, takže si s ní píšu jenom jednou, spíše dvakrát za den. Jsme si tak vzácnější. Rozumím tomu, že holky začátek vztahu berou zase jinak a je pro ně důležitý častý kontakt s partnerem; vidím to třeba i ve škole u spolužaček, že si se svým přítelem dopisují klidně každou hodinu, podle mě je to však přehnané. V prvních dnech to možná na místě je, ale když už s nějakou dívkou chodím týden, tak už to není ono, to bych bral už jako uhánění. Holka mi první napsat může, proč ne, nevidím na tom nic špatného.

Láďa, 21 let: Když se holka ozve první, tak mi to nevadí, pokud to teda není asi tak pět minut potom, co jsme se rozloučili. Na druhou stranu by ale neměla psát či volat, dokud jí na první zprávu neodpovím. Ano, zprávu jsem četl, nechávám si čas a prostor a je jen na mě, za jak dlouho odpovím. Když mě nahání už druhý den "vztahu", co bude dělat, až spolu budeme skutečně chodit? Je to děsivé.

 

Čekání na telefon
Čekání na zprávu může být hrozné, ale je lepší vydržet, než vypadat nedočkavě. (Foto: Thinkstockphotos)
 

 

Petr, 22 let: Myslím, že tohle se nedá kvantifikovat. Je to podle individuální potřeby těch dvou. Musí spolu komunikovat tak často, aby si nebyli protivní. Někomu jednou denně stačí, někomu je to málo.

Martin, 16 let: Když spolu začínáme chodit, tak v prvních dnech si s holkama píšu i několikrát za den nebo si i voláme, což je myslím vcelku pochopitelné. Později ale podle mě stačí si psát tak třikrát za den. Nevadí mi, když holka napíše první, pak zase napíšu první já. Nelíbí se mi ale, když mi holka napíše několik zpráv za sebou, aniž bych jí já na nějakou už odpověděl, zvláště, když nejde o nic důležitého.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ve škole bez mobilu! Jak přísní jsou na vás
Proč se ti neozývá?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč už nezavoláme

Zdeněk, 19 let: Víc než čtyřikrát za den je podle mě moc. Ale to jen v případě, že je komunikace oboustranná. Pokud holka nepočká na odpověď kluka a pošle mu jednu zprávu, druhou, třetí, tak už je něco špatně, už je moc dotěrná. Holky, vždy počkejte, až vám kluk odpoví, než zase napíšete.

David, 17 let: Nejsem zastáncem toho trendu "Nebudu mu psát, ať ho nenaštvu", když se dva lidi chtějí seznámit a mají nějaké vzájemné sympatie, jen ať si píšou klidně celý den. A když někdo z nich nemá čas, prostě to tomu druhému řekne. Ovšem kdyby mi volala opravdu každých 10 minut - to už je extrém.

 

Chat
A nepronásleduj ho ani na Facebooku. (Foto: Thinkstockphotos)
 

 

Honza, 20 let: Mám rád, když holka počká, zda jí napíšu sám. Hlavně po prvním rande. Když mi napíše, že se jí schůzka líbila, hned vím, že ji dostanu, a to mě nudí. Když mě nechá v nejistotě, jsem vzrušený a přemýšlím, jak ji dostanu, kam ji pozvu příště, aby se jí to tam líbilo a tak. A když už spolu opravdu začínájme chodit, tak by poměr zpráv měl být vyrovnaný. A taky čas odpovědí. Myslím tím, že když já odpovím za hodinu, ona by mi neměla pokaždé odpovědět do minuty. To bude vypadat, jako když nic jiného nedělá a jen čeká na mou zprávu.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
VÁŠ PŘÍBĚH: To byla láska! Ale jeho manželka právě rodila...
ŠEST DŮVODŮ, proč už nikdy nezavolá
Jennifer Lopez vyměnila zajíčka a užila si s ním sex ve sprše. Podívejte se!
Pornokrál Rosenberg vyzývá: Dámy, kdo chce sex, pište!

Lukáš, 17 let: S holkou, se kterou začínám chodit, si píšu, jak nejčastěji to jde. Podle mě je důležité si ujasnit, kdy si vlastně budeme psát. Nesnáším, když mi holka napíše, nebo dokonce zavolá, když jsem třeba ve škole a máme hodinu. Rozumím tomu, že holku zajímá, co právě dělám, ale nemusí to přece dělat tak, že mi bude posílat jednu zprávu za druhou nebo neustále volat, když ví, že jí zrovna odpovědět nemohu. Na mobilu pak mám několik zmeškaných hovorů a ještě k tomu několik zpráv. Když mi holka napíše první, tak mě to potěší, ale nic by se nemělo přehánět.3 hlasů
Vaše hodnocení