Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Fungují skutečně muži jinak než ženy?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč muži neposlouchají a na co myslí, když na ně ženy mluví?

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 12.01.2018, 12:29 | 12.01.2018, 12:29 | Krásná.cz

Fungují skutečně muži jinak než ženy?

Zajímavá otázka čtenářky Lenky zní: „Když mluvím na svého přítele, mám pocit, že mě vůbec nevnímá. Když na něj uhodím, „že mě vůbec neposlouchá“, tak kýve, že ano, ale pak se ukáže, že ne (neví, co jsem říkala). Čím to je? Mluvím zdlouhavě? Nebo prostě potřebuje klid? Proč neřekne „teď mám starost, dej mi minutku“ – bych se přece neurazila. Takhle mi ale vlastně lže! A pak jsou z toho problémy, protože mám za to, že mě vnímal, a on neví, že měl něco koupit, kde máme sraz nebo že jsme si něco domluvili na páteční večer. Není to ale jen on, všímám si u toho i u otce, kamarádů, kolegů kluků... Co se vám v takový okamžik vlastně odehrává v hlavě?“

 

Honza, 18 let: Asi je to jednoduchý, hodně kluků nad něčím uvažuje, a kdyby řeklo, že neposlouchá, tak některé typy holek - ne teda všechny - jsou schopný udělat různý až srdceryvný scény, protože se jich to dotkne, tak radši kluci mlčí, aby byl klid, i když pak neví, o co jde.

 

Lukáš, 19 let: Možná je to o tom, že když holky něco chtějí, nebo i ženský, tak o tom musí dlouho debatovat, na to většina mužů nebo kluků nebo moc zvyklá, my používáme jednoduché věty a jednoduchá sdělení, prostě když holky něco chtěj, mají to říct jednou větou, to ještě pozornost udržíme, ale na detaily už většinou vypínáme. A jak je vidět, věkem se to moc nemění. Takže asi tak.

 

Vlasta, 20 let: Tak ono to nemusí souviset jenom s tímhle, je to prostě s dobou, na lidi jsou kladený velký nároky a i mladý lidi mají někdy problém všechno splnit, to bych si musel úplně všechno někam psát. Jasně, že vnímám, když někdo něco chce, ale pak se věci nakupí, tak se prostě na něco zapomene, není špatné se prostě připomenout.

 

Jakub, 20 let: Myslím, že tohle je právě jeden z rozdílů mezi muži a ženami. Žena většinou dokáže dělat více věcí najednou a všechny tak nějak dobře. Muži to většinou nedokážou, nebo se o to alespoň pokouší, ale stejně to většinou nedopadne. Prostě jsme zvyklí soustředit se většinou jen na tu jednu věc, konkrétní věc, a ty další nám jdou jedním uchem tam a druhým ven. Takže je samozřejmě možné, že když se opravdu jen zaměřím na rozhovor s přítelkyní a naslouchám jí, tak s tím není problém, ale když mám na starosti jiné věci, tak je to horší. Podobně předpokládám tedy, že to má asi většina z ostatních. Já mám teda v tomto tolerantní přítelkyni, takže si to prostě řekneme, ona počká a domluvíme se třeba jindy. Ale chápu, že ne každý to tak má, někdo má prostě zkušenost, že to, že muži nezvládají dělat více věcí najednou, ženy nechápou a je pak dusno, tak radši odkývají, že je vše v pohodě, jenže pak v závěru se stejně jakoby ztrapní, protože nejsou schopni všechno splnit nebo pochytit.

 

 

Olda, 22 let: Chybí mi tu informace, kdy se tyhle věci vlastně stávají. Není to náhodou tak, že spolu mluví, ale její přítel má u sebe mobil, tablet, notebook a současně něco vyřizuje na nich? Ať už opravdu něco důležitého, nebo ne? Dneska, co vidím, jsme hodně zahlceni touto internetovou virtuální komunikací, vše se děje přes to, a když se soustředíme hlavně na to, tak pak samozřejmě uniká to, co se říká v reálu. Mimochodem, tady musím říct, že docela obdivuju své spolužáky ve škole, kteří byli v době výuky neustále online někde na mobilech nebo měli ve škole o počítače a vyřizovali si různé věci na Facebooku a jinde a nic moc si nepsali. Možná jsem výjimka, ale já bych se na to vůbec nemohl soustředit a z toho výkladu bych nic neměl. No ale celkově bych prostě asi zvolil ten nejjednodušší způsob, prostě na rovinu uhodit a zeptat se, v čem je upřímně problém, že v tu danou chvíli neposlouchají.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejhorší holčičí vlastnosti, které kluky děsí
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Proč se holky vždycky svoje kluky snaží předělávat?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co kluci sami na sobě považují za sexy?

 

Denis, 26 let: Tak jde tu o víc věcí - můj otec taky zapomíná na něco celkem často, ten to shazuje na to, že už je starší a že je to normální. Já občas taky na něco zapomenu, jsem sice mladý, ale taky, a to nejen v ohledu k přítelkyni, ale i komukoli jinému, asi je to občas normální. Ať si čtenářka sama řekne, jestli sama nikdy na nic nezapomněla... Jinak je tam spoustu jiných věcí, někdy prostě není nálada, jindy přepracovanost, jindy celkově náročné období - třeba já jednou zažil ne moc příjemný rozchod s holkou a docela mě to vzalo, tak jsem z toho byl dlouho špatnej, i když jsem měl novou a nemohl se na nic soustředit. A tohle se mi stávalo taky, že jsem často na něco zapomněl, nebo byl duchem nepřítomnej. No, u někoho věřím, že to možná dělá i trochu schválně, třeba o tématech, která mají holky pořád tendenci řešit, ale kluk je má za uzavřený, tak chvíli poslouchá, ale pak už ne, protože ví, že už je to zbytečný. Já to naštěstí moc nezažil, ale od kámoše vím, že jsou holky, které se cítí dost dotčené, když je kluk neposlouchá, mají tendenci hrát na city, jakože je nemiluje, nemá rád, že je mu přednější to a to, třeba i práce, třeba si některý věci neuvědomí, je toho spoustu. Asi je to celkově o důvěře v tom vztahu, nic moc nehrotit, radši si o tom povědět, vyjasnit si to, řešit to bez emocí, jestli to čtenářka umí, tak je to fajn. Prostě musí brát v potaz, že nějaký nový kluk, se kterým třeba teď začala chodit, má z předchozích vztahů jiný negativní zkušenosti, tak si je přenáší do současnosti a chvíli mu trvá, než se té holce otevře.

 

Milan, 21 let: Na tohle asi nedokážu odpovědět, protože zase u každého může jít o něco jiného a může to mít u každého rozličný důvody. Možná teda poradím trochu jenom s řešením. Asi bych to neřešil tak, že se osopím na toho druhého a nařknu ho z toho, že mi lže, to není ta správná cesta, tím se asi víc zatvrdí. Chce to mírnou, klidnou komunikaci, s respektem k druhému, což taky ne každý umí. Proto možná taky, když je někdo zvyklý na tenhle přístup, radši zalže, než aby řekl pravdu.0 hlasů
Vaše hodnocení