Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mají kluci rádi holky, které neskrývají své emoce, a to i když jde o pláč, nebo je dívčí slzy rozčilují? Zeptali jsme se.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Rozčiluje nás, když brečíš?

Hysterka
zdroj: Thinkstockphotos Hysterka
aktualizováno 29.03.2013, 00:25 | 29.03.2013, 00:00 | Krásná.cz

Mají kluci rádi holky, které neskrývají své emoce, a to i když jde o pláč, nebo je dívčí slzy rozčilují? Zeptali jsme se.

Holky si často myslí, že když se před klukem rozbrečí, ztratí kredit. To není tak úplně pravda. Kluci nemají rádi fňukny, které brečí kvůli každé maličkosti, ale pokud se před nimi rozpláče holka, která má důvod, rádi jí poskytnou oporu a utěší ji. Ostatně přečti si sama odpovědi osmi kluků, které jsme vyzpovídali.


Michal, 17 let: Rozhodně se na holku nenaštvu a ani nic podobneho, ale budu se jí snažit pomoct, jak jen to půjde, a nějak ji utěšit. Rozhodně bych ji nechal, ať mi sama řekne, co se stalo (prostě ať si vyleje srdce)... Už se mi párkrát stalo, že se za mnou přišla holka vybrečet, a vždy mně jí bylo líto. Ale párkrát kvůli mně brečela i moje přítelkyně, a to mě mrzelo stokrát víc... Abych se přiznal, tak jsem kvůli ní už brečel taky...

David, 16 let: Neumím moc utěšovat ostatní lidi, ale pokud moje holka brečí, snažím se jí pomoc, pochopit jí, promluvit si o problému, kvůli kterému brečí a tak podobně. Pokud brečí, má k tomu nejspíš důvod, a proto nechápu, proč by mě to mělo rozčilovat. Ovšem pokud vezmu takový ty holky, který se rozbrečí i kvůli tomu, že se jim zlomil nehet, tak to pak ano, to by mě po nějaké době opravdu začalo štvát. Samozřejmě že na holku, která brečí, není hezký pohled. Holky se mají culit a být veselé a nemají přeci brečet, proto je jediná možnost ji utěšit, aby to bylo zase v pohodě.

Roman, 21 let: Když se vedle mne holka rozbrečí, jsem z toho dost nesvůj. Nevím, co si mám počít. Ženské slzy jsou hrozná zbraň a dokáží i ze sebevětšího drsňáka udělat rozklepaného tajtrlíka. Přesto si nemyslím, že by se holky za své slzy měly stydět. Jen to s nimi nesmí přehánět.

 

Kluk utěšuje plačící dívku
Někteří kluci jsou z plačících dívek nervózní. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Filip, 19 let: Dívčí pláč je něco, co se mnou většinou pohne. Ukazuje, že dívka je křehká a zranitelná, což je pro kluka signál k ochraňování - kluk má najednou potřebu nějak pomoci, utěšovat, konejšit, a budeme-li k sobě upřímní, někdy nám to dělá moc dobře, protože jsme potom v pozici "té stabilní a silné opory". Pláč zároveň ukazuje člověka v nezvyklém světle, nic nepředstírá, tvář se stává odrazem toho, co člověk cítí. Je proto praktickým indikátorem emocí. Avšak pláče-li dívka příliš často a kvůli každé maličkosti, ředí tak vlastně hodnotu pláče, a tak se klidně může stát, že to člověka omrzí nebo ho to dokonce naštve. A to ať už se jedná o kamarádku nebo přítelkyni.

Jakub, 18 let: Hodně záleží na okolnostech. Jestli holka pláče kvůli věci, kterou sama zavinila, tak to mě naštve a vytočí. Také nemám rád, když si holky chtějí brekem něco vynutit, někdy to může hraničit až s vydíráním. Ale když pláče štěstím, tak mi to nevadí, holky umí vyjádřit svoje pocity mnohdy lépe než kluci. Když by holka brečela kvůli něčemu, co jsem zavinil já, tak bych se opravdu i trapně cítil a bylo by mi to líto. Nevadí mi utěšovat kamarádku, kamarádi si přece pomáhají a zvlášť holky ocení, když je kluk umí vyslechnout a pomoci. S tím problém nemám. Holku, kterou neznám, bych také vyslechl, vážil bych si důvěry, kterou ve mě má.

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdy potkáme holku na celý život?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Zkoumáme, jaká tam dole jsi?
Rozchoď rozchod: S našimi tipy to zvládneš!


Jarda, 23 let: Když holka pláče, kvůli něčemu, co ji trápí, dá se to pochopit. Ale nesnáším, když se mě holka snaží svými slzami manipulovat. Měl jsem jednu, která se normálně uměla rozbrečet, kdy si vzpomněla. Je jasné, že po nějaké době to kluka začne pěkně vytáčet.

 

Kluk utěšuje plačící dívku
A přitom holky často nepotřebují nic jiného než objetí. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pavel, 18 let: Sorry, ale slzy jsou pro slabochy. To se týká kluků i holek. Svět je pro vítěze a ty nebrečí. Když holka přede mnou brečí a nemá k tomu žádný pořádný důvod, například úmrtí v rodině, nemám pro to pochopení a nechci, aby u mne holka hledala utěšitele. Když chce brečet, ať jde za kamarádkama.
 
Libor, 23 let: Drásá mi to srdce, když vidím svého miláčka plakat. Mám pak výčitky svědomí, i když jsou třeba neoprávněné.13 hlasů
Vaše hodnocení