Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Často se píše, že se s prvním sexem nemá moc spěchat, a je to správné, ale co když budeš po klukovi chtít, aby na tebe počkal až do svatby?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vydržíme kvůli holce až do svatby bez sexu?

Svatba
zdroj: Thinkstockphotos Svatba
aktualizováno 27.09.2013, 00:00 | 27.09.2013, 00:00 | Krásná.cz

Často se píše, že se s prvním sexem nemá moc spěchat, a je to správné, ale co když budeš po klukovi chtít, aby na tebe počkal až do svatby?

Dříve bylo naprosto normální, že se lidé brali hned po dosažení dospělosti a vzali si svoji první lásku. Počkat se sexem do svatby proto nebylo příliš náročné ani pro někoho, komu to nepřikazuje jeho víra. Ale jak je to dnes, když na nás sex útočí z médií, reklam a vlastně odkudkoliv, kam se podíváš? Existují lidé, kteří by byli ochotní s tím kvůli druhému počkat až do svatby? Zeptali jsme se.

Libor, 22 let: 
Upřímně. Teď si neumím představit, že bych se sexu vzdal. Na to ho mám moc rád. Ale teoreticky si umím představit, že kdybych se později, třeba kolem třicítky, zamiloval do mladší dívky, která by to chtěla až po svatbě, pokusil bych se to kvůli ní vydržet. Nemohla by ale počítat s tím, že budu čekat několik let, musela by si mě vzít dost rychle :-)

Viktor, 20 let: Ne, to si představit neumím a jsem rád, že je tento názor už zastaralý a vlastně i dívky, které o sobě prohlašují, že jsou věřící, ho tak úplně nedodržují. Nebo snad znáš někoho, kdo to vydržel?

Filip, 19 let: Že bych kvůli někomu počkal až do svatby se sexem? Jedna taková holka existuje a je to moje budoucí manželka. Možná ji ještě neznám, možná jsem ji už potkal, třeba je to moje současná přítelkyně, kdo ví...? Každopádně na tom vůbec nezáleží! Ať už je to kdokoliv, je právě ona tou osobou, kvůli které počkám. Myslím, že panenství je velikánský bonus a dar, který partneři do manželství mohou přinést - je jím řečeno zhruba: "Kvůli tobě jsem počkal a jsi pro mě tak důležitá, že budeš mou jedinou." Je to náročné, člověk by si pomyslel, že dokonce až nemožné, ale o to větší hodnotu tím tento dar získává. Já sám bych byl rád, kdyby moje nastávající byla pannou - vědomí, že jsem zrovna já ten jediný, komu se dotyčná daruje, je neuvěřitelně silným znamením lásky. A to samé vědomí bych chtěl dát i své nastávající. Nabízí se otázka, co bych dělal, kdybych již se svou přítelkyní měl před svatbou, popřípadě bych svatbu vůbec neplánoval. To druhé se mě netýká, svatba je pro mě důležitá. To první už tak jasné není, ale jsem přesvědčený, že když člověk čeká už několik let, tak to do svatby doklepe a učiní tak onen krásný den ještě krásnějším...

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Náruživá Vendula Svobodová: Spí s klukem, který je o 50 let mladší, než byl její manžel
Podívejte na kus chlapa! Takhle zmužněl zajíček Zac Efron
Tomáš Savka v roli zajíčka: Potvrdil vztah s o jedenáct let starší baletkou, matkou tří dětí!Jakub, 18 let:
 Vím, že dříve bylo celkem běžné, že lidé měli spolu svatbu už na prahu dospělosti, ale dneska je to už spíš výjimka. Já proti svatbě nic nemám, ale ve 20 je na mě moc brzy... Nejsem typ kluka, který si chce jen tak užívat a podobně, ale všechno má prostě svůj čas. Myslím, že by nebyl takový problém počkat s milováním až po svatbě, ale na druhou stranu bych předpokládal, že se alespoň poznáme nějak jinak, to znamená budeme mít nějaké sexuální aktivity, i když k samotnému styku nedojde.

 

Polibek - 1
Líbání je krásné, ale jak dlouho mu bude stačit? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Honzík, 19 let: Osobně si myslím, že už samotná instituce manželství je přežitek, takže neumím moc odpovědět. Dokázal bych na dívku počkat tak dlouho, jak by potřebovala, to vím, to jsem zažil. Ale protože se nehodlám ženit, tak bych nemohl chodit s dívkou, co by chtěla sex až po svatbě. To by nebylo nikdy :-)

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Holíme se "tam dole"?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Fotili bychom se nazí?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaký věkový rozdíl je tak akorát?

Lukáš, 17 let: Tohle si vážně moc představit neumím. Nevím, jaké důvody mají holky pro to, aby chtěly sex až po svatbě, ale pokud je to třeba z náboženských důvodů, tak je podle mě lepší, když si najdou nějakého kluka, který na tom bude podobně. Já bych prostě takovou holku nedokázal tak dobře pochopit, protože mám zase jiné hodnoty. Ve 20 je na ženění podle mě u kluka ještě času dost.

 

 

Martin, 16 let: Nejspíš bych to nevydržel. Další věc je ta, že bych se ani ženit nechtěl, alespoň ne teď, ve svém věku. S holkami, se kterýma teď chodím, budoucnost a rodinný život neřeším, na to je času ještě dost.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Nový fenomén: Nevěra hned po svatbě! Neuvěřitelné...
SEX: Muži v ohrožení! Ženy si to udělají lépe samy
FANDA: Holkám se nelíbí jejich mušličky! Víme proč!
FANDA: Předehra: Chtějí ji holky skutečně pokaždé?
 Petr, 20 let: Ano, nevidím na tom nic špatného. Pokud budu nějakou dívku skutečně milovat a bude to její přání, tak to dokážu. Je mi jasné, že to nebude nic jednoduchého, protože sex je příjemný, ale pro milovanou osobu by člověk měl být schopný větších obětí.

Libor, 18 let: To dneska ještě někdo chce? Myslel jsem, že to dělaly naše babičky.1 hlasů
Vaše hodnocení