Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zajímáte se o životní prostředí? Snažíte se mít co nejmenší spotřebu plastového odpadu a máte rády hlavně udržitelnou módu? Pak vám možná uniklo, že ekologický přístup můžete praktikovat také v posteli. Jakým způsobem může být váš sex bio?

Kondomy pro veganky a vegetariánky? Existují!

kondom
zdroj: Getty Images kondom
aktualizováno 30.09.2019, 00:00 | 30.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Zajímáte se o životní prostředí? Snažíte se mít co nejmenší spotřebu plastového odpadu a máte rády hlavně udržitelnou módu? Pak vám možná uniklo, že ekologický přístup můžete praktikovat také v posteli. Jakým způsobem může být váš sex bio?

Zní to možná šíleně, ale ekologie už opravdu pronikla i do intimního života lidí. Nejenže moderní společnost chce mít lepší pocit z toho, že jednají co nejvíc ekologicky. Kromě toho se totiž v mnoha erotických přípravcích nachází spousta chemie a někdy to tělu dokonce může škodit. Opravdu jsou ale například bezlepkové kondomy pro dívky s celiakií lepší volbou? A pokud patříte mezi veganky, slyšely už jste o veganském kondomu?


Veganský kondom versus klasický kondom


Klasický kondom je vyrobený z latexu a ještě ke všemu se nachází v plastovém obalu. Protože jde o jednorázového pomocníka, tak při jeho častém používání můžete mít pocit, že produkujete hodně plastu. Navíc se při výrobě používá kasein, protein z kravského mléka. Díky němu mají kondomy hladký povrch a jsou pružné. Živočišného původu mohou být i některé vůně či barviva v kondomech s příchutí. Vadí vám, jak se se zvířaty zachází ve velkochovech? Máte možnost využít některé alternativy.


Na trhu už existují kondomy, které se dělají z přírodního kaučuku, který by měl vlastnosti kaseinu nahradit. Ten se navíc získává z udržitelných plantáží. Je to sice dražší než syntetické kondomy, zato to však podle tvrzení výrobců nezanechává uhlíkovou stopu. Příznivce si tento trend získal hlavně v Brazílii, kde se kaučuk nemusí dovážet z ciziny. Nejen veganky, ale i vegetariánky potěší, že alternativní kondomy se netestují na zvířatech, nýbrž elektronicky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Problém s kondomem! Kdo ho má mít vlastně u sebe?
Pozor! Tyhle chyby vedou k SELHÁNÍ KONDOMU! Neděláš je také?
5 nejčastějších mýtů o kondomech, díky kterým nemusí fungovat!


Pokud si potrpíte na voňavé kondomy, udělá vám radost, že aromata a barviva jsou v přírodních kondomech vytvářené z ovocných extraktů. Při výrobě se využívá hlavně mrkev nebo červené zelí. Některé firmy vyrábějící alternativní kondomy se navíc dušují, že část výdělku zasílají na pěstování stromů.


V čem mají veganské kondomy výhodu pro citlivé dívky? Klasické kondomy mohou občas dráždit sliznici a někdy se v nich nacházejí různé toxiny, parabeny a glycerin. Hlavně poslední z nich narušuje přirozené pH v pochvě, to zapříčiňuje množení kvasinek a následný vznik infekcí. U přírodních kondomů prý podráždění nehrozí.

 

kondom
(Foto: Getty Images)


Bezlepkový kondom


Jste alergické na lepek? Pak vás možná zaujme informace, že byly vyvinuty také kondomy s údajným nulovým obsahem lepku. Podle mnohých tvrzení jde ale pouze o marketingový tah. Ani normální kondom by totiž lepek obsahovat neměl. A přestože by se v něm nějaké procento lepku přece jen nacházelo, pro pacienty s celiakií to nepředstavuje žádnou hrozbu. Pokožka by tak malé procento lepku dokázala vstřebat i bez následků jako je vyrážka nebo jiné zdravotní problémy.


Kondomy z ovčího střeva


Toto je další alternativou ke klasickému latexovému kondomu. Už to sice není příliš veganské či vegetariánské, stále však jde o ekologickou variantu klasického kondomu. I když si jeho uživatelé výrobek pochvalují, podle odborníků tento kondom sice zabrání početí, ale nikoliv přenosu pohlavních chorob.


Místo lubrikantu kokosák


A když už jsme u kondomů, ekologie zasáhla i oblast lubrikačních gelů. Abyste byly v souladu s přírodou, můžete sice použít kokosový olej, ale jen pokud máte jiný způsob ochrany před početím než kondom. Kokosák i další přírodní oleje totiž narušují strukturu kondomů. Tak pozor na to. Pokud hledáte ekologický lubrikační gel, můžete se zaměřit na eko-lubrikanty s přídavkem aloe vera. Ta zvyšuje klouzavost a nemá vliv na funkci kondomu.0 hlasů
Vaše hodnocení