Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý známe to pokušení podívat se příteli do telefonu, když ho nekontrolovaně nechá ležet na stole a sám odejde z místnosti. Zvlášť pokud ho podezíráme z nevěry, máme nutkání ověřit si, jestli nám skutečně říká pravdu nebo jestli za našimi zády p...

Kontrolujete partnerovi telefon? Co to o vás vypovídá?

kontrolovat partrnerovi telefon
zdroj: Getty Images kontrolovat partrnerovi telefon
aktualizováno 02.12.2019, 09:16 | 02.12.2019, 09:16 | Krásná.cz

Každý známe to pokušení podívat se příteli do telefonu, když ho nekontrolovaně nechá ležet na stole a sám odejde z místnosti. Zvlášť pokud ho podezíráme z nevěry, máme nutkání ověřit si, jestli nám skutečně říká pravdu nebo jestli za našimi zády píše jiné dívce. Proč ale není tak úplně v pořádku jeho telefon opravdu otevřít a pročíst si jeho zprávy? Co nás nejspíš trápí, pokud jeho mobil čas od času projedeme?

Studie ukázala, že zprávy v partnerově telefonu si prohlíží 34 % žen a 62 % mužů. A nestojí za tím jen žárlivost. Existují totiž mnohem hlubší psychologické motivy, které vybízí k tomu, abyste narušovaly soukromí drahé polovičky. Které důvody k tomuto jednání vedou a co to znamená pro váš vztah?


1. Máte nízkou sebeúctu


Asi se domníváte, že je to váš partner, komu nevěříte, pokud se mu díváte do telefonu. Jestliže to ale děláte, tak nevěříte hlavně sami sobě. Myslíte si, že pro svého přítele nejste dost dobré a hledáte důkaz, že si vás skutečně váží. Mnoho lidí se bojí, že je partner vymění za někoho lepšího, i když žijí v dlouhodobém vztahu, a sledováním jeho telefonu se snaží tyto domněnky vyvrátit.


2. Nejste se vztahem spokojené


Ve zdravém vztahu si oba partneři navzájem věří a respektují své právo na soukromí, osobní prostor a trávení času i bez sebe. Jestliže ale jeden z nich cítí potřebu kontrolovat tomu druhému telefon, může to být jasným důkazem, že ve vztahu není všechno tak dobré, jak se zdá. Takový partner si není jistý, jestli se vztah ubírá správným směrem nebo jestli chce s tím druhým vůbec být. Je možné, že oba dva uznáváte úplně jiné hodnoty, a tak byste si o tom měli co nejdřív promluvit.


3. Kontrolujete partnerovi telefon? Nejspíš máte chuť ho podvést nebo už k nevěře došlo


Je známo, že nevěrný partner bývá mnohem podezřívavější než ten, který ho nepodvádí. Dost možná jste svého přítele podvedly a teď hledáte v jeho telefonu důkaz o tom, že i on udělal to samé vám.

 

kontrolovat partrnerovi telefon
(Foto: Getty Images)


Často to ale bývá také naopak a partner, který byl v minulosti podváděný, se tak moc bojí nevěry u vás, že si chce potvrdit vaší věrnost prohledáváním vašeho mobilu. On je ale ten, kdo je paranoidní a měl by si svůj problém vyřešit, ne vy.


4. Máte ve vztahu jinak nastavedné hranice


V normálním vztahu mají partneři jasně nastavené hranice svého soukromí a ani jeden je neporušuje a chápe, proč se to nedělá. Jestliže dá partner jasně najevo, kde začíáná jeho osobní prostor, jeho druhá polovička by to měla přijmout, i když jí samotné nevadí dávat své soukromí na odiv. Pokud tohle pravidlo ale neustále porušujete hledáním informací v partnerově mobilu, znamená to, že váš vztah nebude v budoucnu vůbec vyvážený. Jestliže jeden z partnerů narušuje pravidlo týkající se soukromí, nejspíš bude mít problém i s dalšími pravidly, když třeba půjde o nastavení hranic v sexu.


5. Máte problém se ve vztahu úplně otevřít


Začaly jste se chovat tajnůstkářsky a místo abyste si s partnerem o všem upřímně promluvily, raději zkontrolujete jeho telefon? Může jít o příznak toho, že něco skrýváte a máte problém s partnerem o všem komunikovat. Snažte se zůstat ve vztahu otevřené, nevytvářet ve své hlavě domněnky a se vším se partnerovi svěřovat než lustrovat jeho mobil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co je podle mužů nevěra a co naprosto nevinné?
Nenech si ukrást kluka
Co ti sedí: vztah nebo nezávazný flirt?


6. Potřebujete víc pozornosti


Kdy jste si s přítelem naposledy opravdu popovídaly? Jestliže si na to nemůžete vzpomenout, možná se snažíte prohledáváním přítelova telefonu přiblížit se mu a zjistit, co je v jeho životě nového. Je to sice zvláštní způsob, jak navázat intimní blízkost, ale někdo to takhle skutečně má.


7. Nejste zralé pro vážný vztah


Jestliže dáváte přednost kontrole partnerova telefonu za jeho zády před rozhovorem s ním, může to být příznakem toho, že nejste zralé pro vážný vztah. Možná to zdůvodňujete tím, že vůbec nejste žárlivé, jen chcete vědět, kdo partnerovi volal. To ale vůbec není zralé chování, které se vyznačuje tím, že si budete s partnerem všechno říkat. Pokud máte problém zeptat se ho na to, s kým se stýká a telefonuje, představte si, jaké pro vás bude probrat s ním mnohem vážnější věci jako je třeba nastěhovat se k sobě nebo plánovat rodinu.
 0 hlasů
Vaše hodnocení