Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dostat od kluka kopačky je strašné. Nejspíš ti teď je na umření a nevíš, co se sebou dělat dál. Na takové pocity máš nějakou dobu nárok, my ale víme, jak ji co nejvíc zkrátit.

Kopačky! A co dál?

Konec vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Konec vztahu
aktualizováno 17.09.2015, 00:59 | 17.09.2015, 00:59 | Krasna.cz/trm

Dostat od kluka kopačky je strašné. Nejspíš ti teď je na umření a nevíš, co se sebou dělat dál. Na takové pocity máš nějakou dobu nárok, my ale víme, jak ji co nejvíc zkrátit.

Prociť to naplno


Netutlej v sobě, jak bídně se cítíš. Ale nehysterči na veřejnosti. Zavři se u sebe v pokojíčku nebo si zaběhni vykřičet se do lesa. Breč, křič, nadávej, znovu breč. Všechno, co v tobě bolí a trpí, pusť ven.


Přejez se


My holky strašně rády řešíme problémy jídlem. Špatné známky zajídáš čokoládou, hádky s rodiči chipsama, krizi s kámoškou spravíš v cukrárně pořádným dortem. To není moc dobře, vyjídat se ze všech problémů. V případě rozchodu je ale povolená výjimka. Vezmi si klidně kýbl zmrzliny, deset zákusků nebo popcornu jako pro celý regiment. Nacpi se tak, že ti bude pěkně blbě. Až se budeš svíjet s křečemi v břiše nebo budeš objímat záchodovou mísu, budeš si nadávat, že takové utrpení ti za to kvůli nějakému přihlouplému klukovi nestojí.


Napiš o něm, jaký je to bídák


Všechno špatné, co se ti teď o něm honí hlavou a co bys mu nejradši pěkně od plic vpálila do obličeje, sepiš. Rukou, na papír, ať si to ještě víc prožiješ. Kromě nadávek a výtek, jaký je zrádce a lhář, si možná uvědomíš i jeho špatné vlastnosti, které se projevovaly během vašeho vztahu a které tě vlastně docela štvaly. Tím, že si je uvědomíš, se dokážeš rychleji odmilovat. Klidně si svůj seznam někde viditelně vyvěs, ať na to nezapomeneš. Nebo ho naopak rituálně spal a tím spal i pouto, které tě k němu pořád tak táhne.

 

 
Neponižuj se před ním


Zakaž si veškerou komunikaci a kontakt s ním. Jsi na něj naštvaná, ale nejspíš ho pořád ještě chceš. Cokoli bys mu řekla nebo napsalo, by nebylo racionální, jsi teď moc ovlivněná svými emocemi.


Neponižuj se sama před sebou


Opustil mě, protože jsem ošklivá, tlustá, špatná v posteli... Nehledej teď důvody. Propadneš se do sebelítosti a bude to jenom horší. Samozřejmě že s odstupem času můžeš zapátrat po tom, co se mu nelíbilo a proč tě nechal. Možná se ti tahle zkušenost bude hodit v příštím vztahu.


Ukliď ho


Všechno, co by ti ho připomínalo, znič, nebo aspoň odstraň z dohledu. Jeho fotky, dárky od něj, tričko, ve kterém ses mu líbila, CD, které jste si pouštěli při milování. Jestli se ti to nechce vyhazovat, schovej to před sebou na dobu, než ti bude zas lépe. Hlavně zapomeň na prohlížení vašich fotek, jeho sladkých SMSek a komentářů, co ti napsal na facebook. To by bylo prolitých slz.


Poruš zákaz


Nelíbilo se tvému ex, že jsi nosila kalhoty, protože holka má přece nosit sukni? Nebo mu naopak vadila tvoje vyzývavá mini? Teď už tu není, aby ti kecal do tvých zvyků. Nos, jez a dělej, co jen chceš. Vzpomeň si, která jeho omezení, výtky nebo příkazy tě nejvíc štvaly a natruc udělej pravý opak. Cítíš při tom ten příjemný pocit?


PŘEČTI SI TAKÉ:

Co se holkám nejvíc líbí na klucích?

Máš mu dát svý číslo?

Jak být fakt dobrá kámoška?

 
Nakup si


Tvoje sebevědomí teď dostalo pěknou ránu, takže je potřeba, ho zase vrátit na tu správnou hodnotu. Co by ti s tím asi tak mohlo pomoct? Že by ta skvělá řasenka pro ultra svůdný pohled? Nebo džíny, co sis zkoušela nedávno v obchodě a parádně ti zužovaly boky? Tak pro ně koukej vyrazit. Když tu není nikdo, kdo by ti udělal radost a řekl ti, jak ti to sluší, musíš si to zařídit sama.


Nespěchej s dalším


Některé holky volí metodu "vytloukat klín klínem". Zlomil ti jeden kluk srdce? Další ti ho zas zalepí. Bohužel to není tak úplně pravda. Někomu tahle metoda možná zabírá, většina holek ale po pár rande zjistí, že s takovým týpkem by si nejspíš nikdy nezačaly, kdyby jejich rozum nebyl totálně zaslepený. Taky hrozí, že naletíš jen sběrateli zářezů. Pokud si ty sama nechceš jen užít, radši nechej seznamování s novými kluky ještě chvilku uležet. A i kdyby jsi náhodou narazila na super kluka, mohla by ses o něj snadno sama připravit. Určitě teď hodně myslíš na svého ex a nový objev bys s ním srovnávala. A protože jsi zaslepená láskou k ex, přehlédla bys třeba, jak je ten nový skvělý a brzy bys ho od sebe odehnala. Nechej randění, až budeš mít emoce zase v normálu.


Volej o pomoc


Když je ti ouvej, víš, kdo ti pomůže? Kámošky! Ta nejlepší snese cokoli: i vidět tě ubulenou a kecat nesmysly. U kamarádek se můžeš vybrečet z nejhoršího. A taky s nimi přijít na jiné myšlenky. Nech se vytáhnout ven (i když se ti určitě nechce). Myslí to s tebou dobře a chtějí, aby ses rozptýlila a netrčela doma jen se svými vzpomínkami.


Co pomohlo zapomenout na tvého ex tobě? Poraď ostatním dole v komentářích.32 hlasů
Vaše hodnocení