Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krev se může při sexu objevit z mnoha příčin, ale když se to stane, rozhodně vás to vrátí z romantické chvilky zpět do reality. Možná jste měli moc vášnivou soulož nebo jste dostala menstruaci. V některých případech ale může krev pocházet přímo z ...

Krev ve spermatu! Co to znamená?

problémy spenisem
zdroj: Getty Images problémy spenisem
aktualizováno 13.05.2019, 00:02 | 13.05.2019, 00:02 | Krásná.cz

Krev se může při sexu objevit z mnoha příčin, ale když se to stane, rozhodně vás to vrátí z romantické chvilky zpět do reality. Možná jste měli moc vášnivou soulož nebo jste dostala menstruaci. V některých případech ale může krev pocházet přímo z přítelovy chlouby. Co dělat, když se to stane?

Když si všimnete, že spolu s vyvrcholením a spermatem se objevila v produktu vašeho kluka také krev, může to vás oba pořádně vylekat. Samozřejmě je nejčastěji na vině právě poranění při sexu. Zároveň to ale může věstit potíže, které jinak žádné zvláštní příznaky nemají.


Šlo o jednorázovou záležitost?


Zkontrolujte, jestli se krev objeví i příště a zeptejte se svého kluka, jestli už si toho všimnul třeba při masturbaci. Někdy na to milenci moc nemyslí, po intimní a důvěrné chvilce je sledování spermatu to poslední, co by je napadlo dělat. Ztížit to může zvlášť pokud třeba použili kondom. Jestli se ale krev objevila také podruhé nebo jde o častý jev, rozhodně to není nic normálního.

 

problémy s penisem
(Foto: Getty Images)


Co by to mohlo signalizovat?


Pokud má krev červenou až nahnědlou barvu, může jít o hemospermii. Toto onemocnění spouští zánět, nějaká stresová situace nebo trauma. Krev ve spermatu ale může zapříčinit víc faktorů. Na vině může být i krevní porucha nebo žilky, které praskly ve vrchní části močové trubice. Nějaká cévka se také mohla ucpat a krvácení tak přivodit. V ojedinělých případech za tím stojí i potíže s ledvinami, to by se ale krev objevovala třeba i při močení. Partner by také často chodil na záchod a při vykonávání potřeby by ho to pálilo.


Stejně tak může jít o infekci prostaty nebo močové trubice. I to ale provází pálení v rozkroku a zvlášť při močení. Ke krvi v ejakulátu může vést také infekce v chámovodu, což je trubice, kterým spermie protékají. Někdy to zapříčiňuje zánět semenných váčků, ty produkují sekret, který se mísí se spermiemi a krev se tam tak ze zánětu logicky dostane. V některých vzácných případech může jít o vzniklé cysty či dokonce nádor.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Má malý penis? V těchto polohách to nevadí
Tajemství jeho penisu pro bouřlivější orgasmus
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Divné věci, které holky dělají s penisem


Jak to řešit?


Pokud jste zpozorovali krev ve spermatu vícekrát, pošlete svého kluka na vyšetření. Měl by si dojít na ultrazvuk, případně na rozbor moči nebo krve. Z té se zjistí, jestli netrpí obecně zvýšenou srážlivostí nebo zánětem. Vyloučí se také nejméně pravděpodobné, ale případné nádorové onemocnění, třeba rakovina varlat. Ta se někdy rozpozná mimo jiné podle toho, že jsou ve varlatech malé bouličky.


Ačkoliv ve většině případů nejde o nic vážného, s vyšetřením neváhejte. Mohlo by totiž jít také o pohlavně přenosné choroby jako je kapavka nebo chlamydie. Rozhodně se ale nelekejte a nepanikařte, pravděpodobně nepůjde o nic hrozného.

 

problémy s penisem
(Foto: Getty Images)


Natržený penis


Nepleťte si ale krev ve spermatu s tím, když klukovi praskne uzdička. V tomto případě jde totiž o natržení části penisu,které nemá s vyvrcholením co dělat a může přijít kdykoliv během vašeho řádění. Pokud se to stane, objeví se krve opravdu hodně, po chvilce to ale přestane a vy budete muset uklízet. Váš kluk by sice měl navštívit odborníka pro vyloučení dalších potíží, nejde ale o nic, co by mu ztížilo další milostné prožitky.0 hlasů
Vaše hodnocení