Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co je podle Vás horší: Kdyby měl protějšek sex s někým jiným, nebo kdyby se do někoho zamiloval?

Láska versus sex: Která nevěra je horší?

Žárlivost
zdroj: Thinkstockphotos Žárlivost
aktualizováno 06.08.2014, 00:00 | 06.08.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Co je podle Vás horší: Kdyby měl protějšek sex s někým jiným, nebo kdyby se do někoho zamiloval?

Poslední průzkum mezi 2 054 uživateli seznamovacího portálu eDarling zkoumal, jak jsou na tom jeho uživatelé s nevěrou. Zjistil, že Češi nesnesou pomyšlení na to, aby jejich partner choval náklonnost k někomu jinému. Když se ale jich zeptáte na důvod toho, proč byli nevěrní, tak většinou sami nevědí.

 

City se neodpouští

 

Náš průzkum ukázal, že většina mužů i žen vidí jako horší, podvede-li je protějšek emocionálně. Sexuální nevěru sice taky mnoho uživatelů bere jako špatnou, většina dotázaných si ale myslí, že je horší se do někoho zamilovat, byť jste spolu fyzicky nikdy nic neměli. Myslí si to 67% žen a 55% mužů.


 

Proč lidé podvádějí? Sami neví!

 

Přestože obě pohlaví podle výsledků průzkumu považují za nejdůležitější vlastnosti ve vztahu upřímnost a věrnost, ze všech respondentů bylo nevěrných 37% žen a 38% mužů. Většina z nich toho ale lituje.


Anketa
Chtěla bys vědět, že tě tvůj kluk podvedl?
 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Osm hlavních příčin nevěry. Odhal je!
TEST: Máš sklony k nevěře?
Opravdu chceš vědět o přítelově nevěře?

 

Jaký byl důvod zahýbání svému partnerovi? Ženy i muži se nejčastěji shodli na tom, že pro to nemají konkrétní důvod a zkrátka „se to stalo.“ Tuto neurčitou odpověď uvedlo 57% mužů a 47% žen. Druhá nejčastější příčina nevěry se ovšem u žen i mužů liší – zatímco 29% pánů podlehlo sexuálnímu chtíči, u 33% dam byl spouštěčem nevěry fakt, že se do někoho jiného zamilovaly.

 

 

Kvůli nevěře se s protějškem rozešla celá ¼ dotázaných žen. V případě, že by se respondentky dozvěděly o nevěře partnera, stejnou mincí by jim to oplatilo 14% z nich a 59% žen by vztah ukončilo. Muži jsou v tomto ohledu pomstychtivější. Po provalení nevěry by protějšek podvedlo celých 20% z nich a 63% mužů by ve vztahu skončilo. Jak je vidět, nevěra se u nás většinou neodpouští.

 

Nevěra v ČR
(Foto: oficiální zdroj)1 hlasů
Vaše hodnocení