Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dlouhé a teplé letní noci a uvolněná atmosféra přímo svádí k letnímu románku. Ale je to tak dobrý nápad?

Letní lásky – vzrušující, ale i nebezpečné

Letní flirt - 3
zdroj: Thinkstockphotos Letní flirt - 3
aktualizováno 23.07.2014, 00:00 | 23.07.2014, 00:00 | Krasna.cz/lk

Dlouhé a teplé letní noci a uvolněná atmosféra přímo svádí k letnímu románku. Ale je to tak dobrý nápad?

V létě se chováme jinak, víc uvolněně a bezstarostně. Oblékáme se méně formálně, občas si vyrazíme bez spodního prádla, nebo alespoň bez podprsenky, a také se daleko snáz seznamujeme. Jako bychom měli pocit, že vše je povoleno, a to, co se nabízí, je nutné brát plnými hrstmi.

K prázdninovému románku stačí kolikrát velmi málo. Zaručený mix je letní party, troška alkoholu (pokud můžeš pít), sexy topík, který ukáže, že máš co nabídnout, a nějaký pěkný kluk v okolí. Stačí mrknout, pousmát se a už jste uprostřed rozhovoru. Jde to samo, protože neřešíš tolik věcí jako doma, o tom klukovi vlastně nic nevíš, takže si hned neděláš plány na společnou budoucnost, a tak tě tolik neděsí strach z odmítnutí. A protože je léto a všichni jsme tak nějak víc uvolnění, k vášnivému polibku, osahávání, nebo dokonce rovnou rychlému sexíku to taky není daleko.

 

Letní flirt - 1
Stačí málo a kontakt je navázán. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nebudeme moralizovat, takže ti nebudeme tvrdit, že bys měla kluka poznat, než se s ním vyspíš. To je samozřejmě pravda, ale to už ti jistě říkalo tolik lidí, kteří to možná sami nedodrželi. Úlet se někdy přihodil každému. Chceme ti ale říct, že musíš dodržovat pár zásadních bezpečnostních pravidel, aby se z letní lásky nestalo celoživotní trauma.

Nemáš náhodou přítele?

Pokud máš doma kluka, měla by ses letním láskám vyhnout, nevěra není nic pěkného a tobě by také nebylo příjemné, kdyby tě podváděl. Je-li touha silnější než ty, postarej se alespoň o to, aby se to tvůj drahý nedozvěděl.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Jsi typ na nevěru?
Opravdu chceš vědět o přítelově nevěře?
Letní seznamování přeje připraveným
Řekl, že má holku. Co s tím?

To znamená, že by sis neměla začínat s jiným klukem všem na očích, zachovej diskrétnost. Pokud budeš mít potřebu se o novém objevu někomu svěřit, dobře rozmýšlej, komu a co řekneš. Nikdy nevíš, kdy se to může obrátit proti tobě. Až se vrátíš domů, znič všechny důkazy, že se něco takového stalo, a nejlépe si vymaž i vzpomínky z hlavy, aby ses náhodou neprořekla.

Mysli na bezpečnost

Přestože má ten kluk nebesky modré oči a vypadá jako andílek, pamatuj, že nevíš, co je ve skutečnosti zač. Může jít o divného týpka s podivnými zálibami, nebo dokonce uprchlého chovance diagnostického ústavu. Ano, v 99 procentech případů narazíš maximálně na kluka, který podvádí svou přítelkyni, co má doma, ale když potkáš to jedno procento, bude pozdě litovat.

Proto zachovej základní bezpečností pravidlo a nikdy s ním nechoď úplně tajně. Ať vždy alespoň jeden člověk, kterému stoprocentně důvěřuješ a který je spolehlivý, ví, kam a s kým jdeš. Měj u sebe telefon a taky alespoň ze začátku nechoďte na místo, kde byste byli úplně sami.

Nezapomínej na ochranu


I když máš hormonální antikoncepci, měla bys při milování s cizím klukem vždy použít kondom. Je to to nejmenší, co můžeš udělat, aby ses ochránila před ošklivou nemocí. A nemusí jít nutně o HIV/AIDS, pěkne potrápit umí i další pohlavně přenosné nemoci jako je syfilis a kapavka. Ty jsou ostatně mezi lidmi daleko rozšířenejší než ta první zmiňovaná. Jejich léčení je zdlouhavé, nepříjemné, a to ani nemluvíme o tom, že když nakazíš svého kluka, letní nevěru před ním neutajíš.

 

Kondom
Nespoléhej na kluka, nos si vlastní. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nespoléhej se, že kondom bude mít kluk. Moderní holka, která přemýšlí o takovém letním dobrodružství, musí myslet na ochranu sama. Krabička kondomů je malá, takže se ti vejde i do té nejmenší kabelky, takže ji prostě nos pořád u sebe, ať jsi připravená. A s klukem, který bude kondom odmítat, ať už z jakéhokoliv důvodu, si prostě nezačínej.

Pozor na pití

Alkohol je špatný rádce, takže si hlídej jeho množství. Pokud přebereš, necháš se snadno přemluvit k věcem, které bys normálně neudělala, a na bezpečnostní pravidla úplně zapomeneš. Jestli na sobě budeš pozorovat, že už jsi toho vypila moc, požádej někoho důvěryhodného, ať tě doprovodí domů, a další zábavu si nech na jindy.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
10 provokativních způsobů, jak dostat chlapa do postele
Sedmička nejdráždivějších vůní, které ho v posteli úplně rozdivočí

Riziko ti ale hrozí i v případě, že nebudeš pít alkohol. Existují různé drogy, které se dají nasypat do pití. Zneužívají je hlavně hajzlíci, kteří chtějí stůj co stůj dosáhnout sexu. Holku prostě nadrogují a potom zneužijí. V tom případě jde o znásilnění, protože k takovému styku jsi nemohla dát souhlas. Abys tomu předešla, hlídej si svůj nápoj a nikdy ho nenechávej bez dozoru. Pozve-li tě cizí kluk na drink, jdi s ním k baru, abys měla jistotu, že ti do skleničky nic nepřisypal. Půjdeš-li na záchod, požádej kamarádku, ať ti pití pohlídá.

 

Letní flirt - 2
Dávej si bacha na pití. Příliš alkoholu ti neprospěje. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Možná si myslíš, že přeháníme, ale je lepší být stokrát opatrná, než jednou riskovat. Když zachováš všechna bezpečnostní pravidla, užiješ si krásné léto, na které budeš ještě dlouho vzpomínat.4 hlasů
Vaše hodnocení