Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co od tebe může tvůj drahý čekat ve vztahu, ale i v posteli, o tobě může prozradit na první pohled naprosto nevinný fakt – tvé sourozenecké poměry.

Máš bratra či sestru? Prozradí to, jaká budeš partnerka i milenka!

aktualizováno 29.11.2011, 08:19 | 29.11.2011, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Co od tebe může tvůj drahý čekat ve vztahu, ale i v posteli, o tobě může prozradit na první pohled naprosto nevinný fakt – tvé sourozenecké poměry.

To, zda jsi jedináček, nejstarší či nejmladší, a zda máš sestru nebo bratra, ovlivňuje tvou osobnost a vztah k druhým - tedy i k tvému partnerovi.


Nejen rodiče mají dopad na náš život. Pokud v domácnosti žijeme se sourozenci, i ti mají velký vliv na to, jakými partnery se v životě staneme. Sourozenecká hierarchie ovlivňuje chování lidí v pozdějších vztazích a potvrzují to i mnohé studie, zejména ty zámořské.

 

Nejlepší partnerkou je údajně nejmladší sestra starších bratrů. Sexuoložka Danica Caisová prozradila, jak ovlivňují i další sourozenci náš partnerský život.


"Nejstarší sourozenci jsou zodpovědní, pečliví a mají vůdcovské sklony. Nejmladší jsou rozmazlení, péči a výhody vyžadující, ale i srdeční a hraví. Prostřední sourozenci jsou jakoby neviditelní a potřebují podporovat, aby se později v životě prosadili, "říká o charakteristikách dětí sexuoložka a doplňuje, že takto to funguje bez ohledu na pohlaví sourozenců.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Je lepší být jedináčkem, nebo mít sourozence?
Nejmladší, nejstarší, jedináček - Co to o tobě říká?
VAŠE PŘÍBĚHY: Máma mi zatajila, že mám dvojče!


Nejlepší je nejmladší sestra


Jak ovlivňuje tvé postavení mezi sourozenci budoucí partnerské vztahy? "Nejmladší sestra bratrů je považována za velmi dobrou partnerku. Naučí se totiž vedle bratrů taktizovat, znát muže a umět s nimi přirozeně komunikovat. Nejstarší sestra bratrů je 'dirigentkou', je praktická a realistická, "odkrývá tajemství vztahů odbornice. Pokud mají dvě sestry mladšího bratra, ten je většinou nezodpovědný, často lehkomyslný a rozmazlený.

 

Ptáš se, jak zapůsobí na partnerství, když jsi jedináček? "Jedináčci jsou považováni za lidi neschopné kompromisů, ačkoli na druhé straně bývají v životě často úspěšní, vytrvalí a houževnatí," říká Caisová o dětech, které vyrůstají bez sourozenců.

 

Co čekat v posteli?

 

To, co platí o povaze, se odrazí i v sexu. Jsi-li sestra dvou (a více) bratrů, a to buď nejmladší, nebo prostřední, dokážeš s klukama dobře vycházet, rozumíš jim, umíš formulovat svá přání vůči nim. V postelové terminologii to znamená, že jsi vnímavá k přáním a potřebám tvého drahého, ale umíš si i říct o vlastní potěšení. Nestydíš se mluvit o sexu a popsat, co si přeješ.

 

Pokud jsi nejstarší ze sourozenců a máš vedle sebe bratra nebo bratry, jsi taková druhá máma. Určitě máš víc povinností než oni, jsi zodpovědnější, ale na druhou stranu na jejich výsady a rozmazlování žárlíš, proto k nim umíš být i nespravedlivá. Jako milenka si pečlivě hlídáš, aby tě v posteli tvůj partner neošidil. Každé jeho vyvrcholení musí být vykoupeno i tvým orgasmem, když mu to s tebou nejde, dáváš mu najevo svou nespokojenost. Ráda jsi dominantní.

 

 

Jsi-li starší, ale máš pouze sestru/sestry, nejspíš jsi zvyklá se o druhé starat a pečovat. Totéž se odráží i do tvého milostného života. Tvůj partner je pro tebe vším, snažíš se mu splnit každé přání, i když to pro tebe představuje jisté nepohodlí. Na tvém potěšení ti z počátku tolik nezáleží, ale v dlouhodobém vztahu ti samozřejmě chybí. Často si ale pak chyby přičítáš jen sobě, místo aby ses tuto situaci snažila řešit s partnerem.

 

Pokud jsi nejmladší ze sourozenců, a obzvlášť pokud máš starší sestry, můžeš být trochu rozmazlená a tvá chtivost se objeví i ve tvém milostném životě. Své orgasmy si budeš užívat, nedojde ti ale, že bys je měla také oplácet. Když na tebe začne ne(u)spokojený partner tlačit, budeš se cítit nesvá díky dosud nepoznané situaci. Nauč se, že vztah je i o dávání.

 

A co jedináčci? Hůře docházejí ke kompromisům v životě obecně, a v posteli to platí také. Jsou zklamaní, když partner nesdílí podobné touhy a choutky, a dokáže je zhnusit, když po nich chce naopak něco, co sami nepovažují za příjemné a standardní. Jedináček má svou pravdu a těžko mu někdo jiný vnucuje jiné představy. Když se v posteli sejdou dva jedináčci, kouká z toho komplikovaná situace.


Nejen sourozenci nás ovlivňují

 

Na pozdější chování člověka kromě domácího prostředí působí i tělesné a psychické zdraví, ranní sexuální zážitky, přítomnost či nepřítomnost jednoho z rodičů a jejich vzájemný vztah, jakož i krása v období dospívání a erotická úspěšnost v tomto období. Proto i charakteristiky sourozeneckých vztahů a jejich prolínání s partnerským životem třeba posuzovat s rozvahou, v neposlední míře nás totiž ovlivňuje povaha toho kterého z nás a nezbytná dávka štěstí při výběru budoucího partnera.7 hlasů
Vaše hodnocení