Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když ti kluk před sexem slibuje, že si dá pozor a vymlouvá se, že s kondomem to není ono, máš mu věřit?

Máš spoléhat na to, že si "dá pozor"?

aktualizováno 13.06.2011, 00:12 | 13.06.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Když ti kluk před sexem slibuje, že si "dá pozor" a vymlouvá se, že s kondomem to není ono, máš mu věřit?

Antikoncepční metody jsou různé. Některé spolehlivější, jiné méně. A o to, abys byla skutečně spolehlivě chráněna, by ses měla starat hlavně ty sama. Protože pokud antikoncepci podceníš, budeš to ty, kdo na to doplatí. Jestli nechceš otěhotnět, měla bys vždy na nějakou antikoncepční metodu myslet.

 

Jestli ještě nebereš prášky, nebo nemáš jinou antikoncepční metodu (kroužek, náplast apod.), pravděpodobně se spoléháš na kondom. Chrání nejen před otěhotněním, ale také před pohlavními nemocemi.

 

Bohužel spousta kluků tvrdí, že s kondomem to není ono a že s ním nic necítí. Tohle tvrzení je nesmyslné, bez kondomu je samozřejmě sex příjemnější a intimnější, ale zase tolik znecitlivující efekt, že by kluk vůbec nic necítil, rozhodně nemá.

 

Pokud nemáš jinou antikoncepční metodu, neměla by sis nikdy nechat kondom rozmluvit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Polovina teenagerů se při sexu nechrání!
Žádný strach z kupování kondomů
What´s up?! Povídání o kondomech
Pozor na pohlavní nemoci!

 

Co vlastně znamená, že si kluk "dá pozor". Takhle metoda, která se také označuje jako "přerušovaná soulož", spočívá v tom, že když kluk cítí, že už se blíží jeho vyvrcholení, vytáhne z tebe penis a udělá se mimo vagínu. Problém ale spočívá právě v tom, že musí své blížící se vyvrcholení odhadnout doopravdy včas.

 

Navíc už před samotnou ejakulací z penisu může vytéct tzv. pre-ejakulační tekutina, což kluk vůbec necítí. Ta sice spermie primárně neobsahuje, slouží jen ke zvlhčení penisu, ale pokud ejakuloval už jednou, a ne moc dlouho před vaší souloží, mohou se v ní ojedinělé spermie nacházet. A k tvému otěhotnění stačí jedna jediná!

 

I přes tohle riziko spoléhá podle nedávného průzkumu na přerušovanou soulož jako antikoncepční metodu 9 % Čechů. Patříš mezi ně také? Možná je na čase to změnit. Jinak bys možná brzy mohla řešit, co s neplánovaným těhotenstvím.9 hlasů
Vaše hodnocení