Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

První láska je... prostě první láska. Intenzivní, vášnivá, nezapomenutelná. Jestli ji právě prožíváš, nejspíš tě zajímá, jestli je možné, aby byla také tou poslední a celoživotní.

Může ti první láska vydržet celý život?

aktualizováno 26.06.2011, 00:25 | 26.06.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

První láska je... prostě první láska. Intenzivní, vášnivá, nezapomenutelná. Jestli ji právě prožíváš, nejspíš tě zajímá, jestli je možné, aby byla také tou poslední a celoživotní.

"První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo." Tuhle myšlenku pronesl Émile Zola a rozhodně je na ní hodně pravdy. Pro většinu z nás je první láska skutečně kouzelnou a nezapomenutelnou vzpomínkou. Jenže pouze vzpomínkou.

 

Je jedno, jestli první vztah prožiješ v jedenácti, sedmnácti nebo pětadvaceti. Obvykle ještě přesně nevíš, co od partnera očekáváš, teprve opačné pohlaví poznáváš a hledáš se. Proto většina prvních lásek skončí – i přes obrovskou počáteční zamilovanost dříve nebo později zjistíš, že váš vztah přeci jen nějaké mouchy má, a že je možná na čase zjistit, zda by k tobě jiný kluk nesednul lépe.

 

První partner ale většinou někde v naší hlavě i srdíčku zůstane zapsaný. Možná budeš mít dokonce tendenci s ním jeho následovníky srovnávat a hodně si ho idealizovat. Ale u první lásky to je vcelku normální.

 

První = poslední


Jaké je tajemství párů, které spolu vydrží celý život? A máme jim spíše závidět, nebo se sami o něco ochuzují?


Když je hned tvůj první i tím posledním, znamená to, že jsi buď narazila na někoho, s kým si skvěle sedneš a jehož případné nedostatky ti připadají naprosto malicherné, takže se spolu naučíte pohodově vyjít.


Také vás spojuje nejen velká zamilovanost, ale i porozumění, vzájemná důvěra a jste jeden pro druhého i dobrým kamarádem. Na tom může vztah stát i poté, co z něj vyprchá počáteční euforie a zamilovanost.


Zůstávají spolu ale i páry, které se jednoduše nedokážou rozejít. Raději setrvávají v ne úplně fungujícím vztahu, než aby tomu druhému rozchodem ublížili, nebo museli řešit, co si najednou s životem počnou jako singlové.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

První láska

Když jsme až příliš zamilovaní!
MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!


Nepřišla jsem o něco?


Když je tvůj první zároveň posledním, ochudíš se o možnost poznat i jiné kluky. Nejde teď jen o postelové poznávání, je prostě fajn otestovat víc kluků a zjistit, jaké vlastnosti u toho druhého potřebuješ. Než řekneš, jaká je tvá oblíbená zmrzlina, určitě taky nejdřív ochutnáš pár jiných příchutí. ;-)


Mnoho lidí se také bojí, že když by zůstali hned se svým prvním partnerem, mohou časem – třeba až z nich opadne počáteční zamilovanost - pocítit touhu poznat i jiné partnery a ujistit se, že si skutečně vybrali dobře.

 

Z toho důvodu si asi většina z nás raději projde více vztahy a nejdřív chce poznat, co vlastně u toho osudového partnera potřebujeme a hledáme.

 

Nebo ne? Jak to máš ty? Hlasuj v naší anketě a poděl se o svůj názor v komentářích.

 

 

 

Anketa
Věříš, že tvůj první partner může být zároveň i tím posledním a na celý život?
 3 hlasů
Vaše hodnocení