Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Váš kluk na vás zkusil vyrukovat s BDSM praktikami a vy jste se lekly, že je to určitě nějaký maniak? Přemýšlíte nad tím, že byste to do toho skromného a plachého kluka nikdy neřekly? Za to, že máte tyhle myšlenky, mohou mýty, které o těchto prakt...

Mýty o BDSM praktikách, kterým byste měly okamžitě přestat věřit

bdsm
zdroj: Getty Images bdsm
aktualizováno 01.07.2019, 00:00 | 01.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Váš kluk na vás zkusil vyrukovat s BDSM praktikami a vy jste se lekly, že je to určitě nějaký maniak? Přemýšlíte nad tím, že byste to do toho skromného a plachého kluka nikdy neřekly? Za to, že máte tyhle myšlenky, mohou mýty, které o těchto praktikách kolují.

I poté, co vyšlo Padesát odstínů šedi, je BDSM sex stále tak trochu obestřeno tajemstvím. Přestože se zjednodušeně jedná o dominanci a submisivitu, tak jde o širokou škálu sexuálních praktik, o kterých se však šíří hodně lživých pověr. Přečtěte si nejčastější mýty a nenaleťte všemu, co se povídá!


1. Nemůžete střídat dominantní a submisivní roli, musíte se rozhodnout jen pro jedno


Hodně lidí si myslí, že když chce někdo v sexu vést tempo a ovládat druhého, tak musí být takový pořád. Přitom hodně lidí dokáže střídat obě orientace, a to dokonce i během jednoho sexu. Spoustu lidí také zkouší obě polohy, aby zjistili, co je přitahuje víc.


2. Dominantní kluk vás bude tahat za vlasy a způsobovat bolest


Většina holek má BDSM praktiky spojené s klukem, který svou dívku skoro neustále drží za vlasy nebo ji škrtí. Přirozeně si tak k těmto věcem vypěstují odpor. Za tyhle představy však může většinou porno a přestože vás dominantní kluk může plácnout nebo podobně, ještě to není žádné pravidlo. BDSM nezahrnuje nic, co by se dotyčným nelíbilo nebo jim to bylo nesympatické.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z nových fotek Jamieho Dornana a Dakoty Johnson padnete na zadek! + VELKÝ ROZHOVOR
Erekce vždy neznamená, že máte mít sex tady a teď! Kdy se na to vykašlat?
Slovníček sexu – 1. díl


3. Dominantní člověk se chová nadřazeně i v běžném životě


Přijde vám, že ten, kdo se chová dominantně v sexu, je takový i v běžném životě a naopak tichý kluk bude jen zastáncem pomalého a něžného sexu? To ale záleží, u každého to může být jinak. Sebevědomý a hlasitý kluk se může klidně nechat v posteli raději vést a někdo na pohled nejistý a vyplašený to naopak pořádně rozjede.

 

bdsm
(Foto: Getty Images)


4. Dominantní kluk má problém s osobností


Máte pocit, že když na vás někdo vytáhne pouta, tak musí být automaticky tyran žen, který si na nich chce vybíjet své komplexy? Tohle je hodně zažitý mýtus, ve skutečnosti to ale takhle vůbec není. Kluci se sklonem k dominanci většinou vůbec nemusí pocházet z žádných narušených rodin ani mít sklony k násilí a agresivitě.


5. BDSM je moderní výmysl


Přitom už existuje po staletí, důkazem je markýz de Sade. Velký boom však BDSM nezažilo kvůli románům E. L. Jamesové, ale třeba už po druhé světové válce, když se začaly rozšiřovat sexuální subkultury a kožené oblečení.0 hlasů
Vaše hodnocení