Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Milování má být krásné, a proto bys to neměla dělat za každou cenu. V jakých okamžicích by sis raději měla nechat zajít chuť?

Milování má být krásné! Kdy se na sex radši vykašlat?

Litovat sexu
zdroj: Thinkstockphotos Litovat sexu
aktualizováno 24.12.2016, 00:45 | 24.12.2016, 00:45 | Krasna.cz/lk

Milování má být krásné, a proto bys to neměla dělat za každou cenu. V jakých okamžicích by sis raději měla nechat zajít chuť?

Sex s milovaným člověkem patří k nejkrásnějším věcem na světě. Když se všechno povede, zachvěje se zem a uprostřed tebe vybuchne gejzír čistého štěstí, který způsobí, že ti celý svět připadá hezčí, než ve skutečnosti je. Pak jsou ale chvíle, kdy sex není hezký a místo pocitu štěstí po něm zůstane jen divná pachuť v ústech, ošklivá kocovina a spousta výčitek. Tvoje důstojnost bývá pošlapána a ty pak o sobě zbytečně pochybuješ i v oblastech, kde sis dříve byla jistá.

Je rozhodně lepší, když se budeš milovat jen se svým klukem a z velké lásky, ale víme, že to ne vždy vyjde. Proto ti řekneme, jakému sexu by ses rozhodně měla vyhnout, abys později nemusela litovat.

Sex pod vlivem


Alkohol a další návykové látky hodně ovlivňují vnímání a chování. Pod jejich vlivem pak často děláš věci, za které se za střízliva stydíš, ať už jde o spánek na stole, zvracení pod něj nebo právě sex s někým, o koho by sis za střízliva ani neopřela kolo. Jistě, dát si skleničku, dvě na kuráž, pokud ti bylo 18 let, není na škodu, protože tě uvolní a dodá ti potřebnou jistotu, ale nesmí se to přehnat.

 

Kocovina
Partnera do postele je lepší vybírat si za střízliva. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Existuje jedna taková pomůcka, kdy spolehlivě poznáš, že je neprodleně čas jít domů. Na začátku večera si vyber kluka, který tě absolutně vůbec nezajímá. Je jedno, zda je ten nejošklivější, nejhloupější nebo ti na něm zkrátka něco vadí... Pak můžeš pít a bavit se, ale až se přistihneš při tom, že se ti ten kluk začíná líbít, seber se a upaluj domů, protože je jasné, že už máš dost.

Sex z pomsty

Je jedno, co ti tvůj drahý udělal, ale i kdyby tě podvedl, sex s někým jiným to nevyřeší. Ani v případě, že podvedeš ty jeho, se totiž nebudeš cítit lépe. Pokud se přes jeho zradu přenést nedokážeš, rozejdi se s ním, ale nenič svoji sebeúctu tím, že bys musela spát s někým koho nemiluješ. Nepomůže ti to. A i v případě, že se to ještě pokusíte dát znovu dohromady, ti "vyrovnání skóre" srdce nespraví.

 

Nevěra
Jestli tě podvedl, nevracej mu to. Daleko víc ublížíš sobě. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Aby vztah dokázal překonat nevěru, musíte zapomenout na výčitky, najít důvod, proč se to stalo, a upřímně si o všem pohovořit, stanovte si nová pravidla vztahu a pokuste se změnit. O tom si více můžeš přečíst například v článku: Ustáli jste nevěru? Jak si po ní srovnat vztah. Ale v každém okamžiku cesty za novým vztahem si musíš zachovat sebeúctu a k tomu sex s cizími kluky nepomáhá.

Sex z lítosti


Je mnoho kluků, se kterými se můžeš z lítosti vyspat, ale ani v jednom případě to není dobře. Pokud ti bude líto svého bývalého, protože jsi mu zlomila srdce, dalším milováním mu ještě víc přitížíš. Bude si myslet, že ses rozhodla se k němu vrátit, a když zjistí, že ne, bude zase na začátku všeho utrpení. Pokud ho nechceš, nech ho být.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Přátelství s výhodami: chyby, kterých se dopouštíš
Sex aneb tohle nedělej!
Jak zvládnout morální kocovinu?

Může ti být líto i kluka, o kterém víš, že je do tebe dlouho zamilovaný, ale ty ho nechceš. Jednou se s ním vyspíš, možná právě proto, že ti je ho líto, nebo si ho chceš vyzkoušet, a dáš mu tím naději. Když mu pak řekneš, že to bylo pouze jednou, opět bude trpět víc, než by ve skutečnosti musel.

Sex se zakázanými lidmi


Jsou kluci a muži, se kterými bys prostě spát neměla. Patří sem kluci tvých kamarádek, jejich otcové, a pokud nemáš svolení, tak i bratři. Nemůžeš proti sobě postavit dva členy jedné rodiny kvůli jednomu povyražení.

 

Věk ve vztahu
I když jsi na starší, tátové tvých kamarádek by měli být tabu. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Neměla by jsi spát ani se svými učiteli, profesory a nadřízenými, protože je i sebe postavíš do role, ze které není bezbolestného úniku. Možná z toho budeš mít ze začátku výhody, ale pokud se to provalí, skončí to špatně i pro tebe.

BUDE TĚ ZAJÍMAT
Doma.cz píše: 
Nejhorší zabijáci sexu! Znáte další?
ŠKOLA SEXU: Největší chyby, které děláte při poloze 69!

Sex z donucení

To je asi nejhorší možnost ze všech. Sex by měl být za každých okolností dobrovolný, a pokud není, jde o znásilnění. A to i v případě, že spolu chodíte. V takovém případě by sis měla se svým přítelem vážně promluvit, vysvětlit mu, co se stalo, a pokud se to bude opakovat, nebo dokonce stupňovat, musíš se s ním rozejít.

Pokud tě k sexu donutí někdo, s kým ani nechodíš, svěř se někomu blízkému. Společně byste to pak měli jít nahlásit na policii.2 hlasů
Vaše hodnocení