Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kombinace prvků z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením vyvolá úsměv a zároveň pomůže pořádně propotit trička.

Nauč se tančit v rytmu zumby. ZÁKLADNÍ KROKY

Zumba
Zumba
aktualizováno 05.02.2011, 02:32 | 05.02.2011, 00:00 | krasna.cz/doma.cz / Centrum Tance / kor

Kombinace prvků z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením vyvolá úsměv a zároveň pomůže pořádně propotit trička.

Pokud jsi ještě neslyšela o novém fitness tanečním šlágru, právě nastal ten pravý čas. Zumba je v poslední době jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak se dostat do kondice, shodit pár kilo navíc a hlavně se skvěle pobavit. Jak totiž často provolává její zakladatel, zumba je prostě party.

Co se tedy skrývá pod slovem zumba? Jedná se o kombinaci prvků z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením. Zní to prostě, ale v praxi je tento koktejl magický. Na hodinách to vře, tváře září nadšením a kapky potu nepozorovaně stékají po těle tanečníků. Při tančení posilují a zlepšují svou kondici, takže si ani nestačí všimnout, že pálí přebytečné kalorie.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyskákej kila na trampolíně

Protanči se ke štíhlé postavě

Cvičení pro lenochy


Nejúžasnější na tom všem je, že zumba je opravdu pro každého - bez ohledu na věk, kondici či taneční průpravu. PotřebujeŠ jen tenisky, pohodlné oblečení, ručník A láhev vody.

Kroky jsou velice jednoduché a většina návštěvníků kurzu je pochytí hned při první hodině. Melodie salsy, reggaetonu, cumbie či merenque člověka samy roztančí. Na starosti nestačíŠ ani pomyslet a dostaví se radostné psychické uvolnění. Nejde totiž o žádné nudné cvičení, ale o pořádně rozjetou párty!

A jak to vlastně všechno začalo?

Vynálezce zumby Beto Perez cvičil dlouhá léta v Kolumbii aerobik. Jednou si však zapomněl přinést hudbu. Vytáhnul z přehrávače auta CD s latinsko-americkou hudbou, kterou poslouchal při řízení, a na hodině zaimprovizoval na nečekané rytmy. Jeho žáci byli novinkou naprosto nadšeni. Dnes šíří Beto zumbu pomocí systému certifikace po celém světě, takže ji můžeš vyzkoušet i ty.

Každý lektor musí projít školením ze strany osoby, která prošla přímo Betovýma rukama. Následně získá certifikát, který ji opravňuje k výuce. Certifikace má více stupňů a lektoři se tak mohou dál rozvíjet.V přiloženém videu najdeŠ ukázku základních kroků, které si můžeŠ doma vyzkoušet.

Lekce zumby si můžeš vyzkoušet například v Centru Tance, které má pobočky na několika místech v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Hradci Králové. Seznam aktuálních kurzů a workshopů zumby je k dispozici na: www.centrumtance.cz/zumba.

Kromě zumby však Centrum Tance nabízí i orientální tanec, salsu, flirt dance, street dance, pole dance, latinsko-americké tance, flamenco, step, line dance, sambu, moderní tanec, jazz dance, bollywood, africké tance a cvičení jako je jóga nebo pilates.

Tento článek byl připraven ve spolupráci s Centrem Tance.8 hlasů
Vaše hodnocení