Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Míní to určitě dobře, ale rady, které na vás kamarádky valí po bolestivém rozchodu, berte raději s rezervou. Nejdůležitější je i v takovém okamžiku zůstat sama sebou a nedělat nic proti vlastní přirozenosti.

Nechal vás? Tyhle rady kamarádek berte radši s rezervou

Tajemství
zdroj: Thinkstockphotos Tajemství
aktualizováno 13.09.2018, 16:48 | 13.09.2018, 16:48 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Míní to určitě dobře, ale rady, které na vás kamarádky valí po bolestivém rozchodu, berte raději s rezervou. Nejdůležitější je i v takovém okamžiku zůstat sama sebou a nedělat nic proti vlastní přirozenosti.

Přátele si, na rozdíl od rodiny, vybírá každý sám. Nejednou jsou vrbou, které se svěříte i s nejintimnějšími věcmi. Na pozoru je však třeba být, když se vám začnou plést do života více, než je milé. Zejména, pokud jste se nedávno rozešly s dlouholetým partnerem a kamarádka pro vás má zaručené rady, jak se dát rychle do pohody. Nabízíme vám pár nejčastějších rad od kámošky, které je třeba brát s rezervou.

 

Musíš chodit co nejvíc ven pařit!

 

Pokud vám kamarádka vyčítá, že chodíte málo ven, zkuste jí to jednoduše vysvětlit. Jistě máte své důvody. "Někdy si lidé potřebují od randění odpočinout, aby načerpali novou sílu. Tu pak mohou vložit do nového vztahu. Začněte s tím až tehdy, když budete cítit, že to opravdu chcete," doporučuje terapeutka a sexuoložka Isiah McKimmieová.

 

Jsi příliš vybíravá, musíš polevit na nárocích!

 

Pokud polevíte ze svých standardů, které máte vůči partnerovi, může to být začátek konce. Pravděpodobně se zapletete do dalšího vztahu, který nikam nepovede. Z předešlých vztahů jistě víte, co od partnera chcete, a co naopak ne.

 

Pokud již na začátku vztahu nemáte s novým partnerem něco společného, je zbytečné ustupovat ze svých nároků jen pro to, abyste nezůstala sama. "Takový vztah by nakonec měl jen krátké trvání," prozrazuje terapeutka Danielle Keplerova.


 

Neztrácej čas na seznamkách, láska si tě najde sama!

 

Nabádají vás kámošky, abyste poznávaly nové lidi, ale když přijde řeč na seznamku, tak se nás divně dívají? V dnešní době neomezených možností je paradoxně těžší se seznámit než kdykoliv jindy. Pokud vám tedy randění přes seznamku pomáhá nahnat ztracenou sebedůvěru nebo ho berete jako způsob, jak poznat nové lidi, protože do nového prostředí v offline světě skoro nepřijdete, tak to nevzdávejte. Vždyť nikdy nevíte, zda skutečně přes internet nenajdete toho pravého.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kamarádka začala chodit s tvým ex. Co teď?
Je důležitější kamarádka, nebo tvůj kluk?
Pomoc! Kámoška dělá do kluka, co se mi líbí

 

Potřebuješ najít spřízněnou duši. Nazahazuj se jen tak s někým!

 

Spřízněná duše je slovní spojení, které dokáže single ženy dostat do depresivní nálady. I lidé, kteří jsou povahově zcela odlišní, mohou sdílet stejné ideály a být sehraný pár. Nikdy nemůžete vědět, s kým nakonec skončíte. Spřízněnou duši nechte romantickým filmům a červené knihovně a najděte si chlapa, se kterým se budete prostě cítit příjemně, milovaně a sama sebou – bez ohledu na to, že občas natvrdle nepochopí, co po něm chcete, nebo se kvůli nejasnému pohledu kvůli nějaké drobnosti pohádáte.

 

 

Možná by ses měla začít lépe oblékat!

 

"Drastická změna stylu či vynaložení většího úsilí do svého vzhledu, než jsou u vás lidé zvyklí, může vypadat jako klamavá reklama. Nezapomínejte, že se to může vrátit jako bumerang," vysvětluje Keplerova. Na co sbalíte muže dnes, bude chtít vídat i zítra. Takže pokud nejsou vysoké podpatky, úzká sukně a vrstva make—upu váš každodenní chleba, bude časem zklamán – a to váš vztah nemusí unést.

 

Je samozřejmostí, že péči o svůj zevnějšek není radno zanedbávat. Vždyť neupravená příliš nezaujmete. Ale nesnažte se ze sebe udělat to, co ve skutečnosti nejste vy a ani nechcete být. Pamatujte si: Žena, která není spokojená sama se sebou a přetvařuje se, není připravena na vztah.

 

Musíš si přestat vybírat ty nesprávné typy!

 

Ačkoli tato věta zní jako klišé a počastuje vás jí nejedna přítelkyně, něco na ní je. Nemyslíme tím, že teď si u vás ani neškrtnou blonďáci, protože s jedním jste právě dorandila. Ale pokud si myslíte, že navzdory všem předsevzetím se stále pouštíte do stejných vztahů s nevhodnými muži, kteří vás emočně vysávají nebo dokonce táhnou ke dnu, asi nastal čas, abyste vyhledaly pomoc. Nikoli však kamarádek, ale třeba psychologa, vztahového kouče, nebo terapeutky, která vám pomůže napravit vaše pošramocené ženství. Odborník vám pomůže prolomit tento začarovaný kruh. A možná zjistíte, že problém je možná někde jinde, než se vám může na první pohled zdát.0 hlasů
Vaše hodnocení