Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš krásný vztah, ale má jednu trhlinku, kterou je fakt, že tvůj kluk nedokáže mluvit o svých citech? Rozpovídej ho sama!

Nechce mluvit o citech? Triky, které ho rozpovídají

Rande
zdroj: Getty Images Rande
aktualizováno 18.05.2019, 00:00 | 18.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Máš krásný vztah, ale má jednu trhlinku, kterou je fakt, že tvůj kluk nedokáže mluvit o svých citech? Rozpovídej ho sama!

Jsou kluci, kterým přijde zcela normální mluvit otevřeně o svých citech. Na druhou stranu jsou však i takoví, kteří to prostě neumí a nemají potřebu se to ani učit. Nechápou, že se tím dívky trápí, a tak zkus svého kluka trochu popostrčit.

 

Začni první

 

Jste spolu už nějakou dobu, ale ještě ti nedokázal říct, co k tobě cítí? Jestli si myslíš, že je vaše láska vzájemná, tak není důvod, proč bys neměla začít první. Řekni mu, co cítíš a uvidíš, že se aspoň trochu přidá. Jestli ne, tak nezoufej. Nic nejde hned.

 

Promluvte si

 

Není nic hezčího, než společná konverzace. Nemusíte přeci mluvit o důležitých věcech, stačí jen tak plkat. Pokus se během těchto rozhovorů navodit téma citů. Řekni mu otevřeně, co se ti na něm líbí, proč ho máš ráda a co k němu cítíš. Nezačínej s tím, co by měl změnit, prostě ho vychval. Rozhodně však mluv pravdu a nic si nepřikrášluj. Jestli nebude chtít mluvit ani nyní, můžeš se ho jemně zeptat sama. Na přímou otázku určitě odpoví.

 

 

Nikam ho netlač

 

Určitě není vhodné, když mu jeho mlčení vytkneš. Každý kluk prostě neumí jen tak vyznat lásku, i když to tak cítí. Nechtějí být ve tvých očích za slabocha tím, že přiznají své city. Určitě to neznamená, že by tě měl rád méně. Nikam ho netlač, až bude chtít, sám ti to řekne.

 

Řekni mu, co chceš

 

Jestli se ti přizná, proč nemluví o svých citech, zkus mu jeho myšlenky vyvrátit. Bojí se třeba, že bude ve tvých očích za slabšího? Vyvrať mu to. Řekni, že je to hezké a že by tě to potěšilo. Nemusí ti přeci vyznávat lásku před spoustou kamarádů, bohatě to postačí mezi čtyřma očima. Snaž se ho trochu uklidnit.

 

Letní láska
(Foto: Getty Images)

 

Ukaž mu, že je to normální

 

Zkus mu ukázat, že je vzájemné sdělování citů zcela normální a dělají to i drsní kluci. Můžeš třeba pustit nějaký lehce romantický film (jestli ho ukecáš, aby dával pozor, což není jednoduché). Jestli máš mezi kamarády nějaký pár, domluvte se a vyražte na rande ve čtyřech. Kamarádce můžeš nastínit svou situaci, třeba se jí podaří přesvědčit svého partnera, aby jí trochu lásky vyznal před tvým klukem. Určitě to ale nepřehánějte, mohl by se ve svém názoru slabocha utvrdit.

 

Nepospíchej

 

Nemůžeš od každého kluka očekávat, že ti vyzná lásku po měsíci vztahu. Muži nejsou tak rychlí v zamilování jako některé dívky a může jim to trvat trochu déle. Nepropadej panice a nespěchej na něj. Až bude pravá chvíle, poznáš to. Přílišným nátlakem ho od sebe akorát odloudíš. 4 hlasů
Vaše hodnocení