Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože se mnoho z nás sexu hned po probuzení spíš vyhýbá, jde podle vědců o dobu, kdy si milování nejvíce užijeme.

Nejlepší čas na sex? Víme, kdy si to nejvíc užiješ

Milování - 2
zdroj: Thinkstockphotos Milování - 2
aktualizováno 12.04.2014, 12:21 | 12.04.2014, 00:00 | doma.cz / kor

Přestože se mnoho z nás sexu hned po probuzení spíš vyhýbá, jde podle vědců o dobu, kdy si milování nejvíce užijeme.

Sotva ráno rozlepíte oči, už vás napadají myšlenky na všechny ty hrozné povinnosti, které vás za celý den čekají. Máte pachuť v ústech z nevyčištěných zubů, zacuchané vlasy a staré flanelové pyžamo, aby vám bylo v noci teplo, a rozhodně nepřipomínáte tu sexy bytost, která zhruba za dvě hodiny dorazí do kanceláře. V tom se z druhé strany postele přitulí váš muž a jeho ranní erekce dostatečně vypovídá o jeho záměrech. A co uděláte vy, odmítnete? Chyba!


Zatímco totiž muži ranní sex milují, ženy se mu z různých důvodů vyhýbají. Většinou je to kvůli hygieně, ale často nám vadí také náš vzhled, hlavu nám zahlcují denní úkoly a k tomu všemu se přidává obava, že by do ložnice mohly vtrhnout děti.


Podle vědců je ale škoda, že si čas na ranní sex neuděláme, protože prý to pro nás má samé benefity. Sex obecně přispívá k lepší imunitě, vitalitě i k dobré náladě, prospívá srdci i cévám a snižuje riziko infarktu a mrtvice. Ale ten ranní sex nám zvedne náladu na celý den a ještě navíc utuží vaše partnerství. Pokud partnerovi dopřeje po ránu jednu rychlovku, bude na vás celý den myslet a kolegyň si ani nevšimne. Při sexu se totiž do těla vyplavuje oxytocin, hormon dobré nálady a sociální připoutanosti, který párům dopřává pocit lásky a propojení po celý den.

 

Milování - 1
Užijte si ranní rychlovku, budete mít hezčí celý den. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nejlepší čas na sex je pak v půl osmé ráno. Proč? "Oba partneři jsou po ránu odpočatí a jejich smysly jsou citlivější. Jejich tělo po probuzení na sex lépe reaguje, “ tvrdí sexuoložka Suzie Haymanová z Londýna. Po ránu máme nejvíc sil a také si sex nejvíc užijeme. V půl osmé ráno totiž v těle pulzuje vysoká hladina pohlavních hormonů a také adrenalin potřebný pro správnou výkonnost.

Anketa
Kdy je podle tebe nejlepší čas na sex?
40 hlasů
Hned ráno.
7 hlasů
Během dne.
132 hlasů
Večer.
24 hlasů
Pozdě v noci.
Hlasovalo 473 lidí
 


Tuto teorii podporují i další výzkumy. Například italští vědci zjistili, že v půl osmé ráno prý nejsnáze dosáhneme orgasmu a také je nejsnadnější otěhotnět. Pokud vás tedy trápí jeden z výše zmíněných problémů, zkuste ranní sex zahrnout do svého denního plánu. Vždyť to nemusí být každý den.


Důvody pro ranní sex


- sex způsobuje dobrou náladu, protože nám do těla vyplavuje endorfiny, hormony štěstí, stimulují imunitní systém a přirozeně dokážou zahnat špatnou náladu a mírné deprese.
- sex pomáhá se stresem, zbavuje úzkosti, snižuje stresové hormony, může pomoci vyrovnat se s psychickým tlakem.
- ranní sex podle vědců zvyšuje hladinu imunoglobulínu v těle a tím předcházet nachlazení.
- ranní sex zvyšuje sebevědomí na celý den, protože rozproudí cirkulaci krve,což podpoří prokrvení pokožky. Výsledkem je pevnější a zdravější pleť, vyživenější a lesklejší nehty a vlasy.

 

Milování - 3
Máte-li nedostatek času, nastavte si jednou za čas budík tak, aby zazvonil o deset minut dřív. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Přesvědčily vás výše uvedené důvody a dumáte nad tím, jak si ranní sex dopřát? Je to jednodušší, než si možná myslíte. Ráno totiž nemusí jít o milování, které i s předehrou trvá dlouhé desítky. Ranní milování je o překvapení, takže rychlovka je víc než povolena.

Pokud se rannímu sexu vyhýbáte kvůli rannímu spěchu, naplánujte si ho. Večer před tím udělejte dětem svačiny do školy, připravte jim oblečení a nachystejte ho třeba i sobě. Prostě udělejte všechno, co můžete, abyste ráno měla deset minut k dobru. Pokud nemůžete věci nachystat dopředu, prostě nařiďte budíka, aby zazvonil o deset minut dřív než obvykle, a času budete mít dost.


ZKUSTE TAKÉ:
Proč už spolu moc nespíte?
Zlomené srdce – pravda nebo mýtus?


A přivstat si můžete i v případě, že vám na ranním sexu vadí nedostatek hygieny. Prostě vyskočte z postele o pár minutek dřív, dejte si sprchu, vyčistěte si zuby a pak se k partnerovi vraťte. Jestli vám vadí, že nemá vyčištěné zuby on, prostě ho nelíbejte na ústa, ale začněte se hned věnovat jeho erotogenním zónám. Popusťte trošku uzdu živočišnosti, vrhněte se na něj a za chvíli zapomenete na to, jak nehygienický se vám sex ze začátku zdál.


Jestli se vám nechce se takhle brzy po ránu hned malovat, nechte zatažené žaluzie či závěsy. V šeru si budete připadat přitažlivější. Také můžete zvolit pozice, kdy nebudete mít obličeje těsně u sebe. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Komik má sex, s kým chce! Jak to dělá? Máme VIDEONÁVOD

Jak se tančí na Jamajce: Není to už náhodou sex?0 hlasů
Vaše hodnocení