Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Není to tak dlouho, co svět moderního randění obletěl pojem „ghosting“. Tím to ale zdaleka neskončilo.

Nejnovější slovník v randění: Víte, co je orbiting nebo R-bombing?

nepíše mi 2
zdroj: Thinkstockphotos nepíše mi 2
aktualizováno 21.01.2019, 00:00 | 21.01.2019, 00:00 | amb

Není to tak dlouho, co svět moderního randění obletěl pojem „ghosting“. Tím to ale zdaleka neskončilo.

Seznamování je totiž mnohem zapeklitější a každý způsob odmítnutí si očividně zaslouží své pojmenování. Ať už jsi single nebo zadaná, podívej se na náš seznam a zjisti, jestli ti něco z toho není povědomé.

 

Zombiening


Sociální sítě ti sice můžou navazování známostí hodně ulehčit, zároveň ale také dovedou pěkně zamotat hlavu. Podobně jako u ghostingu, i „zombie“ kluk dokáže pěkně dlouho nereagovat na tvé zprávy.

 

Jakmile se smíříš s tím, že tě bude už navždy ignorovat nebo si tě zablokoval, přijde zpráva: „Ahoj, neměl jsem signál. Chceš tento týden něco podniknout?“

 

Rozdíl mezi ghostem (duchem) a zombie je v tom, že zombie se z místa ztracených známostí nečekaně na chvíli vrátí. Po tak dlouhé době už jsi ho ale snad už dávno pustila z hlavy.

 


Orbiting


Nehledej žádnou souvislost s orbitkami ani doslovným překladem, který znamená „obíhat“. I když… Orbiter sice ignoruje tvé zprávy, ale zobrazuje si tvé příběhy na Instagramu. Zablokoval si tě na WhattsApp, ale lajknul ti na facebooku fotku. Nechápeš? Nevšímej si ho, ušetříš si zbytečný stres.


Breadcrumbing


Breadcrumber se pozná podle toho, že ti pošle stručnou zprávu typu: „Ahoj, jak to jde.“ Nejásej moc brzy. Obsahu takové zprávy nemusel věnovat moc velkou pozornost. Když mu odpovíš, možná ti už zpátky nenapíše.

 

Proč ti tedy psal? Možná se nudil, možná si potřeboval zvýšit sebevědomí. Momentálně potřeboval vidět něčí zájem. Čas od času ti možná složí kompliment, aby si tě „udržel“, na rande však nikdy nepůjdete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jak ti jde randění?

Sdílíte se svým miláčkem LÁSKU na Facebooku? Neuvěříš, co HROZNÉHO to o vás vypovídá!
Bago, blikon, dojebávka! Rozumíš slovníku teenagerů?


R-bombing


Pošleš svému objevu zprávu, on si ji přečte, ale neodpoví, ačkoliv jsi mu položila otázku. Staré známé „zobrazeno“. R-bombing však nemusí znamenat, že ti neodpoví už nikdy. Jen mu obsah tvé esemesky nepřišel dostatečně zajímavý a odpovídat mu přijde jaksi zbytečné.

 

V online komunikaci má R-bomber tímto způsobem rád navrch. Možná ti to přijde trochu arogantní a máš úplnou pravdu. Pokud se ho na to rozhodneš zeptat, nejspíš tě odbyde něčím ve smyslu: „Nojo, víš, že já na ty telefony moc nejsem.“

 


Curving


Fenomén curving neboli zakřivení dostal své jméno teprve v listopadu. Svůj nezájem ti dá dotyčný najevo tak, že komunikace z jeho strany začne být nedostačující. Sice tě neignoruje, ale odpovídá až po několika dnech. Když se ho dnes zeptáš, jestli půjde ven, odpoví ti až za týden: „Měl jsem moc práce, moc rád bych tě viděl, ale nestíhám.“

 

Možná měl opravdu spoustu práce, i v tom největším frmolu by si však našel tři minuty pro odpověď. Nebuď naivní, jen se vymlouvá a nechává si tě jako zadní vrátka.

 

Kittenfishing


Je známo, že se lidé na sociálních sítích rádi prezentují v lepším světle. Tito „rybáři“ nahodí udičku tak, že v online světě prezentují pouze své starší nebo výrazně upravené fotky. Čekají, kdo se chytne a užívají si podstatně vyšší zájem než v reálném životě.

 

Nemusí však jít pouze o fotografie, ale třeba i o aktivity. Tvrdí, že chodí pětkrát týdně cvičit. Když se ale zeptáš, jaké konkrétní cviky dělá, tak mlží a snaží se nahodit jiné téma. Lhaní se nevyplácí!

 

 
Instagrandstanding


Jak napovídá název, tento fenomén má co do činění s Instagramem a týká se častěji dívek. Kolikrát už jsi na Instagram postla fotku v naději, že upoutá pozornost tvého objevu? Například fotku z jeho oblíbeného baru nebo v šatech, které ti pochválil. Vidíš, dopustila ses instagrandstandingu.


Poděl se s námi v diskusi, jaké máš zkušenosti s výše zmíněnými trendy.2 hlasů
Vaše hodnocení