Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Všichni víme, že nechráněný sex může vést k těhotenství. Občas se ale stane, že na kondom zapomeneme, nebo jednoduše nesplní svou funkci. V takový moment přichází na řadu těhotenský test! Pokud ho nemáš u sebe, pak pro tebe máme ještě jedno řešení.

Nejsi v tom? Víme, jak to zjistit i bez klasického TĚHOTENSKÉHO TESTU

Těhotenství
zdroj: Getty Images Těhotenství
aktualizováno 25.06.2018, 13:11 | 25.06.2018, 13:11 | Krásná.cz

Všichni víme, že nechráněný sex může vést k těhotenství. Občas se ale stane, že na kondom zapomeneme, nebo jednoduše nesplní svou funkci. V takový moment přichází na řadu těhotenský test! Pokud ho nemáš u sebe, pak pro tebe máme ještě jedno řešení.

Je víkend a tvoje myšlenky se točí okolo těhotenství? Pokud u sebe nemáš klasický těhotenský test a nechceš čekat až na pondělí, pak vyzkoušej domácí těhotenský test! Předem tě musíme upozornit na to, že není plnohodnotnou náhražkou klasického testu. Jde pouze o provizorní řešení, které ti i tak může leccos prozradit. Ať už test vyjde pozitivně, nebo negativně, rozhodně v nejbližší době navštiv svou gynekoložku. Je opravdu důležité, abys měla jasno!

 


1. TEST SE ZUBNÍ PASTOU
K tomuto testu budeš potřebovat bílou zubní pastu. Vlož dvě polévkové lžíce této pasty do kelímku, do kterého přidej i vzorek své ranní moči. Teď už stačí sledovat, jak se mění barva pasty. Pokud pasta promění svou barvu a zmodrá, pak jsi pravděpodobně těhotná. V opačném případě si na miminko musíš ještě chvilku počkat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečekaně těhotná aneb rychlokurz o těhotenství
VAŠE PŘÍBĚHY: V šestnácti těhotná a sama
Nechtěné těhotenství je peklo. Předejdi mu


Pokud už budeš v koupelně, můžeš vyzkoušet test z tuhého mýdla. Stačí, když na tuhé mýdlo vložíš pár kapek ranní moči a budeš sledovat, co se s mýdlem děje. V případě, že na něm nalezneš drobné bublinky, pak test vyšel pozitivně.

 


2. TEST Z CUKRU
Tento způsob těhotenského testu patří k jednomu z nejoblíbenějších. Jeho kouzlo spočívá v tom, že na ranní moč nasypeš tři lžíce cukru krystal. Teď už stačí sledovat, co se s cukrem děje. V případě, že se začne rozpouštět, dopadl test negativně. Je tu ale i možnost, že se cukr začne shlukovat, to znamená, že dopadl pozitivně


3. TEST S TEKUTÝM BĚLIDLEM
K dalšímu testu budeš potřebovat čtvrt litru tekutého bělidla, které nalij do plastové nádoby. Následně opět přidej několik kapek ranní moči. Začala tekutina bublat? Pak jsi pravděpodobně těhotná. U tohoto testu si dej pozor na to, že zacházíš se silnou chemikálií. Rozhodně to nepodceň a test prováděj při otevřeném oknu.

 


Jak těhotenské testy fungují?
Možná přemýšlíš nad tím, na jakém principu domácí testy těhotenství fungují. Především si musíš uvědomit, že z moči zjišťujeme přítomnost hormonu hCG (humánní choriový gonadotropin). Tento hormon je produktem placenty a jeho hladina se v našem těle zvyšuje již v prvních dnech těhotenství. Určitě nezapomeň na to, že v ideálním případě bys měla použít ranní moč. I tak tě ale znovu upozorňujeme na to, že domácí těhotenské testy mají pouze orientační funkci. Rozhodně jim nelze na 100 % věřit, což však platí i pro klasické testy.

 

A pamatuj! Přesné výsledky odhalí teprve vyšetření na gynekologii.0 hlasů
Vaše hodnocení