Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Existuje hned několik sexuálních mýtů, kterým bys v žádném případě neměla věřit. Je normální, když středoškoláci ještě neměli sex? Zvládneš první sex lépe s kapkou alkoholu v krvi? A dokáže kvalitní sex zachránit vztah? Nejen na tyto otázky ti pos...

Největší mýty o sexu, kterým nikdy nevěř

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 20.02.2018, 00:13 | 20.02.2018, 00:13 | Krásná.cz

Existuje hned několik sexuálních mýtů, kterým bys v žádném případě neměla věřit. Je normální, když středoškoláci ještě neměli sex? Zvládneš první sex lépe s kapkou alkoholu v krvi? A dokáže kvalitní sex zachránit vztah? Nejen na tyto otázky ti poskytneme odpověď.

Sex. Krátké slovíčko, které v sobě skrývá velké emoce. Někdo se o sexu nechce bavit, jiný by o něm dokázal hovořit hodiny. Ať už patříš do jakéhokoliv tábora, měla bys znát celou pravdu a nevěřit všem sexuálním mýtům.


Mýtus č. 1: VŠICHNI TO DĚLAJÍ


Ani náhodou! Pokud máš dojem, že všichni okolo tebe mají sex, pak jsi na velkém omylu. Statistiky hovoří jasně. Až polovina středoškoláků ještě nikdy neměla sex. Pokud máš svou první zkušenost s milováním za sebou, pak nejsi jediná. V případě, že ale patříš do druhé skupiny, pak tě můžeme uklidnit, že v tom taktéž nejsi sama. Navíc platí pravidlo, že kdo si počká, ten se dočká. Hlavně nepropadej panice.


Mýtus č. 2: POHLAVNĚ PŘENOSNÉ NEMOCI MŮŽU CHYTIT JENOM PŘI VAGINÁLNÍM STYKU


Také patříš mezi lidi, kteří si myslí, že pohlavně přenosné choroby mohou chytit jenom během klasického sexu? „Ohrožuje nás orální, anální i vaginální sex,“ řekla Michelle Horejs z Planned Parenthood Los Angeles pro Seventeen.com. Pokud se obáváš, že ses nakazila pohlavní nemocí, ihned upaluj ke svému gynekologovi, který ti s problémem pomůže.

 


Mýtus č. 3: SEX S KONDOMEM JE HORŠÍ 


Kolikrát jsme tohle už slyšely? Snad milionkrát. Kluci nám stále hustí do hlavy, že sex s kondomem je naprosto příšerný. Jenže, přemýšlí někdo nad tím, jak příšerný je pro nás sex bez kondomu? Vždyť můžeme otěhotnět! Asi nám dáš za pravdu, že s myšlenkami na malé miminko se jenom těžko dokážeme uvolit. Navíc v současné době nalezneš v obchodech nepřeberné množství kondomů, které jsou natolik tenké, že je tvůj kluk ani neucítí.


Mýtus č. 4: DOKÁŽU POZNAT, ŽE JE NEMOCNÝ


Mnoho holek tvrdí, že na klucích poznají, zda mají pohlavně přenosnou chorobu. Věděla jsi ale, že 90 % chlapců nakažených chlamydiemi vykazují nulové příznaky? Nebo že většina lidí s vaginálním herpesem ani neví, že ho má? „Viry, které způsobují mnoho pohlavních chorob, jsou v těle v cyklech, a to od vypuknutí až po remisi. A právě před vypuknutím – kdy nejsou žádné přízanky – je největší pravděpodobnost přenosu,“ vysvětluje sexuální vzdělavatel Kris Gowen.


Mýtus č. 5: NEMŮŽU OTĚHOTNĚT, KDYŽ MÁM MENSTRUACI


Jeden z nejrozšířenějších mýtů, které známe. V žádném případě se nespoléhej na to, že během menstruace nemůžeš otěhotnět. Jednak můžeš krvácet mimo svůj cyklus. A také je vcelku normální, když holky špiní v období ovulace. Navíc bys měla vědět, že sperma může v pochvě přežít až po dobu pěti dnů, což znamená jediné – může oplodnit uvolnění vajíčko. Zapamatuj si, že otěhotnět můžeš kdykoliv, a proto v žádném případě nezapomínej na ochranu.

 


Mýtus č. 6: ANO JAKO SOUHLAS PRO VŠECHNY SEXUÁLNÍ PRAKTIKY?


Pokud ses rozhodla, že se s někým vyspíš, pak to v žádném případě neznamená, že mu všechno povolíš. V posteli dělej jenom věci, které tě baví a které dělat chceš. Nikdy tě kluk nesmí do něčeho nutit, a je jedno, jestli se jedná o orální sex, erotické pomůcky nebo třeba anální sex. Vždy máš právo říct, že tohle dělat nechceš a nebudeš.


Mýtus č. 7: ALKOHOL ZAJISTÍ LEPŠÍ PRVNÍ SEX


Ano, bohužel se mnoho holek domnívá, že první sex bude naprosto příšerný, a tak se na kuráž posilní trochou alkoholu. Holky, tohle nikdy nedělejte! Nejen, že má alkohol špatný vliv na vaše zdraví, ale navíc ze sexu nebudete mít žádný prožitek, budete mít problém se vzrušením a s tělesnou koordinací. Jednoduše řečeno, ze sexu pod vlivem nekouká nic dobrého a příjemného.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak poznáš, že ještě nejsi připravená na sex
Milování má být krásné! Kdy se na sex radši vykašlat?
KLUCI RADÍ: Jak na nezapomenutelný orální sex


Mýtus č. 8: POKUD SE TI NĚJAKÁ SEXUÁLNÍ PRAKTIKA NELÍBÍ, PAK JSI DIVNÁ?


Nemusíme ti snad dlouze vysvětlovat, že každý člověk má rád v posteli něco jiného. Někdo je romantický typ a miluje něžné polibky, jiný radši divočinu. Jak už jsme říkali, nikdy se ale do ničeho nenuť. Neblaze by se to odrazilo na samotném sexu. Raději najdi se svým klukem fajn kompromis, který se bude líbit vám oběma.


Mýtus č. 9: SEX MŮŽE ZACHRÁNIT VZTAH


Pravdou je, že sex může posílit vztah. Na druhou stranu si ale musíme přiznat, že sex ještě nikdy nikoho nedal dohromady. Pokud vám to neklape mimo postel, pak to sexem jenom těžko doženete. Raději se zamysli nad tím, zda ztrácet čas s někým, kdo ti za to nestojí. Není lepší se zaměřit na někoho nového?0 hlasů
Vaše hodnocení