Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velikost, barva, materiál... Umíš si z toho množství vybrat? Poradíme ti, na co si dát pozor.

Není kondom jako kondom - najdi ten pravý

Kondom
zdroj: Thinkstockphotos Kondom
aktualizováno 09.08.2016, 00:14 | 09.08.2016, 00:14 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Velikost, barva, materiál... Umíš si z toho množství vybrat? Poradíme ti, na co si dát pozor.

Vybrat ten správný kondom je hračka, je třeba však vědět, jak na to. Stačí znát pár základních pravidel.

 

Na velikosti záleží!

 

Jaké nebezpečí kondomy skrývají? To první je zcela triviální - jde totiž o velikost. Kluci zpravidla dobře vědí, jaký kondom si koupit, ale pokud chceš pro jistotu být sama v kabelce vybavená, budeš muset pořídit raději dva tři různé balíčky (různých značek), když míry svého partnera neznáš. Kondom je totiž spolehlivý, jen když dobře sedí, jinak může sklouznout, či naopak prasknout - a je po antikoncepci. Na výběr je škála šířek od 44 mm do 53 mm a délek od 17 cm do 21 cm. Ty menší prý jsou nedostatkové zboží. Že by rychleji mizely z regálů? Nebo se počítá s tím, že pánové mají spíše větší výbavu? ;-)

 

 

Latex může být alergenen

 

V poslední době přibývají případy, kdy dochází ne k mechanickým problémům, ale k dosti vážným problémem zdravotním. Alergiků přibývá. Pokud nemůžeš banány, avokádo, kaštany, kiwi, papáju, brambory, broskve, grepy, fíky, pomeranče, rajčata, melouny, arašídy, nektarinky nebo pohanku a hlávkový salát, pak u tebe hrozí i zvýšené riziko alergie na latex.

 

Ta se zpravidla projevuje vyrážkami, svěděním a zčervenáním v místě kontaktu - což je v případě kondomu pro dívku na velmi citlivých místech. Zřídka, ale přece, může latex vyvolat i anafylaktický šok - tedy prudkou reakci vrcholící zástavou dechu a bez poskytnutí rychlé pomoci i smrtí. Žádná silná alergička by tedy neměla pokoušet osud a svou rezistenci vůči latexu by měla vyzkoušet například tím, že nejprve na rukou otestuje lékařské latexové rukavice - postup alergie ve styku se sliznicí intimních míst je totiž mnohem rychlejší a může být i nebezpečnější!

 

Jak použít kondom?
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Hledej kondomy bez latexu

 

Pokud ty nebo tvůj partner trpí alergií na latex, nezoufej. Existují i kondomy z jiných materiálů - polyisoprenu (Durex RealFeel), polyuethanu, syntetické pryskyřice (Pasante), které jsou v poslední době již běžně v prodeji. Počítej však s tím, že stojí přibližně dvojnásobek.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak správně zacházet s kondomem - pozor na nejčastější chyby
Nechce kondom? Jak ho přesvědčit?
KONDOM! Odpovědi na vaše nejčastější otázky

 

Opatrně s barvami a figurkami

 

Snad každému někdy přišel do ruky kondom barevný, pomalovaný obrázky nebo dokonce tvarovaný do podoby pejska, tygříka nebo Mickey Mouse. Zde však platí upozornění, že tyto kondomy jsou určeny spíše jako vtipné dárky pro kamarády. Není větší likvidátor vášně, než záchvat smíchu, který dostaneš, když si tvůj partner tuto pomůcku nasadí.

 

Doba spotřeby

 

Malý, velký, barevný či vroubkovaný, pro všechny platí jedno pravidlo. Kondom nepoužívej, pokud překročil dobu své trvanlivosti. Mohl by být zpuchřelý a jeho účinky by nebyly tak spolehlivé. Také dodržuj pravidlo jeden kondom – jedno použití. Pokud vám kondom sklouzne, třeba proto, že tvému příteli vzrušení nečekaně ochabne, je lepší – i nepoužitý – kondom vyhodit a vzít si nový. Kondom by se totiž měl rolovat už na vzrušený, ztuhlý úd, jinak na něm dobře nesedí a mohl by sklouznout nebo prasknout.9 hlasů
Vaše hodnocení