Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Neznám snad nikoho, komu se by nelíbila uvolňující masáž. Ať už masíruješ ty svého přítele, nebo on tebe, vždycky je z toho velmi příjemná a smyslná chvilka, kterou vaše těla a mysl opravdu ocení. Pokud si chcete užít masáž společně, můžete taky n...

Neobvyklé rande? Zajděte si s miláčkem na masáž

aktualizováno 26.07.2011, 05:42 | 26.07.2011, 00:00 | Krásná.cz/křž

Neznám snad nikoho, komu se by nelíbila uvolňující masáž. Ať už masíruješ ty svého přítele, nebo on tebe, vždycky je z toho velmi příjemná a smyslná chvilka, kterou vaše těla a mysl opravdu ocení. Pokud si chcete užít masáž společně, můžete taky navštívit nějaké z relaxačních center. Spoustu z nich totiž nabízí masáž pro páry.

Existuje nepřeberné množství druhů masáží, na většinu je ale potřeba profesionálních masérů, protože nesprávné provedení může způsobit i mírné komplikace. Pojďme si tedy některé přiblížit. Uvidíš, že tě nějaká zajisté zaujme.


Aromamasáž

 

Při této masáži se využívá takzvaná aromaterapie, tedy účinných a vonných přírodních látek, které se přimíchávají do masážního oleje. Kombinuje se tedy hned několik smyslů, především dotyk a čich. Nejrůznější směsice vonných látek pak blahodárně působí na naši mysl a mají ozdravující účinky. Trápí tě stres a napětí, nebo máš třeba problémy s dýcháním či menstruační bolesti? Právě vhodně zvolená aromamasáž by ti mohla pomoci. Éterické oleje skvěle působí také na pokožku, není tedy nic příjemnějšího, než se naprosto uvolnit při omamných vůních. Na aromamasáž si můžeš zajít do salónu, kde ti bude nabídnuto opravdu kvalitních služeb. A nebo můžeš zkusit improvizovat a zkusit ji sama.
 

Na bolest hlavy pomáhá levandule, máta, růžové dřevo nebo také šalvěj a zázvor. S bolestí svalů si nejlépe poradí dřevnaté vůně borovice a smrku, hodí se také eukalyptus nebo heřmánek. Pokud máš bolestivou menstruaci, vyzkoušejte heřmánek, jasmín, levanduli nebo fenykl. Esenciálních olejů je opravdu mnoho, můžeš tedy vybírat podle libosti. Nejčastěji jsou dostání na internetu, v lékárnách a nebo specializovaných obchodech.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Čím nejvíc devastuješ svoje tělo?
Umění relaxovat
Pečuj o sebe!


Medová masáž

 

Medovou masáž nazýváme také detoxikační, a to právě díky silným detoxikačním účinkům medu. Při této medové proceduře dochází k odplavení nežádoucích toxinů z těla. Med působí přímo přes pokožku na organizmus, který dokonale pročistí. Je tedy vhodný jak při probíhajících nemocech, tak i preventivně, jako například očistná kůra po zdlouhavé zimě. Tuto masáž by měl jednou za čas podstoupit každý z nás, právě díky výše zmiňovaným toxinům, které se ti v těle usazují. Díky oslabené imunitě si musí toxiny hledat náhradní cesty, jak z těla ven, proto se často vyskytují vyrážky, hnisavé pupínky, astma, nejrůznější infekce, senná rýma apod.

 

Medovou masáž můžete vyzkoušet i doma, i když odborná péče maséra je lepší. Budeš potřebovat jen kvalitní včelí med, jehož dostatečné množství rozetřeš partnerovi na záda. Med se začne po nějaké chvíli vstřebávat a měnit svou podobu. Nelekni se, není na tom nic špatného, jen pak nezapomeň svému klukovi záda dobře očistit. Po samotné masáži ho nech ještě chvíli ležet a relaxovat.


Lávové kameny

 

Tuhle masáž rozhodně doma nezkoušejte. :-) Svěřte raději do péče odborníkům a uvidíte, že nebudete litovat. Původ této masáže sahá hluboko do historie, kdy se prováděla například v Čině a na Havajských ostrovech. Speciální kameny, přivezeny z různých koutů světa, se nahřívají cca na 40°C, někdy i více, a poté pokládají na části těla. Teplo z kamenů tě nejen výborně prohřeje, ale především aktivuje energetické dráhy, posiluje krevní oběh a lymfatický systém v těle.


Pokud se necítíš zrovna nejlépe, nebo máš pocit neustálého stresu, rozhodně ti doporučuji navštívit odborníka. Vybere totiž tu nejvhodnější masáž, a hlavně ví, co má dělat. Pokud však žádné zdravotní problémy nemáš, můžete se s miláčkem namasírovat navzájem. Není přece nic hezčího, než dotek toho druhého.3 hlasů
Vaše hodnocení