Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Alergická můžeš bít na leccos. Na oříšky, sluníčko, prach nebo zvířecí srst. Co když ti ale alergickou reakci vyvolává sex? Je to vůbec možné?

Netrpíš alergií na sex?

Problémy ve vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Problémy ve vztahu
aktualizováno 17.01.2015, 00:50 | 17.01.2015, 00:50 | Krasna.cz/trm

Alergická můžeš bít na leccos. Na oříšky, sluníčko, prach nebo zvířecí srst. Co když ti ale alergickou reakci vyvolává sex? Je to vůbec možné?

Možná už jsi slyšela o alergii na latex, kvůli které některé páry nemohou používat běžné kondomy. Není to ale jediná alergie, která se týká milování.

 

Alergie na sex není tak moc známá, jedná se spíše o výjimečný problém. I když jeden britský výzkum tvrdí, že alergii na sex má až čtyřicet procent Angličanek! Výzkum hovoří přímo o alergii žen na mužské sperma. Dost nepříjemná představa, co?

 

Alergie na sperma

 

Alergie na sex se kupodivu objevuje mnohem častěji u žen než u mužů. Projevuje se přecitlivělostí na sperma, která je doprovázena vznikem různých vyrážek, otoků, zarudnutí, nepříjemným svěděním a pálením, dokonce může vyvolat i průjem a nepříjemné křeče. Alergická reakce se nemusí projevit jen po milování v oblasti dámského přirození, v případě orálního sexu může dokonce vyvolat otok sliznic a vážné dýchací problémy. Co dělat, když touto alergií trpíš také? Nejsnazším řešením je použití kondomu, které zabrání kontaktu spermatu s tvou kůží a sliznicemi.

 

Alergická reakce se nemusí dostavit již během sexu ani těsně po něm, některé ženy ji mají až několik hodin po sexu. Je tedy těžké si vůbec spojit sex jako spouštěč alergické reakce se vzniklými problémy.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Máš spoléhat na to, že si "dá pozor"?
Proč tě bolí sex?
Žádný strach z kupování kondomů

 

Alergie na sperma má jednu zvláštnost, a to, že nemusíš být alergická na sperma každého muže, ale jen na některé. Každý člověk je trochu jiný, a proto i složení semene různých mužů bude různé. Alergickou složkou spermatu bývají zpravidla bílkovinné látky, takže záleží i na jejich množství v semenu obsažené. Na vině mohou být také složky potravin či léků, které tvůj partner zkonzumoval, a které se mu dostaly do spermatu. Zda ti zrovna tvůj stávající partner způsobí alergickou reakci, bohužel nezjistíš předem. Budeš to prostě muset risknout a vyzkoušet.


Máš po přečtení těchto řádek dojem, že přesně tento problém se týká i tebe? Zkuste začít používat kondom a dbát na zvýšenou hygienu před stykem i po něm. Mělo by se to znatelně zlepšit. V případě závažnějších problémů ti s léčbou pomůže tvůj gynekolog a alergolog, kteří mohou nasadit léčbu pomocí léků, které sníží tvou přecitlivělost na daný alergen.

 


Alergie na polibek


Výjimečnou alergickou reakci může vyvolat i obyčejný polibek. Tedy úplně obyčejný nejspíš ne, ale dlouhý a intenzivní polibek, zejména francouzský, při kterém dochází k objemnější výměně slin, může být nečekaným spouštěčem alergické reakce. Zpravidla však alergii nevyvolávají sliny samotné, ale látky v nich obsažené. A ve slinách toho může být překvapivě mnoho. Pokud jsi třeba alergická na ořechy a tvůj drahý je zkonzumoval těsně před tím, než si s tebou dopřál pár vášnivých polibků, může tě zaskočit nečekaný otok a dýchací potíže. Stejné problémy se mohou dostavit, pokud máš alergii na antibiotika a tvá polovička je zrovna užívá. Tělo je totiž po vstřebání léčebných složek vylučuje, a to nejen močí, ale všemi sekrety, tedy i potem a slinami.


I ty se pro tvého milého můžeš stát nebezpečnou zbraní, a to díky kosmetice, kterou používáš. Může být totiž alergický na její složky. Pokud máš například balzám na rty s výtažky z ovoce, na které je zrovna alergický, mohly by pro něj vaše polibky skončit nateklými rty a nehezkou vyrážkou.


Alergie na kondom


Mnoho kluků tvrdí, že jsou alergičtí na kondom, jen aby ho nemuseli používat a užili si intimnější sex. Ne pro každého je to ale jen hloupá a sobecká výmluva. Alergie na latex, ze kterého se kondomy vyrábí, je bohužel stále častější. Naštěstí dnes už existuje jednoduché řešení – kondomy, které jsou vyráběny z jiných materiálů, než je právě latex, například ze syntetické pryskyřice. Tvůj drahý už se nemusí obávat nepříjemného podráždění a ty zas otěhotnění nebo rizika přenosu pohlavních chorob.4 hlasů
Vaše hodnocení