Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Partnerova ejakulace může ovlivnit vaše libido víc, než vás možná kdy napadlo.

Neuvěřitelné! Mužský orgasmus zásadně ovlivní i vaše vlastní uspokojení

Pár v posteli
zdroj: Getty Images Pár v posteli
aktualizováno 21.04.2019, 00:00 | 21.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Partnerova ejakulace může ovlivnit vaše libido víc, než vás možná kdy napadlo.

Vliv mužské ejakulace na sexuální uspokojení ženy dosud stál mimo zájem odborníků a prakticky poprvé se na něj zaměřila až loňská studie uveřejněná v odborném žurnálu The Journal of Sexual Medicine. Ta odhalila, že pro zhruba 50 procent žen je velmi důležité, aby jejich partner při sexu ejakuloval. Podle uvedeného průzkumu ženy v těchto případech pociťovaly lepší vlastní orgasmus, zejména pak, pokud jeho ejakulaci vnímaly jako intenzivnější.


Ejakulace = úspěch ženy


„Pro ženy je partnerova ejakulace důležitá především z psychologického hlediska. Pokud se ejakulace během sexu nedostaví, řada žen to může vnímat jako své selhání partnera dostatečně vzrušit a má obavy, že pro něj není dostatečně atraktivní. To pak samozřejmě může mít negativní dopady na jejich uspokojení ze sexuálního prožitku,“ vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

 

Sex
(Foto: Getty Images)


Dáma má přednost?


Aktuální studie dále odhalila, že partnerovu ejakulaci během sexu jako důležitější vnímají ty ženy, pro které je důležitější samotný sex a dosažení vlastního orgasmu.


ČTĚTE TAKÉ:

Sex na jednu noc? Tak na orgasmus zapomeň!
Orgasmus: když si nejsi jistá, že ho doopravdy máš
Proč vůbec máme orgasmus? Tajemství slasti prozrazeno!

 

18 % přitom preferovalo, aby partner ejakuloval předtím, než ony samy dosáhnou orgasmu, zatímco 28 % uvedla obrácené pořadí. Pro více než polovinu žen pak bylo pořadí partnerova a vlastního orgasmu irelevantní.

 

Anketa
Co si myslíte, když váš partner vyvrcholí a ejakuluje?
 


Přirozené, přesto nečisté


„Na druhou stranu však existuje i mnoho žen, které partnerovu ejakulaci vnímají negativně či jsou jí přímo odpuzovány. Je proto důležité, aby si i v tomto ohledu oba partneři vyjasnili svá očekávání,“ doplňuje Durčák. Přestože tedy mužská ejakulace rozhodně hraje pro sexuální uspokojení ženy určitou roli, pořád je významný podíl žen, které spíše než ji při sexu očekávají něžné doteky nebo mazlení a spíše než dosažení orgasmu je pro ně důležitý pocit intimní blízkosti s partnerem.0 hlasů
Vaše hodnocení