Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud chcete, aby vám manželství fungovalo, měli byste vědět, na čem jste. Proto je třeba prodiskutovat minimálně tato 3 témata.

Než řekneš ano: Co si ujasnit ještě před svatbou?

Svatba
zdroj: Profimedia Svatba
aktualizováno 23.06.2018, 00:12 | 23.06.2018, 00:12 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Pokud chcete, aby vám manželství fungovalo, měli byste vědět, na čem jste. Proto je třeba prodiskutovat minimálně tato 3 témata.

Než si s partnerem slíbíte lásku a zavážete se na celý život, musíte si pár věcí ujasnit. Před manželstvím totiž některé nesrovnalosti ve vašem vztahu vypadají jako banality. Později ale právě ony mohou být hlavní příčinou rozvodu.

 

Sesbírali jsme pár témat, o kterých si musí mladí zamilovaní nutně promluvit.


Děti


Pokud se s partnerem neshodnete v otázce dětí, váš vztah bude časem zřejmě směřovat ke krachu. Proto si před svatbou sedněte a ujasněte si, zda děti chcete mít, kolik jich chcete mít a v jakém duchu byste je chtěli vychovávat. Promluvte si o svých prioritách i o přístupu k dětem. Prodiskutujte si i to, jak budete fungovat, když jako matka zůstanete na mateřské dovolené. Později to bude hrát důležitou roli, když potomky začnete reálně plánovat.


Finance


Finance jsou v manželství opravdu klíčovým faktorem. Od svatby už budete spolu hospodařit dva. V tomto případě je to jako v podnikání. Ani do byznysu nejdete s někým, o kom nevíte, jak zachází s penězi. Zeptejte se tedy partnera, zda nemá půjčku, kterou splácí.

 

 

Dohodněte se i na tom, jak budete peníze sdílet. Budou na společném účtu nebo s nimi chcete zacházet samostatně? Založíte si spořící účet a začnete šetřit? Promluvte se také o tom, zda si na bydlení budete brát půjčku nebo za co chcete prioritně utrácet. Pokud máte v rozpočtu vyhrazenou nějakou značnou částku na své aktivity či záliby, nezapomeňte to před partnerem zmínit.


Kariéra


I kariéra patří na seznam věcí, které by se měly stát hlavním tématem předmanželského rozhovoru. Řekněte si, jak vysoko je práce ve vašem hodnotovém žebříčku. Zeptejte se sami sebe, zda byste byli ochotni nechat svého zaměstnání, pokud partnera povýší a bude se muset přestěhovat. Přehodnoťte svůj kariérní postup a také to, zda byste ho byli ochotni obětovat pro děti. Prozraďte si i své pracovní plány do budoucna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MAGIE: Odčaruj si (nechtěnou) lásku
Update vaší lásky: Čtyři tipy, díky kterým bude jen tvůj
"Láska je štěstí. Kdo dokáže milovat, je šťastný." Přečti si ty NEJLEPŠÍ CITÁTY O LÁSCE


Další otázky, které byste si měly před tak vážným krokem zodpovědět, znějí:


Miluje mě?
Respektuje mě?
Bude při mně stát?
Mohu s ním počítat?
Budeme se rozhodovat spolu nebo se bude snažit dělat rozhodnutí za mě?
Umíme efektivně najít kompromis?


Mnohé páry, které spolu již nějaký čas strávily, se shodují, že manželství není jednoduché. Pořád na něm musíte pracovat, budovat ho. Ale pokud partnera znáte, víte, co od něho očekávat, a přesto si ho chcete vzít, je to dobré znamení, že i s pár kompromisy bude váš vztah opravdu úspěšný.0 hlasů
Vaše hodnocení