Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozchod je nepříjemný pro oba zúčastněné. Slzy, výčitky, scény... Také tě láká představa, že se všemu vyhneš, díky jediné SMS?

Nový trend: Rozcházení přes facebook nebo SMS

Rozchod přes mobil
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod přes mobil
aktualizováno 07.08.2016, 00:06 | 07.08.2016, 00:06 | Krasna.cz/trm

Rozchod je nepříjemný pro oba zúčastněné. Slzy, výčitky, scény... Také tě láká představa, že se všemu vyhneš, díky jediné SMS?

Když mi před nějakou dobou kamarádka vyprávěla, jak se s ní její, nyní již bývalý přítel, rozešel přes SMS, nevěřila jsem vlastním uším. Něco tak potupného? Nemá k ní dost úcty, aby jí to řekl do očí? Nebo je takový srab, že se bojí nepříjemné věty o konci vztahu vyslovit nahlas? Nechápala jsem a považovala tento jeho čin za hodný exota.

 

Jak se ale ukazuje, není rozhodně jediným, kdo si podobný způsob rozchodu vybral. Vypadá to, že se z rozcházení přes pouhou SMS nebo vzkaz na facebooku stává nový rozchodový trend.

 

Anketa
Rozešla (by) ses s někým přes SMS?
 

  

Rozejít se přes SMS? Proč ANO

 

Proč se někdo k takovému způsobu uchýlí? Nechceme tímto naznačovat, že to schvalujeme, ale pojďme se podívat na pozitivní stránku věci...

 

• Když se chceš s někým rozejít, tušíš, že to bude trochu traumatizující. Ublížíš tím jemu, ale vystavíš stresu i sebe. Pokud to ukončíš SMS, je to sice neosobní, ale tím, že se tuto nemilou zprávu dozví, aniž by stál tváří v tvář tobě, je pro něj v mnoha ohledech snazší, celou situaci neprožívat tak emotivně, a přemýšlet nad ní racionálně.


• Takto zásadní věci by se měly řešit v soukromí. Když se ale s někým rozcházíš, zpravidla nepůjdeš k němu domů, co kdyby se rozčílil a začal šílet? Tak zvolíš nějaké veřejné místo, park, restauraci, klub... Pokud ho ale sebere rozchod víc, než čekáš, může pro něj (i pro tebe) být potupné, když se na místě rozbrečí, začne hysterčit, škemrat, dělat ti scény...


• Lépe si zformuluješ slova. Tváří v tvář můžeš začít blekotat a plácnout něco hloupého. Takhle si to předem připravíš a zformuluješ. Ale bacha, tvůj protějšek si rozhodně zaslouží víc, než jen: "Je konec, už tě nemiluji. Nepiš mi!"


• Vyhneš se otázkám a výčitkám. Jenže jen domněle. Nepřijdou sice hned, ale tvůj protějšek – pokud mu to hrdost dovolí – bude žádat vysvětlení. To mu samozřejmě můžeš také napsat do SMS, nebo obsáhleji do emailu.

 


• Je to ideální, když neumíš lhát. Rozcházíte se, protože je jiný, než jsi čekala, máš nového kluka, přestal tě bavit... Jenže nechceš ho ranit a říct mu pravdu. Když bys ale tváří v tvář svému klukovi měla lhát do očí, poznal by to. Milosrdnou lež v SMS snadno skryješ.


• Pravděpodobně se z toho nestane hádka, do které naopak sklouzne mnoho rozchodových rozhovorů, které začínají tak poklidně a racionálně.


• Tvůj protějšek má dost prostoru na to, aby situaci rozdýchal, srovnal si to v hlavě a promyslel si svou odpověď. Když mu to vpálíš do obličeje, zpravidla vychrlí něco, co je vedeno čistě emocemi, nikoli ráciem.

  

Anketa
Rozešel se s tebou někdy kluk přes SMS? Jak ti bylo?
 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak ustát rozchod? ZKUŠENOSTI ČTENÁŘEK
20 znamení, že rozchod je na spadnutí
Jsi závislá na mobilu?


Rozejít se přes SMS? Proč NE

 

• Je to alibistické, pokrytecké a neuctivé. Naznačuješ tím dotyčné osobě, že už ti nestojí ani za osobní setkání a pár skutečných slov.


• Může tě to postavit do špatného světla. Takový způsob rozchodu se většině lidí asi nebude líbit, a když tě tvůj ex pomluví, jak ses s ním rozešla, budeš ty ta špatná.

 

Zlomené srdce
(Foto: Profimedia)


• Bude mít "důkaz". SMS s větou o rozchodu mu zůstane. Bude ji moct komukoli ukázat, ale psychicky s ní týrat i sám sebe.
 

• Bude žádat vysvětlení. Zřejmě ti hned zavolá, nebo tě bude bombardovat SMSkami tak dlouho, že zavoláš ty jemu. Připrav se, že provoláš dost peněz, než mu zdůvodníš a odpovíš na všechna jeho "proč".


• Nemusí to vzít vážně. Bude si myslet, že je to jen hloupý žert. Nebo ti pak vymluví díru do hlavy a ty sama cukneš, že to nebylo myšleno vážně.


• Může celou situaci pochopit úplně jinak. SMS nabízí jen zkratkovité informace, ve kterých se může správný význam ztratit.


• Neobohatí vás to. Všechno zlé je pro něco dobré a to platí i pro rozchod. Když o něm mluvíte, můžeš se něco dozvědět – o něm, o sobě, o přístupu ke klukům, o vašem vztahu. Lze se z toho poučit. Jedna SMS ti podobnou zpětnou vazbu nedá. Dokonce si můžete mnohé vysvětlit a váš vztah ještě zachránit – pokud za to stojí a vy oba o to stojíte.

 

Co si o rozchodech přes SMS myslíš ty? Máš s tím vlastní zkušenost? Piš do komentářů.6 hlasů
Vaše hodnocení